Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #98

Daredevil vol. 2 #98

Daredevil vol. 2 #98

"To the Devil His Due" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Ulice Hell's Kitchen stają się polem bitwy dla wojny gangów. Matt Murdock próbuje ich chronić, lecz jednocześnie kawałki jego życia, które niedawno ledwo poskładał, zaczynają się znowu rozpadać. Chaos i destrukcja prowadzą nas do szokującego finału "To The Devil, His Due".

Cytat

Zabójca sklepikarza: "There's two more stores open 'round the corner, an' I still got lotsa bullets."

Streszczenie

W magazynie czarnoskóry mężczyzna o imieniu Turk informuje swojego wspólnika, że Chico i Merv zajęli się już dostawami do Hell's Kitchen. Dodaje, że ich towar powinien spowodować poważne zamieszki, kiedy skorzystają z niego miejscowe oprychy. Drugi mężczyzna dodaje, że tragedia, jaka spotka Murdocka, dopiero się zaczęła.

W domu Murdocka. Milla nawołuje Matta, gdy nagle jej ręka zatrzymuje się na Gladiatorze. Przerażona zaczyna krzyczeć i cofa się, Melvin uderza ją zapewniając, że nigdzie bez niego nie pójdzie. Zapłakana kobieta czołga się po ziemi, mamrocząc po cichu imię męża.

W radiowozie, Daredevil próbuje przekonać policjanta aby wysłuchał go i uwolnił. Policjant uspokaja go strasząc, że użyje sprayu pieprzowego, jeśli ten się zaraz nie zamknie. Matthew dochodzi do wniosku, że nie ma wyjścia i chociaż żałuje tego, co za chwilę zrobi, musi ratować Millę, dla której już może być za późno. Nogami wykopuje drzwi samochodu i wyskakuje z jadącego radiowozu wprost na chodnik, po czym chowa się za zaparkowanymi w pobliżu samochodami. Policjanci z odbezpieczoną bronią każą mu wyjść z ukrycia. DD po przełożeniu spiętych kajdankami rąk do przodu, wyskakuje zza samochodów w stronę policjantów. Dwaj gliniarze oddają strzały. Trzeci rozkazuje im wstrzymać ogień. Gdy jeden z policjantów biegnie w stronę napastnika, ten rzuca się na niego i wywraca go na ziemię. Zbliżającego się z odsieczą policjanta DD odpiera kopniakiem, po czym ucieka na dach budynku schodami przeciwpożarowymi. Kolejny policjant oddaje strzały, ale zostaje szybko zatrzymany przez tego, który znalazł się wcześniej na ziemi, mówiącego, że Daredevil nie wyrządził mu krzywdy, jedynie zabrał jego kluczyki od kajdanek.

Przerażony Matthew biegnie po dachach w stronę domu, jego głowę wypełniają wspomnienia utraty swych poprzednich wielkich miłości, Elektry Nachios i Karen Paige. W domu okazuje się że niewiele się spóźnił, jego klucze skradzione przez Melvina wciąż wiszą w drzwiach, a w powietrzu unosi się jego zapach, tak samo jak zapach krwi. Matt jest zdziwiony, gdyż był pewien, że Gladiator zaczeka na niego ze swoją zdobyczą. Ten jednak chce wyciągnąć go gdzieś na zewnątrz. Do mieszkania zbliżają się już radiowozy szukające Daredevila.

Gdzieś na dachu budynku Matt zastanawia się, co teraz zamierza Potter. Nie wiedząc, gdzie dalej się udać, czeka aż usłyszy swoją żonę.

Na innym dachu Milla prosi Melvina, aby ją wypuścił, próbuje przemówić mu do rozsądku. Przez chwilę jej mowa przynosi skutek i Melvin zdaje się powracać do zdrowych zmysłów, aby po chwili wybuchnąć złością. Chwyta kobietę za szyję i wystawia poza krawędź dachu, każąc krzyczeć imię swego ukochanego. Przerażona Milla woła Matta na pomoc. Daredevil zachodzi Gladiatora od tyłu, domyśla się, że jego żona jest tylko przynętą i ujawnia się. Po chwili wie, że był w błędzie, gdyż Melvin zrzuca kobietę z dachu, a w stronę śmiałka wystrzeliwuje swoje dwie piły. Matthew błyskawicznie unika tarcz, przeskakuje Pottera i rzuca się na ratunek swojej żonie. W końcu udaje mu się ją złapać. Wystrzeliwuje swój hak, po czym wyhamowuje upadek i wpada z Millą przez okno do remontowanego budynku. Murdock upewnia się, czy kobiecie nic nie jest, ta z poobijaną twarzą mówi, że wszystko ok i wpada w ramiona męża. Daredevil wyczuwa drganie podłogi, co oznacza że nadchodzi Gladiator. Każe żonie nie ruszać się z miejsca i wściekły rzuca się na przeciwnika, który właśnie przebił się do pomieszczenia przez ścianę. Potter uderza Matta odpierając atak, po czym wysuwa ze swojej bransolety długie ostrze. DD zauważa, że jego przeciwnik walczy jak dzikie zwierze używając jedynie swojej siły i agresji, a Gladiator, jakiego on zna, zawsze korzystał ze swoich bogato rozwiniętych umiejętności walki. Melvin wypuszcza ponownie swoja piłę, która lekko rozcina bark Matta, po czym uderza go kolanem. Daredevil w końcu przechodzi do kontrataku. Unika kolejnego ciosu, przez co Gladiator wbija pięść w ścianę. Matt uderza napastnika wiadrem od farby, następnie serwuje kopniaka. Murdock przypiera ledwo stojącego przeciwnika do ściany gotowy kontynuować, lecz Milla przywołuje go do porządku. Matthew pyta Melvina, czy wrócił. Ten sam nie jest pewien, kiedy orientuje się, czego dokonał wpada w panikę i postanawia ze sobą skończyć. Biegnie w kierunku okna. Daredevil rzuca się na niego i przydusza swoja pałką, pozbawiając Pottera przytomności. Matt wyjaśnia żonie, co się właśnie stało i zapewnia ją, że już nic jej nie grozi, nie zdając sobie sprawy, że to dopiero początek.

W pobliskim sklepie sprzedawca ogląda wiadomości o złapaniu Gladiatora. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przestępców z dwoma klientami. Jeden z nich wyciąga rewolwer i zabija sklepikarza. Mężczyźni zabierają z kasy pieniądze i udają się obrabować kolejny sklep.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #98 Daredevil vol. 2 #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.