Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #115

Thunderbolts #115

Thunderbolts #115

"Faith In Monsters" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza, wybuchowa historia autorstwa Ellisa i Deodato dobiega końca. Dokąd zaprowadzą Moonstone jej knowania? Czy Norman Osborn utrzyma kontrolę nad swoją drużyną... i nad swoim rozumem? Czy wszyscy członkowie Thunderbolts przeżyją? Zobaczcie sami.

Cytat

Radioactive Man (o Penancie): "He's a broken toy, forced to live in a world he was never meant for."

Streszczenie

Thunderbolci, którzy wciąż stoją na nogach szykują się do ataku na niezarejestrowanych super-ludzi. Songbird mówi, że interesuje ich tylko Steel Spider, ale Venom nie podziela tego zdania. Ollie obiecuje, że nie podda się bez walki. American Eagle pyta się Sepulchre, czy może ich osłonić ciemnością. Jillian tak robi, co wykorzystuje Songbird, aby skontaktować się potajemnie, regulując swój głos, z Radioactive Manem. Mówi mu, że nie ma zamiaru pozwolić, aby jej drużyna została zmieniona w coś strasznego i chce, żeby Chen odwrócił od niej uwagę na pięć minut. Venom krzyczy do Penance’a, aby coś zrobił ciemnością, lecz Chińczyk decyduje, że sam się tym zajmie i wytwarza potężny falę elektromagnetyczną. Baldwinowi robi się niedobrze, więc zrzuca hełm i zaczyna wymiotować, Gargan również ucierpiał, ale Radioactive Man mówi, że spełnił swój cel – jego radiacja uszkodziła sprzęt Steel Spidera.

 

Tymczasem Bullseye pod eskortą dwóch strażników przygotowuje się do unieszkodliwienia American Eagle’a. Wtedy kontaktuje się z nim Songbird i mówi mu, że wyłączyła jego implanty i jest wolny, może więc uciekać. Zadowolony zabójca wyciąga sai i wbija je w głowy strażników, po czym skacze z dachu na ulice stwierdzając, że zanim ucieknie, zabija Strongbowa, ponieważ ma taką ochotę.

 

Na dole, Steel Spider radzi sobie z napastnikami. Rani Venoma ostrzami wysuniętymi z macek. Następnie wystrzeliwuje kolce wprost w twarz Radioactive Mana, po czym używa ich jako przewodników i poraża go prądem. Niedaleko, American Eagle i Sepulchre uważają, że powinni zostawić reszcie walkę i zająć się swoimi sprawami. Nagle nadlatuje Songbird i mówi im, że wszystko skończy się dobrze. Osnick wciąż torturuje prądem Chena, ale przestaje zwracać uwagę na Venoma, który zachodzi go od tyłu. Gargan mówi, że nie może go zabić, ale ma pozwolenie, aby zrobić wszystko inne. Łapie paszczą lewą rękę Steel Spidera i odrywa ją od reszty ciała. Sepulchre wbija Songbird w chodnik krzycząc, że to nie tak miało się skończyć. Oboje ze Strongbowem postanawiają opuścić pole walki. Radioactive Man każe Osnickowi leżeć w bezruchu podczas gdy on kauteryzuje mu ranę. Venom natomiast kończy przeżuwać wyrwaną kończynę i wypluwa metalową część kostiumu. Chen wzywa pojazd Thunderboltów, aby pospieszyli z pomocą medyczną i zaczyna zbierać drużynę. Zauważa, że Penance uderza raz za razem głową w mur, mówiąc, że nie jest wystarczająco dobry. Songbird pyta się, co się stało z Baldwinem, na co Chińczyk odpowiada, że jest taki jak zawsze: uszkodzony psychicznie i zmuszony do życia w świecie, do którego nie należy.

 

W alejce, America Eagle dobiega do swoje motocykla. Za nim skrada się Bullseye, który rzuca ostrze w Indianina, ale ten łapie je w locie. Mówi zabójcy, że wie o nim wszystko i że zawsze wybiera jako swoje cele normalnych ludzi. Teraz powinien spróbować z kimś silniejszym od siebie. Pozwoli mu nawet zadać pierwszy cios. Bullseye odpowiada, że to mu wystarczy i rzuca się na Jasona z sai. Ten trafia go kolanem w brzuch, a potem dwa razy otwartą dłonią w twarz. Mówi, że kłamał, mówiąc, że pozwoli mu zadać pierwsze uderzenie i teraz nie będzie już delikatny.

 

Tymczasem Swordsman odzyskuje przytomność w mieszkaniu, do którego wrzucił go Steel Spider i wygląda przez okno. Na dachu widzi martwych dwóch strażników i zawiadamia Moonstone, że Bullseye uciekł. Karla każe uruchomić implanty zabójcy. Ten, będąc wciąż bity przez American Eagle’a, nagle odczuwa potężny szok elektryczny. Kolejny cios pięścią łamie mu kręgi szyjne.

 

W budynku Roxxona para ludzi żałuje, że Jillian Woods nie przyszła na rozmowę i chcą się już zbierać, kiedy Sepulchre wpada przez okno. Mówi, że zgadza się pracować dla firmy i chce się wydostać jak najszybciej z kraju. Nie ma tu nic, czego chce.

 

Kilka godzin później, Góra Thunderboltów. Lekarz opowiada Normanowi Osbornowi o stanie Bullseye’a. Mówi, że zabójca ma szczęście, że przeżył jednocześnie doznając poważnych obrażeń głowy i porażenia prądem. Naprawa kręgów szyjnych jest możliwa za pomocą zaawansowanej technologii medycznej, ale uszkodzenia mózgu są poważniejszym problemem. Nawet naprawa szkieletu nie gwarantuje, że Bullseye będzie chodził, a już teraz wiadomo, że jego centrum mowy jest zniszczone, więc może już nigdy więcej nie mówić. W tej chwili jest uwięziony w swoim własnym ciele, które jest praktycznie martwe.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #115 Thunderbolts #115 Thunderbolts #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.