Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #40

Cable & Deadpool #40

Cable & Deadpool #40

"Fractured" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Hecatomb - pozaziemska dusza wampira sieje spustoszenie na Południowym Pacyfiku. Aby go powstrzymać, Cable musi odzyskać swą telepatię i telekinezę, ale by to zrobić musi zawrzeć umowę z samym Diabłem. Czy dla obrony marzeń można stracić duszę?

Cytat

Cable: "While I remain indecisively trapped in my own mind, my X-Men team does what it does best. Well, this team rends, maims and otherwise bullies best, but philosophically is what I'm saying - they fight to stop the bad guy and save the very people who hate and fear them."

Streszczenie

Agencja X. Deadpool, Sandi Brandenberg, Outlaw, Agent X i Bob, agent Hydry, oczekują na przygotowanie firmowego odrzutowca, aby polecieć na Providence i pomóc X-Men walczyć z potworem zwanym Hecatomb. Grupa zabija czas grą w rozbieranego pokera, w której Wade ma nadzieję, że kobiety przegrają, ale jak na razie to jemu karta nie idzie.


Cable stoi wśród ciał wielu X-Men i przygotowuje się, aby pomóc tym kilku którzy jeszcze są w stanie walczyć z Hecatomb. Mummudrai, z którym Nate zgodził się połączyć umysłami mówi mu, że aby pokonać przeciwnika, Cable będzie musiał zrobić to, co potrafi najlepiej. Summers wyciąga pistolet i strzela, ale efektem jest jedynie chorągiewka z napisem "Bang!". Cable orientuje się, że to tylko jego umysł płata mu figle i w rzeczywistości znajduje się wewnątrz budynku, stojąc nieruchomo po fuzji z Mummudrai. Podbiegają do niego Domino i Prester John. Kobieta narzeka, że Nate wrócił nagle razem z X-Men i jak zwykle podążyły za nimi kłopoty, tym razem w postaci mordującego ludzi potwora. John wyczuwa w ciele Cable'a nieznaną energię.


Tymczasem na zewnątrz, X-Men stawiają czoła Hecatomb. Iceman próbuje osłaniać ludzi przed potworem, ale z kolei potrzebuje kogoś, kto będzie osłaniał jego, więc Mystique posyła w bój Cannonballa. Guthrie narzeka, że w drużynie jest zbyt wielu dowódców, a za mało zwykłych żołnierzy. A skoro już o tym mówi, zastanawia się, gdzie jest Cable.


Nate jest unieruchomiony kilka kroków od Sali, w której leży Rogue. Mummudrai powiedział mu, że kobieta jest ich jedyną szansą na powstrzymanie Hecatomb. Ponieważ ona nie może nic zrobić, więc to Cable będzie musiał jej użyć. Musi jedynie dojść do jej pokoju, co w tej chwili wydaje się zadaniem bardzo trudnym. Domino i John zostawiają Cable'a aby pomóc w ewakuacji mieszkańców Providence. Cable słyszy w swoim umyśle krzyki ofiar Hecatomb. Jest to możliwe dzięki Mummudrai, który zaczął przywracać mu utraconą telekinezę i telepatię. Nate obawia się, że w ten sposób utraci to, co osiągnął do tej pory - zmiany, które wprowadził na świecie za pomocą swoich pomysłów i działań, w przeciwieństwie do krucjaty, którą prowadził jako bojownik mutantów. Słyszy ludzi uwięzionych w Hecatomb i wie, że musi ich uratować, wykonuje więc pierwszy krok.


Na monitorach, Irene Merryweather zauważyła, że Cable zaczął się poruszać. Pyta się Black Boxa, co się dzieje z Natem, ale ten nie jest w stanie nic powiedzieć, ponieważ Cable odłączył się od sieci informacyjnej, która zastępowała mu jego moce. Johann Kriek melduje Irene, że załadował szalupy ludźmi, ale będą musieli obrócić dziesięć razy, żeby ewakuować wszystkich z wyspy. Merryweather mówi, że jak tylko usłyszała się, że Nate wraca do X-Men, wiedziała, że tak się to skończy.


Cable musi podjąć decyzję i uważa, że to zabawne, że akurat w takim momencie jego podświadomość przywołuje Deadpoola. Summers mówi, że jeżeli zrobi to, co musi zrobić, uratuje wyspę, ale stanie się niewolnikiem swoich mocy i straci wszystko. Wade stwierdza, że sam Cable powiedział o konieczności planowanego czynu, więc tak naprawdę wybór jest oczywisty. Nate dziękuje mu i mówi, że ona blefuje. W Agencji X Deadpool budzi się z transu i sprawdza karty. Outlaw dziwi się, że Wade przejrzał jej blef i ściąga górną część kostiumu.


Czując, jak jego moce wracają, Cable żałuje, że nie może być tym, kim on chce, lecz zawsze musi być taki, jakim inni go potrzebują. Telepatycznie przekazuje Kriekowi ostrzeżenie, aby wszyscy się czegoś złapali, a następnie używa swojej potężnej telekinezy i rozdziela Providence na dwie części, separując Hecatomb od większości mieszkańców. Są bezpieczni, ale nie na długo - potwór wciąż musi zostać powstrzymany. Krótki marsz do pokoju Rogue wydaje się trwać nieskończoność. Dwa wybory uosabiane są Nate'owi przez postacie Deadpoola, który przypomina, że X-Men potrzebują pomocy, oraz Domino, mówiącą, że Cable mógłby znaleźć inny sposób i nie tracić tak wiele, wliczając ją. Dwie sylwetki zaczynają dyskutować, aż wreszcie Summers każe im przestać, po czym zwraca się do Domino i mówi, że jest mu przykro. Czekał już wystarczająco długo z decyzją, ale teraz zrobi to, co musi. Mummudrai odpowiada, że Nate zawsze wiedział, który wybór jest słuszny, na co ten stwierdza, że pomimo to nie musi mu się to podobać. Cable zaczyna iść coraz szybciej, i wreszcie biegnie.


X-Men, Irene, Black Box, John i Domino czują rosnącą moc Cable'a. Nate stwierdza, że chciał zmienić świat, ale w zamian dostał szansę ocalenia go. Jakby ktoś celowo zjednoczył go ponownie z X-Men, żeby Cable znalazł się w tej sytuacji. Sam już nie wie, czy świadomie dokonał wyboru, bo przecież umysł potrafi płatać figle.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.