Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #27

Captain America vol. 5 #27

Captain America vol. 5 #27

"Death of a Dream" - Part 3 (Initiative)

Postacie
Zapowiedź

Trzecia część niezwykłej historii "Death of a Dream". Historia prze dalej podążając za stroną Captaina z Civil War, którą możesz poznać jedynie w tym tytule. Jedyne, co możemy ci teraz powiedzieć to to, że nic nie jest takie jak sie wydaje, nawet ta okładka!

Cytat

Sam Wilson: "Damn girl... Relax. It's just me."
Sharon Carter: "Sam... You scared the $#@% out of me. I almost shot you."
Sam Wilson: "I noticed."

Streszczenie

"Białe kłamstwa"

Na konferencji prasowej dotyczącej głównie powstania Mighty Avengers Stark informuje, że nikt nie będzie korzystał z jego maski i tarczy. Staną się one częścią nowo otwartej, silnie strzeżonej, stałej wystawy w...

Muzeum Historii Narodowej w Waszyngtonie. Bucky bez żadnych problemów, dzięki ulepszeniu stworzonemu przez Nicka Fury'ego wchodzi nie tylko ze swoją metalową ręką, ale też z dwoma pistoletami i z nożem. Do sali pamięci wpuszczane jest tylko pięć osób naraz. Po kilku minutach Bucky zauważa przynajmniej z pół tuzina sposobów "wyniesienia" tarczy z budynku, co oznacza jedno. Przechowują tutaj tylko replikę. Kto wie, co może przyjść do głowy Starkowi. Sklonowanie Capa? Nowy Kapitan Ameryka? Barnes nie może pozwolić na to, by ktoś obnosił się z tarczą.

"Wypadając poza krawędź"

Sharon siedzi w łazience, na krawędzi wanny. W ręku trzyma pistolet, którego lufa skierowana jest na jej podbródek. W głowie słyszy głos namawiający ją do pociągnięcia za spust i zakończenia całej tej parodii. Doktor Faustus pojawia się w lustrze. Sharon wie równie dobrze, jak on, że nie tylko nie strzeli, ale też nie powie nikomu o tym, co zrobiła. Kobieta rozbija lustro kolbą i wychodzi. Ze sporym zaskoczeniem zauważa Sama stojącego na balkonie. Wilson uspokaja ją, zapewnia, że może na nim polegać i w końcu przechodzi do sedna. Nick Fury skontaktował się z nim i poinformował, że Bucky zniknął i wszystko wskazuje na to, że jego działania mogą przynieść pogorszenie sytuacji. Ktoś musi go powstrzymać. Carter cieszy się na myśl wyrwania z czterech ścian i prosi o chwilę na przebranie się. Bucky przeszukał archiwa S.H.I.E.L.D., znalazł informację o miejscu przechowywania tarczy, zabrał kilka rzeczy ze zbrojowni Fury'ego i przepadł. Wszystko wskazuje na to, że chce zabić Tony'ego Starka, a to nie będzie dobre dla nikogo. Sharon wychodzi zza parawanu. Mogą ruszać.

"Kompromisowe nabytki"

Wideokonferencja z Tonym Starkiem. Naukowiec zdaje sprawozdanie: cyborg o twarzy Nicka Fury'ego [patrz: Captain America v.5 #23 - Spence] zostaje unieszkodliwiony po tym, jak dwóch agentów z obrażeniami czaszki spowodowanymi przez niego trafiło do szpitala. Nadal nie wiedzą, dla kogo szpiegował android, pewne jest tylko, że na bieżąco przesyłał dane i co godzinę formatował swoją pamięć. Wiadomo też, że z pewnością udało mu się przekazać informację o tarczy Kapitana Ameryki, którą tutaj przechowują. Stark prosi o chwilę cierpliwości - za kilka minut się odezwie i będzie miał już gotowy plan działania.

"Starzy przyjaciele"

Bucky Barnes przez lornetkę obserwuje z dachu, jak cztery pancerne samochody wyjeżdżają z terenu budynku i odjeżdżają, każdy w inną stronę, sprawiając wrażenie, jakby trzy z nich były atrapą, mającą stanowić przykrywkę dla zawartości czwartego. Jednak gdy kilka minut później pojawia się kolejny samochód, tym razem srebrny i cywilny, Bucky uśmiecha się na myśl, że sam rozegrałby to identycznie. Zeskakuje na chodnik. Samochód zaczyna się unosić. Barnes powstrzymuje go rozdzierając podwozie dłonią metalowej ręki. Podbiega do dymiącego wozu, gdzie wita go kopnięcie w twarz - to Natalia Romanova z tarczą Capa, przewieszoną na plecach. Po dłuższej chwili powitania rzucają się na siebie. Barnes kopniakiem posyła Widow na ścianę i zasypuje gradem pocisków z dwóch pistoletów. Nadal jest tak samo dobra i szybka jak kiedyś, więc wcale nie dziwi go, gdy odbija się od ściany, zasłaniając tarczą i wytrąca mu pistolet z ręki. Nie chce tego robić, lecz nie ma innego wyjścia - podcina kobietę, z którą kiedyś wiązała go miłość, i nim ta upadnie, uderza ją dwa razy. Przeprasza nieprzytomną, zabiera tarczę Kapitana i znika.

Kilka godzin później, już po zmroku, gdy gapiów przy miejscu wypadku zastąpiły służby porządkowe, Sam i Sharon stoją na dachu pobliskiego budynku. Dochodzą do wniosku, że skoro Winter Soldier aż tak bardzo nie oszczędza czasu, oni także powinni wziąć się do roboty. Czas ruszyć śladem Barnesa.

"Pogrzebane w przeszłości"

Natalia, która powinna leżeć po przebytym wstrząsie mózgu, pyta Tony'ego Starka, dlaczego nie powiedział jej, że może się natknąć na Winter Soldiera.

Pamięta romans z Buckym. Dawno, w ośrodku szkoleniowym.

Stark odpowiada, iż i tak by mu nie uwierzyła - tylko Cap wiedział o tym, że on żyje i nie chciał tego ujawniać, więc uszanował jego wolę.

Pamięta śmierć Barnesa z rąk dowódcy. To nie mogło się inaczej skończyć.

Natalia wie, że Bucky nie pracuje dla nikogo, po prostu nie chciał zostawić tarczy w rękach Tony'ego.

Pamięta, gdy wkradła się do magazynu, przemykała między wielkimi regałami i w końcu promień latarki trafił na to, czego szukała. W szklanym pojemniku Bucky już z metalową ręką. Nie mogła uwierzyć w to, co widziała.

Następnym ruchem Winter Soldiera będzie najprawdopodobniej zabicie Starka. I to zagrożenie trzeba potraktować bardzo poważnie. Tak niebezpiecznego człowieka nie można zlekceważyć.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #27 Captain America vol. 5 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.