Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #9

Irredeemable Ant-Man #9

Irredeemable Ant-Man #9

"Love's Lonely Embrace"

Postacie
Zapowiedź

Ant-Man i Damage Control stają twarzą w paskudną twarz z jak zwykle niebezpiecznym, jak zwykle zabójczym Dragon Manem. Wydawałoby się, że Eric O’Grady, który sam nie jest najuczciwszym człowiekiem pod słońcem znajdzie wspólny język z tym facetem, ale nic z tych rzeczy - wystarczy spojrzeć na okładkę. Ponadto: Eric wreszcie rejestruje się jako bohater.

Cytat

Visioneer: "I think we need to make a rule that the super heroes can't leave until the S.H.I.E.L.D. team gets here."
Ant-Man: "Yeah... Stupid Cloak and Dagger. I guess they just had to run off and make out or something. That costume's got to drive Cloak crazy." 

Streszczenie

Kolejna misja ratunkowa Ant-Mana i jego drużyny po walce super-ludzi. Ekipa napotyka na drobny problem w postaci Dragon Mana, który, jak się okazało, nie był aż tak nieprzytomny, jak się zdawało. Eric unika ciosu stwora, ale ten trafia Monstro, który wpadłby na Visioneer, gdyby Ant-Man nie zabrał jej z drogi. O’Grady krzyczy do partnera, żeby zakończył walkę, zanim komuś coś się stanie. Monstro wreszcie znajduje moment do zadania ciosu i posyła Dragon Mana podbródkowym na ziemię. Chwilę później przybywa oddział S.H.I.E.L.D., aby zabrać więźnia. Abigail zwraca Ericowi uwagę, że za każdym razem, kiedy oni się pojawiają ten stara się trzymać jak najdalej od nich. O’Grady odpowiada, że kiedyś chodził z agentką, która pracuje w transporcie więźniów i stara się jej unikać. Visioneer nie ma nic przeciwko i pyta się, czy czwartkowa randka jest wciąż aktualna. Pójdą na kolację, potem do teatru, a następnie do jej domu, pierwszy raz zresztą, ponieważ Abigail uważa, że jest już gotowa zwierzyć się z pewnej istotnej rzeczy Ericowi. Ten się wzdryga, ale mówi, że to od ciosu Dragon Mana. Visioneer uważa, że super-bohaterowie, którzy pokonują złoczyńców, powinni zostawać na polu walki aż do przybycia S.H.I.E.L.D.

Wieczorem, po powrocie do mieszkania, Eric znajduje tam Black Foxa. Mówi mu, że to nie jest dobry moment na wizytę. Jest zbyt zmęczony i nie ma zamiaru nic dzisiaj robić. Poza tym, nie rozumie, czemu Black Fox wciąż się włamuje do mieszkania, zamiast najpierw zadzwonić. Ostatecznie widząc błagalne spojrzenie złodzieja Eric zgadza się… i chwilę później obaj w najlepsze grają w Nintendo.

Tymczasem na Helicarrierze Iron Man chce, żeby Mitch Carson opowiedział mu o nowym Ant-Manie. Agent odpowiada, że próbują wytropić emitowane przez niego cząsteczki Pyma, ale póki co, nie mogą znaleźć śladu. Stark mówi, że Hank Pym bardzo chce odzyskać kostium, ponieważ S.H.I.E.L.D. nie może sfinansować produkcji drugiego modelu, zwłaszcza zanim jego nowy właściciel popełni za jego pomocą jakieś przestępstwo. Mitch obiecuje, że zrobi wszystko, co w jego mocy.

Chwilę później na korytarzu Carsona zatrzymuje Veronica King i pyta się go, czy udało mu się schwytać Erica. Ten mówi, że znalazł go, ale O’Grady zdołał uciec. Jest ciekawy, dlaczego kobietę to interesuje. Ona mówi, że zdążyła trochę poznać Erica i była po prostu ciekawa.

Następnego dnia w wejściu do siedziby Damage Control Eric spotyka Monstro, który w pośpiechu wychodzi. Ten mówi, że nie może już dłużej tu pracować. Po walce z Dragon Manem zdecydowano, że pracownicy Damage Control, którzy mają nadludzkie moce, muszą się zarejestrować, ale on zrobił coś w przeszłości i jest ścigany, więc zostanie aresztowany, jeżeli ktoś pozna jego prawdziwą tożsamość. Eric mówi, że może pomóc mu rozwiązać ten problem.

