Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #547

Fantastic Four #547

Fantastic Four #547

"Reconstruction" - part 4: "Never Ask Her If She's Wearing Colored Contact Lenses"

Postacie
Zapowiedź

Wizard przebył całą dłuugą drogę z księżyca Saturna, by zemścić się na swym największym wrogu, lecz Reed Richards bardziej zainteresowany jest wiadomością zaszyfrowaną w tajemniczym artefakcie, odległym o 700 lat świetlnych. Tymczasem, obecna FF zmaga się z następstwami ich walki z Marvel Zombie.

Cytat

Human Torch: "Do you really need two bodyguards just to go to the bathroom?"
Black Panther: "It is important that I not be disturbed as I attend to my kingly duties."
Human Torch: "Ha! You said <<Doodies>>"

Streszczenie

Nowy Jork, Baxter Building. Johnny Storm opowiada stróżującym przy drzwiach Dora Milajae o swojej przygodzie w świecie zombie. Black Panther uspokaja go zapewniając, że wiele się nauczył podczas ich międzywymiarowej podróży i podjął odpowiednie środki, aby zapobiec podobnym wydarzeniom w ich świecie. T'Challa wychodzi na kilka godzin do siedziby ONZ, a Johnny proponuje jednej z Dora Milajae spędzenie nocy na mieście, na co ta odpowiada, wykręcając mu boleśnie rękę.

Układ Słoneczny, gdzieś pomiędzy Saturnem, a Ziemią. Reed Richards wciąga na pokład statku dziwny przedmiot. Stwierdza, że jest to skomplikowany, biochemiczny artefakt, nie żywy, lecz skonstruowany za pomocą fascynującej technologii. Sue, widząc jego entuzjazm, daje mu dwa dni na zbadanie przedmiotu i określenie, czy sprawia on jakieś zagrożenie, po czym ma on natychmiast do niej wrócić na ich drugi miesiąc miodowy.

Wkrótce potem Reed żegna się z żoną, która za pomocą kapsuły ratowniczej wraca na Tytana. Sue uspokaja go mówiąc, że jest przecież Invisible Woman i przypomina mu, że ma wrócić za dwa dni. Z ukrycia przysłuchuje się im tajemniczy osobnik...

W Baxter Building Storm jest oburzona insynuacjami Thinga na temat naturalności jej włosów. Ben tłumaczy, że cytował jedynie słowa Michaela Collinsa, jednak Ororo nalega, by sam sprawdził prawdziwość jej słów, ciągnąc ją za włosy. Zażenowany Thing ulega i podnosi kobietę do góry, na co ona stwierdza, że dowiodła swego. W tym momencie do pokoju wchodzi Panther. Zawstydzony Ben już chce wyjaśnić całą sytuację, gdy T'Challa, niewzruszony tym, co widzi, stwierdza że Ororo jest bardzo wrażliwa na punkcie swoich włosów i radzi Thingowi, by nigdy nie pytał, czy nosi też kolorowe soczewki kontaktowe.

Camp Hammond, Stamford, Connecticut. Reed Richards przybywa do ośrodka szkolenia superbohaterów, by spotkać się z Hankiem Pymem. Wyznaje mu, że ma interesujący naukowy problem, w którego rozwiązaniu Hank mógłby pomóc. Ten natychmiast poleca swojej sekretarce nie łączyć żadnych rozmów do niego i wyrusza z Richardsem.

Na statku kosmicznym Mr. Fantastica. Hank Pym zastanawia się, czy Reed zawsze prowadzi badania na orbicie. Mężczyzna odpowiada, że laboratorium jest całkowicie wyposażone, a poza tym wynajął Baxter Building T'Challi. Hank nie może zrozumieć, dlaczego Reed to zrobił zważywszy na to, że Black Panther walczył po drugiej stronie w trakcie Civil War, na co Richards odrzeka, że pomimo niezgodności co do taktyki, ich cele były w gruncie rzeczy takie same. Pym nie do końca się z tym zgadza, ale zmienia temat, pytając, po co właściwie Reedowi jest potrzebna jego pomoc. Ten odpowiada, że Hank jest jednym z najwybitniejszych biochemików na Ziemi i osiągnięcie jego poziomu zajęłoby mu kilka tygodni. Podsumowuje też to, co do tej pory udało mu się ustalić: tajemniczy przedmiot składa się z trzech części - w tylnej znajduje się chemiczny napęd nadświetlny i podświetlny, środkowa zawiera chemiczny sztuczny mózg, który jest jednocześnie źródłem energii, natomiast w przedniej znajduje się cała kolekcja związków chemicznych, umieszczonych pomiędzy warstwami diterpenu - sklareolu. Reed przypuszcza, że substancja ta może służyć utrzymaniu ciepła, ale Hank wyjaśnia mu, że jest ona używana do wytwarzania sztucznej ambry, służącej jako fiksatywa do perfum. Dodaje, że komuś musiało zależeć na dokładnym zachowaniu zapachów pomiędzy poszczególnymi warstwami. Richards dochodzi do wniosku, że urządzenie musiała stworzyć zaawansowana technologicznie rasa, która porozumiewa się za pomocą sekwencji zapachów, a ono samo jest odpowiednikiem Voyagera 1.

