Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #94

Exiles #94

Exiles #94

"Enemy of the Stars" - part 5: "We'll Die Another Day"

Postacie
Zapowiedź

Madame Hydra rzuciła cały świat na kolana. Teraz jest gotowa zadać ostateczny cios swemu byłemu mężowi. Czy Reed Richards z pomocą Psylocke i Sabretootha jest w stanie poskromić złość zranionej kobiety?

Cytat

Susan Storm: "So, my love you wish me on my merry way to conquer this infinite number of parallel dimensions... leaving you in sole possession of this paltry lottle planet? Why, Reed? What's in it for you?
Reed Richards:" Call it a foolish desire to grow old in peace."

Streszczenie

Ziemia 1720. Skuszona propozycją męża Sue każe życzyć sobie powodzenia na drodze do podboju i zniewolenia niezliczonej ilości wymiarów i rzeczywistości, do których dostęp obiecał jej Reed. Za jego plecami kamuflowany przez Sue staje Logan z wyciągniętymi w stronę Richardsa pazurami. Nie udaje mu się jednak z nich skorzystać, gdyż uderzony z potężną siłą zostaje odrzucony na znaczną odległość. Wściekła Sue rzuca się na męża, który zorientował się w przygotowywanym na swoją osobę zamachu. Hydra chciała zapewnić sobie niepodzielny dostęp do wszystkich, odkrytychy przez męża rzeczywistości. Walcząc z nim niespodziewanie dla siebie natrafia na obecną tu Psylocke. Wywiązuje się zacięta i bezlitosna walka. Po chwili do całego towarzystwa dołącza Slymaster, samą swoją obecnością wywołując przerażenie u Betsy.

W tym samym czasie, Park Bryant'a. Creed liże rany po pojedynku ze Slaymasterem. Nagle wyczuwa czyjąć obecność. Ktoś się do nich zbliża. Gośćmi okazują się być Elektra i zbudzona przez nią Valeria Richards, którą sama Elektra nazywa zbawieniem dla tego świata. Spotkanie przerywa pojawienie się holograficznej postaci Heather, która ostrzega, że jest to ostatni moment, w którym Exiles moga opuścić ten świat, zanim zostanie on unicestwiony. Elektra przytakuje Hudson, co wywołuje wściekłość u Sabretootha. Do rozmowy włącza się Valeria, która zapewnia Creeda, że jej ojciec uratuje towarzyszy Sabretootha, jeśli tylko ten mu zaufa. Zrozpaczona Hudson błaga Creeda, by się ewakuował, jednak ten zamiast to zrobić zrywa połączenie.

Podziemna kwatera Reeda Richardsa. Slymaster widzi w oczach Betsy, że dziewczyna go rozpoznaje, mimo że sam niezbyt ją kojarzy. Moment wytchnienia przerywa Sue i wszyscy ponownie pogrążają się w ferworze walki. Za chwilę dołączają do nich nowe postaci w osobach Morpha i Longshota. Powoduje to spore zamieszanie na arenie i zmianę układu sił. Cały ten wysiłek obu stron okazuje się być mało istotny wobec działań Sue, która uruchamia urządzenie rozpoczynające konsekwentną zagładę odkrytych przez Reeda światów i rzeczywistości. Cały ten układ ulega teraz efektowi domina. Heather obserwując to ze swego pałacu doznaje niemalże obłędu. Nie może też powtstrzymać rzewnych łez, które spływają jej teraz po policzkach.

Rzeczywistość tymczasem po raz kolejny ulega zmianie. Mrok zostaje pokonany przez światło, które niesie ze sobą odrodzenie. Exiles w nieskrywanym zaskoczeniu i z niedowierzaniem obserwują ten nowy świt. Porozciągany do granic możliwości Reed uśmiecha się do siebie. Jego plan zadziałał zgodnie z założeniami. Tłumaczy zebranym, że wszystko było jedną wielką improwizacją. Nawet specjalistyczna aparatura Heather dała się nabrać na jego sztuczkę. Teraz pora tylko z powrotem przenieść na planetę wszystkich tych mieszkańców, którzy przeżyli czystki czynione przez Hydrę, a których Reed przezornie wyteleportował widząc co się dzieje. Obserwując teraz jak wszystko jest odbudowywane Exiles postanawiają podobnie uczynić z zespołem i proponują Psylocke członkostwo w drużynie. Ta pomimo licznych wątpliwości przyjmuje je.

Inna rzeczywistość, inny świat, inna Betsy. W rzeczywostości żywo przypominającą tę z okresu Cesartstwa Rzymskiego zarówno pod względem architektonicznym jak i w strojach zamieszkujących ten świat istot, dziewczyna zostaje brutalnie zamordowana przez nieznanego mężczyznę.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #94 Exiles #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.