Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #3

Mighty Avengers #3

Mighty Avengers #3

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Mighty Avengers kontra Ultron nowej generacji! Nie możecie przegapić pojedynku Ultrona z Sentrym! Gościnnie Tigra!

Cytat

Ms. Marvel: "How's the Sentry doing?"
Black Widow: "They should sell tickets"

Streszczenie

Manhattan. Avengers stoją naprzeciw najnowszej wersji Ultrona. Wasp pyta się androida czego tak naprawdę chce i co sprawi, że przestanie robić to co teraz robi. Kobieta pozostawia to bez odpowiedzi. Ms. Marvel po raz kolejny każe drużynie się wycofać, ponieważ potrzebują jakiegoś planu. Dla Aresa jedynym planem jest walka i po raz kolejny wdaje się w kłótnie z Carol. Sentry przerywa ich elokwentną dyskusję mówiąc żeby oni przygotowali plan, a w tym czasie on zajmie Ultrona, ponieważ jego pioruny nie robią na nim wrażenia. Wonder Man również chce zostać, ale Carol tłumaczy mu, że będzie potrzebny tam gdzie się udają. Na odchodne Danvers prosi Boba, żeby nie wrzucał androida w słońce, ponieważ nie są pewni, że Tony nie żyje.

Ultron sprawdza dane Sentry'ego i zastanawia się jak długo zajmie jej zabicie kogoś takiego. Bob rozpoczyna atak i po chwili potężny cios wykrzywia twarz przeciwnika, a fala uderzeniowa niszczy szyby w pobliskich budynkach. Niewzruszona Ultron mówi, że nie ma tu dla niego miejsca, a mając zdolności pozwalające mu opuścić planetę i zacząć życie gdzieś indziej, powinien skorzystać z okazji. Coraz bardziej rozwścieczony bohater okłada przeciwnika.

S.H.I.E.L.D. Helicarrier. Mighty Avengers właśnie lądują na pokładzie. Jeden z piorunów niszczy samolot, ale Simon w porę ratuje pilota. Wasp pyta się czy ktoś ma telefon.

Camp Hammond. Baza Initiative. Hank Pym obserwując pioruny zastanawia się czy może to oznaczać powrót Thora. Głos za jego plecami pyta sie czy odbierze telefon. Henry odpowiada, że nie, ponieważ wszyscy, z którymi chce teraz rozmawiać znajdują się teraz w tym pomieszczeniu, a on jest zadowolony, że to zrobili. Tigra przyciąga go do siebie i pyta czy martwi się o swoją byłą żonę. Pym odpowiada, że to już skończone. Nagle drzwi do pokoju zostają wyważone, a na stojącego ze spuszczonymi spodniami Hanka zostaje skierowane kilka celowników laserowych. Jeden z agentów mówi, że była żona chce się z nim widzieć.

Helicarrier. Ms. Marvel znajduje się właśnie w urządzeniu, w którym analizowana jest energia Ultrona, którą Carol zaabsorbowała podczas walki. Wasp kłóci się z Aresem który mówi, że Ultron mogła się pojawić na miejscu Tony'ego. Janet tłumaczy, że miała już wcześniej do czynienia z takimi rzeczami i jest pewna, że android został stworzony ze zbroi i ciała Starka. Carol pyta jak radzi sobie Reynolds. Natasha odpowiada, że powinni sprzedawać bilety na to przedstawienie. Nagle na Helicarierze gasną światła, a gdy prąd wraca na wszystkich ekranach wyświetla się twarz oryginalnego Ultrona.

Manhattan. Android blokuje cios Roberta i ogłusza go na chwilę. Nagle bohater widzi jak spada na niego cały Helicarrier. Stara się wyhamować statek. Po chwili czuję, że zrobił się on wyraźnie lżejszy i widzi obok siebie Wonder Mana i Ms. Marvel. Trójka stawia go na ziemi. W środku Maria Hill straciła przytomność i trwają poszukiwania pierwszego oficera, który mógłby ją zastąpić. Jeden z agentów mówi, że dowodzenie może przejąć ktoś z poziomem dziesiątym. Kolejny komentuje, że jedyny tak wysoki poziom, o jakim słyszał to Nick Fury. Ku zaskoczeniu wszystkich Black Widow mówi, że ona ma poziom dziesiąty. Agent pyta się, więc nowego kapitana, co mają robić.

Natasha wyraźnie przejęła się nową rolą. Ogłasza światowy biały alarm, chce na bieżąco otrzymywać raporty i analizy, a rozwiązanie ich problemu powinno być gotowe pięć minut temu. Wszystkie głowy państw mają zostać powiadomione i udać się do schronów, tak samo jak powiadomieni mają być wszyscy członkowie Initiative. Mają znaleźć też Reeda Richardsa, a Helicarrier ma być z powrotem w powietrzu. Carol udaje się w miejsce gdzie ostatnio znajdował się ich przeciwnik z przerażeniem odkrywając, że Ultron zniknął.

Mole Man rozpacza w mazi stworzonej z jego potworów, a przelatujący helikopterem Pym każe się tu zatrzymać, jednak pilot mówi, że jest potrzebny gdzie indziej.

Hellicarier. Coś zbliża się do pojazdu. Black Widow każe wszystkim być w najwyższej gotowości. Tym czymś okazuje się pierwsza zbroja Iron Mana, która mówi, że jeśli słuchają tej wiadomości, znaczy to, że Stark nie żyje, a oni mają wysłuchać jej wiadomości.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.