Tytan, jeden z księżyców Saturna. Sue Richars w niewielkim statku kosmicznym przymierza się do lądowania, gdy nagle pojazd wybucha. Z powierzchni księżyca przygląda się temu trójka osób w skafandrach kosmicznych. Trapster stwierdza, że to był głupi pomysł, jeśli Wizard chciał pojmać Invisible Woman żywą, ale Hydro-Man odpiera, że potrzeba dużo więcej, żeby ją zabić. Rzeczywiście, Sue udaje się ochronić przed wybuchem polem siłowym, lecz prędkość, z jaką spada sprawia, że uderza z impetem w ziemię i traci przytomność.

Orbita Ziemi. Richards tłumaczy Pymowi, że Voyager 1 był sondą kosmiczną, wystrzeloną około 20 lat wcześniej, zawierającą zbiór dźwięków i obrazów ukazujących różnorodność ludzkiego życia. Wierzy, że obcy przyrząd służy podobnemu celowi. Używa skonstruowanej naprędce maszyny do odszyfrowania chemicznego kodu i przemienienia go w obraz. Wkrótce na ekranie pojawia się postać dziwacznego obcego, który przedstawia się jako członek rasy zwanej Odotopianami. Wiadomość nie służy jednak jedynie pokojowej wymianie informacji. Okazuje się, że rasa, do której należy obcy, została zaatakowana przez istoty, zwące się Contrasepsis i najprawdopodobniej w momencie, gdy wiadomość jest odczytywana, Odotopianie już wymarli. Obcy twierdzi, że w pojedynkę Contrasepsis są stosunkowo słabi, jednak ich liczba i nieustępliwość wydają się nieskończone, a ponadto nie da się z nimi negocjować. Dodaje, że Odotopianie poznali również kolejny cel Contrasepsis - gdy skończą już z nimi, zaatakują Ziemię.

Tytan. Sue budzi się, otoczona przez Trapstera, Titanię i Hydro-Mana. Zanim mogą się jednak zorientować, staje się niewidzialna i ucieka, zacierając za sobą ślady tak, by nie mogli jej złapać. Na księżycu jest jednak tylko jedno miejsce, gdzie mogłaby się udać - dom A'Larsa.

Nowy Jork, siedziba ONZ. Black Panther zostaje powiadomiony podczas bankietu, że Reed Richards musi z nim pilnie porozmawiać. Okazuje się, że Mr. Fantastic przekazuje jemu i reszcie Fantastic Four to, czego dowiedział się z odotopiańskiej sondy, uważając, że być może mają jeszcze wystarczająco dużo czasu na ich uratowanie. T'Challa stwierdza, że w najgorszym wypadku mają wystarczająco dużo czasu na uratowanie Ziemi, po czym poleca Pymowi jeszcze raz przebadać artefakt. Hank nie ma zamiaru poddać się pod rozkazy Panthera, ale ten nawet nie wdaje się z nim w dyskusję na ten temat. Zamiast tego zwraca się do Reeda uznając, że będzie on chciał razem z resztą Fantastycznej Czwórki wyruszyć do miejsca, skąd przyleciała sonda. Storm wyraża chęć udziału w wyprawie, gdy słychać sygnał komunikatora. To wiadomość od Sue, która jednocześnie walczy z trójką z Frightful Four na Tytanie. Ostrzega Reeda, że nie widzi nigdzie Wizarda, co może oznaczać, że chce on go dopaść. W tej chwili Wizard pojawia się jednak przed nią i wystrzeliwuje broń, która jest zdolna do przebicia się przez pole siłowe. Sue traci przytomność, a sam złoczyńca rzuca wyzwanie Richardsowi, by przyleciał na Tytana. Hydro-Man ma wątpliwości, czy to rozważne tak prowokować Richardsa, ale Wizard odpiera, że to wszystko część planu. Okazuje się, że umieścił w statku Reeda ładunek wybuchowy, który wybucha, gdy tylko Richards włącza napęd nadświetlny.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #547 Fantastic Four #547

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.