Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #19

Iron Man vol. 4 #19

Iron Man vol. 4 #19

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Część historii World War Hulk. Coś leci na Ziemię z przestrzeni kosmicznej i... jest bardzo złe. Hulk chce zemsty, a Iron Man jest na jego liście. Czy obrona kosmiczna Tony'ego Starka może chociaż zwolnić zielonego giganta? Jaki specjalny pancerz przygotuje Iron Man przeciwko takiemu oponentowi? Jedna rzecz jest pewna, gdy dojdzie do starcia dwóch tytanów, fala uderzeniowa wstrząśnie Uniwersum Marvela!

Cytat

Tony Stark: "(...)I'll control them myself.
Agent Fletcher: "Sir, that's not necessary. Your busy..."
Tony Stark: "No one knows the tech better than me, Agent Fletcher. Besides...
Senator: "Ah Mr. Stark. Such an honor (...) I've always wondered - how do you go to the bathroom in that suit?"
Tony Stark: "... it'll give me something to do with my brain".

Streszczenie

Tony Stark przebywający w Kapitolu zostaję poinformowany o obiekcie zbliżającym się do ziemi. Nie odpowiada on żadnym wzorcom w bazie danych, dlatego decyduje się użyć swojego nowego oddziału i osobiście go poprowadzić.

W tym samym momencie oddział Starka ubrany w jego stare zbroje zbliża się do wielkiego, kamiennego statku.

Wnętrze statku. Komitet powitalny został dostrzeżony przez Arch-E-5912, który jest teraz podłączony do głównego komputera statku. Zwraca on uwagę na podobieństwo wrogów do jednego ze zdrajców Hulka [Iron Mana - metalowy Snak3], ale olbrzym ucina, mówiąc, że żaden z nich nim nie jest ponieważ są zbyt cisi, Stark zawsze dużo gada. W tym samum momencie do statku dociera, nadany w wielu językach komunikat, z pytaniem o intencje stworzeń na nim obecnych. Hulk rozkazuję pokazać, o co im chodzi, co jest jednoznaczne z porażeniem zbroi impulsem elektromagnetycznym [w skrócie IMP - Snak3], przygotowanym uprzednio w celu wyłączenia satelit. Zbroje zostają wyłączone i na rozkaz Hulka, statek naciera na nie zabijając prawie wszystkich członków oddziału.

Będący na ziemi Stark odczuwa wszystkie wydarzenia w swoim organizmie, wliczając w to masakrę, o której informuję go Agent Fletcher. Wie też, że osoba w odpornej na IMP zbroi szpiegowskiej zdołała przedostać się w pobliże statku, Takie też było jej zadanie - zwiad. Ostatni członek grupy dociera do statku i rozpoczyna transfer informacji. Zajęty przesyłem danych nie zauważa dłoni Hulka, która pojawia się za nim i miażdży kruche ciało. Stark decyduje się powiadomić o wszystkim Prezydenta.

Gabinet Owalny. Tony informuję Prezydenta o statku, który zdążył dotrzeć już do księżyca. Coś dzieje się w pobliżu Pałacu Inhumans [World War Hulk #01 - Snak3]. Ten odpowiada, że musi mieć pewność jeśli chodzi o to"coś" bo każda ingerencja przy bombach atomowych postawi go w nieprzychylnej pozycji względem władców innych państw. Tony nie dokańcza kolejnego zdania, ponieważ powód na użycie bomb właśnie pojawił się nad N.Y. - gigantyczny statek i hologram Hulka mówiący o wysłaniu go w kosmos przez członków Illuminati. Obserwują go Stark i Dugan udający się do kwatery S.H.I.E.L.D. w latającym aucie. Hulk wyjaśnia swoje warunki: dwadzieścia cztery godziny na ewakuację ludności, kiedy czas minie chcę widzieć Mr. Fantastica, Iron Mana i Dr. Strange'a. Jeżeli tak się nie stanie, zrobi z ziemią to samo co spotkało istotę, którą trzyma w dłoni. W jego rękach znajduje się zmasakrowany Black Bolt...

Stark i Dugan docierają do bazy. Pierwszy wydaję rozkazy dotyczące ewakuacji ludzi i nie atakowaniu statku, co spotyka się z krytyką drugiego. Dum Dum odgryza się mówiąc, że nie wierzy w to, że Stark nie chcę by ktoś zginął chroniąc go, ponieważ jest celem Hulka. Kiedy upewnia się, że Tony nie będzie stał bezczynnie stara się przekonać go do ataku, wspominając, że Iron Man nie zdoła pokonać w pojedynkę zielonego olbrzyma. Jego uwagi zaczynają denerwować Starka, który zdołał w międzyczasie założyć zbroję. Przypomina, więc Duganowi o jego rozkazach i ten odchodzi. Po chwili zaczepia go Agent Lindsay mówiąc, że wie jak się czuję. Wspólnie dochodzą do wniosku, że nikt poza Nickiem Fury nie powinien nigdy zostać dowódcą S.H.I.E.L.D.

Kilka minut później Dugan informuję Iron Mana, że mają już bomby nuklearne wycelowane w statek. Stark mówi, że jego zdaniem to i tak nie powstrzyma Hulka, a nie mogą ich wystrzelić tuż nad Manhattanem, co tylko utwierdza go w jego decyzji dotyczącej ewakuacji. Dodatkowo wprowadza amnestię dla nie zarejestrowanych bohaterów, którzy będą chcieli pomóc w ewakuacji. Kończąc rozkazy odlatuję.

Ląduje obok magazynu, w którym przechowywane są prototypy nowych zbroi. W myślach przyznaję, że wiedział, iż Hulk nie dotarł do planety, która była miejscem docelowym pojazdu [Incredible Hulk #092 - Snak3]. Kiedy to odkrył przygotowywał się do dnia kiedy olbrzym powróci. Po chwili unosi się nad miastem w olbrzymiej zbroi.

Po dotarciu nad Manhattan, upewnieniu o ewakuacji ludności i wydaniu rozkazu dotyczącego trzymania się z dala rzuca się na Hulka. Wymieniając ciosy mówi przez megafon, że dawno temu jeden z jego przyjaciół powiedział mu, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, a jako, że on wystrzelił Hulka w przestrzeń kosmiczną, on musi to skończyć. Wie, że Bruce Banner zgodziłby się z nim i prosząc go o przebaczenie obserwuję wystrzelenie rakiet w Hulka. Kilka chwil później zostaję wbity w Stark Tower. Czując ciosy Hulka przyznaję, że wystrzelenie go w przestrzeń kosmiczną było błędem, tak samo jak Akt Rejestracyjny. Poniesie konsekwencję... Hulk wynosi z uszkodzonego budynku Iron Mana w zniszczonej zbroi.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #19 Iron Man vol. 4 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.