Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #12

Ghost Rider vol. 5 #12

Ghost Rider vol. 5 #12

"Apocalypse Soon" part 1 of 2 (WWH tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Johnny Blaze wbrew woli Ghost Ridera będącego częścią jego duszy, decyduje się pomóc mieszkańcom Nowego Jorku w walce w niepowstrzymanym Hulkiem poprzez... zaatakowanie samego Hulka! Johnny chce tylko spełnić dobry uczynek... zaraz, czy on czasem nie mówi tego za każdym razem gdy w ostateczności jego czyny prowadzą do katastrofy?

Cytat

Ojciec Blaze'a: "It's not the jump that's the scary part, it's the landing."

Streszczenie

W samolocie jeden z pilotów mówi do siedzącego obok, aby przygotował się do startu. Tamten w odpowiedzi mówi, że właśnie myślał o tym samym, po czym wbija palce w twarz przyjaciela i zrywa całą skórę razem z mięsem, pozostawiając gołą czaszkę. Pyta się martwego kompana, dlaczego nie uważa tego za śmieszne i dlaczego wszyscy czaszkogłowi nie mają poczucia humoru. Jego wywód przerywa pędzący po pasie Ghost Rider.

Mężczyzna rusza samolotem wprost na Ridera, gdy nagle cała kabina zostaje opleciona łańcuchem i oderwana od reszty samolotu. Płonący avatar Lucyfera wychodzi z wraku mówiąc, że nie chciał zabijać wszystkich pasażerów, a jego jedynym celem było dostanie się do Buffalo. Znowu nie może dokończyć monologu, ponieważ uderza w niego cysterna. Wyzywając Ghost Ridera od wieśniaków zionie ogniem w kabinę, gdy zauważa, że nikogo nie ma w środku, na pedale gazu leży cegła, a cysterna wiezie paliwo dla samolotów. Nagle okolicą wstrząsa wielki wybuch.

Ghost Rider przyglądający się pogorzelisku słyszy wołanie o pomoc z samolotu, który uszkodził i widzi strażaków walczących o ludzkie życie. Wychodzący z ognia demon zauważa, że ciało Ridera przejął w tej chwili Blaze i pyta się go co zrobi, złapie złoczyńcę, czy pomoże niewinnym? Blaze się waha, ale Rider znowu przejmuje kontrolę i wybiera pierwszą opcję. Nagle samolot eksploduje. Widać na szczęście wielką grupę uratowanych ludzi. Przerażony swoim zachowaniem Blaze ucieka.

Następnego ranka Blaze w swojej własnej formie budzi się na odludziu. Przypomina sobie sytuację z samolotem. Zaczyna prowadzić wewnętrzny dialog z Ghost Riderem. Nie może zrozumieć, dlaczego nie pomagali ludziom. Demon tłumaczy, że ratując kilka żyć naraziliby wszystkich. Zemsta musi być dostarczona za wszelką cenę. Teraz muszą pojechać do Buffalo i zakończyć to, co zaczęli. Rider upomina też Blaze'a, że avatar uciekł, ponieważ Johnny przeszkodził mu w pracy i ma tego więcej nie robić.

W drodze do Buffalo Johnny trafia na ogromny korek. Zastanawiając się, jaka jest tego przyczyna, zatrzymuje się w pobliskim barze. W środku słucha wiadomości i dowiaduje się o sytuacji związanej z powrotem Hulka. Prowadzący prosi wszystkich bohaterów, nieważne czy ubranych w kolorowe kostiumy, oficjalne czy normalne, aby przyszli na pomoc, ponieważ ludzie potrzebują ich teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Johnny idzie w stronę motocykla, gdy Ghost Rider próbuje przejąć kontrolę mówiąc, że to nie jest ich sprawa i ma go słuchać. Blaze sprzeciwia się, mówiąc, że ludzie w Nowym Jorku potrzebują ich pomocy. Demon tłumaczy, że cały świat potrzebuje ich pomocy i pyta się, czy Johnny jest naprawdę tak tępy, że będzie ryzykował biliony dusz aby ratować parę.

Przemieniony w Ridera Blaze odpowiada, że jest znanym na całym świecie kaskaderem motocyklowym, który posiada dziewięć rekordów Guinnessa i sprzedał swoją duszę nie zastanawiając się nawet, że może zostać oszukanym, więc tak, jest taki tępy. Ale to nieważne, ponieważ wykorzysta teraz swoją szansę, a Rider zrobi wszystko, co mu każe.

Johnny zmierzając do Nowego Jorku musiał improwizować podczas jazdy, aby ominąć korki więc jechał po dachach samochodów, a potem omijając wojsko, po Brooklyn Bridge, z którego wybijając się trafił w sam środek miasta. Uderzając o drogę przypomina sobie słowa ojca, że podczas skoków motocyklowych to nie sam skok jest najstraszniejszy, ale lądowanie. W tym momencie zatrzymuje się naprzeciw Hulka.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #12 Ghost Rider vol. 5 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.