Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #11

Ghost Rider vol. 5 #11

Ghost Rider vol. 5 #11

"The Legend of Sleepy Hollow, Illinois" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Nastał czas rozdeptywania w pył, a Ghost Rider jest gotowy, aby pobrudzić sobie buty. Ale zdaje się, że to opętany Jack O'Lantern, przewodząc armii zombie i uzbrojony po zęby, trzyma wszystkie karty w tej zabójczej rozgrywce. Żeby zapobiec całkowitemu zniszczeniu Sleepy Hollow, Duch Zemsty będzie potrzebował drobnej pomocy od niespodziewanego sojusznika, który może odwrócić sytuację na niekorzyść Jacka. Więc zaciśnijcie uda i trzymajcie mocno swoje ryczące maszyny, aby nie zrzuciły Was z siodła, przed Wami wybuchowa konkluzja tej historii.

Streszczenie

Lucifer w ciele Jacka O'Lanterna nie jest zadowolony z faktu, że dał się oszukać i rzuca w Ghost Ridera dyniowymi bombami. Ten jednak odbija je za pomocą swojego łańcucha tak, że spadają one pośrodku armii zombie, w mgnieniu oka ponownie ich zabijając. Tymczasem Harry barykaduje się w domu. Niespodziewanie jednak staje twarzą w twarz ze swym nieumarłym chrześniakiem, Cameronem.

Rider słyszy krzyk rozpaczy szeryfa i chce ruszyć mu z pomocą, więc atakuje Lucifera za pomocą swego łańcucha. Demona przed uderzeniem ratuje latająca platforma Jacka O'Lanterna, wokół której owija się łańcuch. Duch Zemsty zostaje porwany w powietrze, udaje mu się jednak dostać na pojazd łotra i rozerwać go na połowy. Spadając, wzywa swój motocykl, który wykorzystuje zaparkowany samochód jako odskocznię, dzięki czemu Ghost Rider może wsiąść nań w locie.

Tymczasem Harry, atakowany przez martwego Camerona, stwierdza, że nie ma do czynienia ze swoim chrześniakiem, lecz ożywioną kupą mięsa i zaczyna walczyć. W końcu, krzycząc, że zawsze był złym dzieciakiem, wpycha żywego trupa na lodówkę, która opada i przygniata chłopaka. Szeryf nie ma jednak ani chwili na odpoczynek, bowiem do pomieszczenia wchodzi niosący strzelbę Lucifer. Policjant wmawia jednak demonowi, że broń nie jest naładowana, czym odwraca jego uwagę na wystarczająco długo, by Ghost Rider był w stanie dostać się na miejsce i zajść diabła od tyłu. Owija swój łańcuch wokół O'Lanterna i zaciąga do innego pokoju, wypełnionego minami przeciwpiechotnymi. Gdy ładunki eksplodują, znacznie osłabiając Lucifera, Duch Zemsty wchodzi do pomieszczenia, wyrywa serce przeciwnika i spopiela je ogniem piekielnym.

Po chwili Johnny odnajduje Harry'ego w piwnicy. Szeryf jest wyraźnie zdenerwowany i każe motocykliście wynosić się z jego miasta i nigdy nie wracać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #11 Ghost Rider vol. 5 #11 Ghost Rider vol. 5 #11 Ghost Rider vol. 5 #11 Ghost Rider vol. 5 #11 Ghost Rider vol. 5 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.