Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #38

The Sensational Spider-Man vol. 2 #38

The Sensational Spider-Man vol. 2 #38

"The last temptation of Eddie Brock" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Kiedyś był jednym z najgroźniejszych wrogów Petera Parkera: Venomem. Teraz Eddie Brock jest słaby i bezsilny. Los jednak uśmiecha się do Brocka, umieszczając go we właściwym miejscu o właściwym czasie: w tym samym szpitalu, w którym May Parker walczy o życie. Czy Eddie wykorzysta to, że Peter jest zdesperowany i przytłoczony jak nigdy i będzie miał szansę, by zniszczyć człowieka, którego obwinia za wszystkie swoje niepowodzenia?

Cytat

"Venom": "So now I'm just waiting for you to die and for the doctors to perform an autopsy and slice you open and set me free
Brock: "Soon enough Chump. Soon... enough!"

Streszczenie

Każda historia może zostać zawarta w tej sentencji: rodzi się człowiek… żyje… umiera.

Eddie Brock wspomina swoje życie: pierwszy rok studiów dziennikarskich, podczas którego odwiedził ich gigant tego zawodu - J.J. Jameson, własną radość po przyjęciu na etat w Bugle i kompromitację, kiedy wyszło na jaw, że jego informator podający się za Sin-Eatera to kłamca.

Z powodu Parkera.

Próba samobójstwa przerwana przez odrzucony symbiot, w wyniku czego powstał Venom.

Większość to wina Parkera.

Raka trawiącego ciało, który został powstrzymany i nawet śmierć nie mogła mu pomóc.

Jeszcze nie odkryłem, w jaki sposób obarczyć tym Parkera, ale coś wymyślę.

W końcu resocjalizacja zakończona sprzedaniem symbiota i przeznaczeniem pieniędzy na dotację. Druga, nieudana próba samobójstwa.

Każda historia może zostać zawarta w tej sentencji: rodzi się człowiek… żyje… umiera. W moim przypadku… samotnie, usychając, w bólu.

Brock umiera na raka, spędzając dnie na spacerach po opuszczonych korytarzach szpitala. Tylko wspomnienia towarzyszą mu podczas tych dni i bezsennych nocy. Wspomnienia i coś jeszcze…

Niezależnie od tego, czy Eddie jest pod prysznicem, w kaplicy, windzie czy innej części szpitala, jest z nim jego szaleństwo, nie dające zapomnieć o tym, kim był wcześniej. Właśnie to każe mu myśleć, że jest częścią czegoś większego, a jego historia jeszcze się nie skończyła. Myśl staje się prawdą, kiedy Brock odkrywa, że w szpitalu znajduje się umierająca ciotka Petera i jego żona. Szok towarzyszący odkryciu jest tak wielki, że ucieka przerażony. Dogoniła go jego przeszłość…

MJ rozmawia z pogrążoną w śpiączce May. Mówi, że kula, która sprowadziła ją do takiego stanu [The Amazing Spider-Man #539 - Snak3], była przeznaczona dla niej. Jest młodsza, ma silne ciało i to ona powinna zostać ranna. Przypuszcza, że Peter myśli tak samo i nie wie, jak ich małżeństwo da sobie z tym radę. Z jej oczu zaczynają cieknąć łzy, kiedy mówi, że nie przeżyje, jeśli May… nie dokańcza, ponieważ słowo "śmierć" nie chce przejść przez jej usta. Nie wyobraża sobie życia bez May i prosi ją, żeby wróciła dla dobra swojego bratanka.

Spidey jest w tym czasie zajęty obijaniem, w dość brutalny sposób, oprychów na ulicy. Cała akcja nie trwa dłużej niż minutę, wszyscy zostają związani pajęczyną i kiedy Pete chce odejść, zaczepia go uratowana dziewczyna. Przyznaje, że to pierwszy raz, kiedy przydarza jej się coś takiego, ale chyba powinien zapytać, czy nic jej nie jest. Zaskoczony bohater z widoczną niechęcią pyta, czy wszystko w porządku. Kiedy kobieta potwierdza, Parker w myślach dodaje, że to dobrze, ponieważ zmarnował już dość czasu. Informuje ją o barze, gdzie będzie bezpieczna, dopóki nie przybędzie policja, po czym w pośpiechu odchodzi.

Apartament przy rzece Hudson. Spider-Man dostaje się do mieszkania swojej przyjaciółki przez zostawione dla niego, otwarte okno. Madami Web wita go herbatą i zaprasza do rozmowy. Peter opowiada, jak wyjawienie ukrytej tożsamości [Civil War #2 - Snak3] uczyniło z jego rodziny cel dla przestępców, snajperze i śpiączce swojej ciotki. Kończąc opowieść mówi, że chciał prosić Web o seans [spirytystyczny, rytuał pozwalający komunikować się z duchami - Snak3]. Kobieta odpiera, że przecież ciotka nie jest martwa, więc Spidey wyjaśnia, że chce nawiązać z nią kontakt, by pokazać, że wszyscy na nią czekają i wskazać kierunek powrotu. Madame oznajmia, że od dawna ma spakowaną walizkę z potrzebnymi rzeczami, a decyzję o pomocy May podjęła, zanim wpełzł do jej mieszkania.

Tymczasem Brock szuka sensu w fakcie, że on, który zawsze bronił niewinnych, ma zabić dwie bezbronne kobiety. Szaleństwo, które przybrało postać Venoma wyjaśnia, że tak naprawdę nikt nie jest niewinny i czas rozpocząć żniwa. Zła połowa jego duszy wygrywa, kiedy drżącymi dłońmi otwiera paczkę leżącą na łóżku. Po chwili Eddie zakłada nylonowy kostium, który ma imitować jego dawne "ja". Szaleństwo uśmiecha się szeroko…

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #38 The Sensational Spider-Man vol. 2 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.