Później Eric i Monstro znajdują się w sklepie znajomego pasera, który od razu wyciąga strzelbę. Mówi mu, że przez to, że O’Grady sprzedał mu klejnoty, został obrabowany. Eric mówi, że nie wie, o czym mówi, ale jego przyjaciel na pewno nie pozwoli mu go skrzywdzić. Monstro wygina lufę strzelby. O’Grady mówi, że potrzebny jest im jeszcze jeden fałszywy dowód tożsamości. Sprawa szybko zostaje załatwiona i Eric mówi, że Monstro nie musi się o nic bać, bo on dzięki podobnej sztuczce bez problemu dostał pracę w Damage Control i wynajął mieszkanie. Monstro jest wdzięczny za pomoc, ale pyta się, o co chodziło z tymi skradzionymi klejnotami. Eric stwierdza, że obaj mają swoje tajemnice, więc nie powinni się o nie nawzajem pytać.

Później, w biurze Damage Control trwają formalności związane z rejestracją Ant-Mana, Visioneer i Monstro. Agent S.H.I.E.L.D. będzie potrzebował zdjęcia każdego z nich oraz drugiego, jeżeli któreś z nich używa kostiumu. Eric mówi, że zapomniał swojego i pyta się, czy to jest konieczne. Słysząc, że tak, przekupuje agenta, żeby pozwolił mu być na zdjęciu tylko w masce. Znajduje maskę agenta Hydry w magazynie i w niej pozuje do zdjęcia.

W czwartkowy wieczór przy kolacji Abigail mówi Ericowi, że celowe zrobienie złego zdjęcia dla kawału (jak zostało jej powiedziane) to zuchwały czyn, a rejestracja to przecież poważna rzecz. O’Grady nie przejmuje się tym zbytnio, mówiąc, że wojna domowa super-bohaterów to była mała bijatyka. Visioneer dziwi się, że Eric jest taki zuchwały biorąc pod uwagę, że regularnie dostaje lanie od przeciwników. Wtedy przypomina sobie, że mają iść do teatru. Tam O’Grady przesypia całą sztukę. Później opowiada, że bardzo mu się podobała, ale po bardziej szczegółowych pytaniach przyznaje się, że zasnął. Para dociera do domu Abigail. W drzwiach mijają jej przyjaciółkę Jean, która mówi, że wszystko było w porządku. Wewnątrz, kobieta prowadzi Erica na górę i w jednym z pokoi pokazuje mu śpiącego chłopca. Mówi, że to jest jej syn. Dopiero teraz o nim mówi, ponieważ chciała najpierw bliżej poznać Erica. Ten jest wściekły, że Abigail trzymała przed nim istnienie syna w tajemnicy i zaczyna krzyczeć. Chłopiec budzi się i pyta, co się dzieje. Abigail ze łzami w oczach każe Ericowi się wynosić, a ten chętnie to robi i mówi, że pomiędzy nimi wszystko jest skończone.

Później Eric spotyka na dachu budynku w którym mieszka Monstro. Ten mówi, że po tym, jak O’Grady mu pomógł, chce mu przyznać się do wszystkiego. Opowiada, że swoją moc uzyskał przypadkiem i przez jakiś czas nie potrafił jej kontrolować. Dotykając ścian potrafił je walić i w ten sposób zniszczył swój dom, a jego żona i córka zginęły w wypadku. Policja nie uwierzyła mu, że nie zrobił tego celowo i musiał uciekać i ukrywać się. Pracą dla Damage Control chciał odpokutować za grzechy, ale żeby móc dalej to robić, potrzebował fałszywej tożsamości, nie dlatego, że jest złym człowiekiem. Ponieważ Eric znał pasera, który mówił o jego przestępstwach, chce wiedzieć, czy O’Grady również jest dobrą osobą. Eric po chwili wahania mówi, że oczywiście, że jest.

Później Black Fox próbuje namówić Erica do kolejnej partii na Nintendo, ale widzi, że ten siedzi po ciemku w pokoju, patrzy na zdjęcie swoje i Abigail, i płacze.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.