Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #110

Ultimate Spider-Man #110

Ultimate Spider-Man #110

"Ultimate Knights" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Oszałamiająca konkluzja tej historii! Zdrajca ujawniony! Los Kingpina zadecydowany! Głęboko skrywana tajemnica Daredevila odkryta! I zdaje się, że Spider-Man też jest gdzieś w tym całym bałaganie…

Cytat

Rozmowa gangsterów przed zabiciem Moon Knighta:

Gangsta A: "This really Moon Knight?"

Gangsta B: "Yeah. Big whoop."

Gangsta A: "It's my first super-hero pop."

Gangsta B: "Big whoop."

Gangsta A: "It is a big whoop."

Gangsta B: "It ain't exactly Captain America."

Gansgta A: "True. But still. The rep points on this has gotta be huge."

Streszczenie

Gdzieś pod mostem na przedmieściach Nowego Jorku dwójka gangsterów wyciąga z furgonetki pobitego Ronina. Mężczyźni spierają się nad reputacją, jaką zyskają po stuknięciu takiego osobnika, po czym strzelają mu w głowę. Ronin wpada do wody. Gangsterzy mają pozostawić ciało tak, aby niosło wiadomość dla innych, iż mają poszukać sobie innego zajęcia.

Iron Fist rozmawia z Kingpinem obwiniając go o swój los. Przez jego działania Daredevil dowiedział się, że Danny współpracuje z Fiskiem. Wilson jest ciekaw, co wtedy mu zrobili. Matt rzucił się na Iron Fista, na szczęście pozostali powstrzymali go. Rand jest wściekły na Kingpina, bo po tym jak wysadził on biuro Murdocka nietrudno było się domyśleć który z nich zdradził. Była ich tylko piątka z czego odpadali Spider-Man i Moon Knight. Fisk chce wiedzieć, jak Murdock dowiedział się prawdy.

Wcześniej. Na dachu Matt krzyczy, że ma wyostrzone zmysły i czuje bicie jego serca i smród jego potu. Dzięki swoim zdolnościom jest chodzącym wykrywaczem kłamstw, a Danny jest niewątpliwie kłamcą. Shang-Chi broni swojego przyjaciela, zapewniając że to niemożliwe, bo zbyt długo zna Randa. Daredevil nie zamierza tego słuchać. Wyrywa się z uścisku Spider-Mana i rzuca się na Iron Fista. Zostaje powstrzymany przez Shang-Chi i Dr. Strange'a, który każe wszystkim się uspokoić. Shang pyta przyjaciela, dlaczego Matt myśli, że mógł on ich zdradzić. Ten klęczy w milczeniu ze spuszczoną głową. Shang-Chi nie może w to uwierzyć. Iron Fist oznajmia, że ma córkę z dziewczyną o imieniu Coleen, Kingpin dowiedział się o tym i odwiedził ją kilka razy, zostawiając wiadomość dla Randa. Shang-Chi dziwi się, jakim cudem nie wiedział o córce przyjaciela w przeciwieństwie do Kingpina. Danny mówi, że Fisk miał masę informacji na jego temat, a teraz dzięki niemu wie dużo o nich wszystkich. Próbuje się tłumaczyć, że chciał od samego początku zabić grubasa, ale nie mógł tego zrobić wiedząc o swojej córce, nie mógł znów trafić do więzienia. Wybrał więc życie swojej córki w zamian za ich. Daredevil chwyta Danny'ego. Jest wściekły za wyjawienie jego imienia, ich planów i udział w śmierci Moon Knighta. Iron Fist mówi, że to nie jest pewne. Spider-Man chce wiedzieć, czy sprzedał Kingpinowi jego tożsamość. Danny mówi, że nie zna jego imienia, ale Kingpin chce dopaść jego najbardziej. Shang-Chi odchodzi bez słowa. Iron Fist mówi, że mogą go zabić lub pobić, nie będzie ich powstrzymywać.

Kingpin jest zdziwiony, że Daredevil nie zabił Iron Fista. Danny mówi, że nie zrobił tego i dał mu jeszcze jedną szansę. Jego zadaniem było przyjść tu i odwrócić uwagę Fiska. Daredevil powiedział mu, że stracił swój dom i za to on odbierze mu jego. Na twarzy Kingpina pojawia się przerażenie. Jego współpracownik zastanawia się, czy w takim wypadku Murdock nie planuje wysadzenia całego budynku. Fisk wybiega z pokoju pędzi wzdłuż korytarza. Ochroniarze ruszają za nim. W końcu dociera do sypialni żony i zastaje w niej Daredevila trzymającego nieprzytomną żonę Fiska za gardło.

W podświadomości Marca Spectora, jego trzy osobowości stoją nad ciałem Moon Knighta leżącym w wodzie. Rudowłosa dziewczynka krzyczeć, aby ten się podniósł. Nagle zza jej pleców pojawia się ogromna postać Ronina, każe odsunąć się pozostałym na bok po czym podnosi głowę Moon Knighta znad wody i poleca mu wstać.

Ronin budzi się i zaczyna odkrztuszać wodę. Po chwili wstaje i zaczyna iść.

W sypialni Fiska Daredevil, wciąż trzymając jego żonę, mówi, że wie wszystko o niej i o jej tajemniczej śpiączce. Według jego teorii zapadła na nią, gdyż poznała prawdę o horrorze, jaki wyrządza jej mąż i nie mogła tego znieść. Kingpin prosi go, aby przestał. Matt drwi sobie, że jeśli tego nie zrobi, to co? Zrujnuje jego życie? Fisk jest sam sobie za to winien, teraz mógłby skręcić kark jego żony zanim grubas będzie w połowie drogi, by go dosięgnąć. Fisk mówi, że mu wierzy. Murdock jest zadowolony widząc w końcu strach grubasa. Kingpin oznajmia, że powinni dojść do jakiegoś porozumienia. Daredevil mówi, że teraz musi go zabić, gdyż zna jego tożsamość. W tym momencie w oknie pojawia się Spider-Man mówiąc, że nie może go zabić. Jeśli to zrobi, stanie się taki sam jak Kingpin. Peter mówi, że zna to uczucie, kiedy myśli się że nie pozostało już nic do stracenia, ale to nieprawda, gdyż jeśli teraz zrobi to, co zamierza to zaprzepaści wszystko, co do tej pory zrobił. Matt mówi, że Fisk zabije wszystkich jego znajomych i rodzinę. Parker powtarza, że nie jest on Kingpinem i trzyma w rękach chorą bezbronną kobietę. Matt dodaje, że ta chora bezbronna kobieta poślubiła takiego potwora jak Fisk, więc nie jest ona znowu takim aniołem. Spider-Man opowiada o tym jak zginął jego wuj i jak miał okazje pomścić jego śmierć, ale nie zrobił tego, gdyż wtedy zaprzepaściłby wszystko. Dodaje, że jest fanem Daredevila i tak samo jak on nienawidzi tej kupy sadła, ale jeśli Matt teraz ją zabijel to będzie dla niego koniec i nie cofnie tego. Matt mówi, że tylko w ten sposób Kingpin zrozumie. Kingpin prosi, aby przestał i nie brał tej sprawy zbyt osobiście, dla niego to tylko interesy. Peter każe mu się zamknąć dodając, że nie wie kiedy się odezwać. Fisk pyta, czego żąda. Daredevil chce, aby ten oddał się w ręce policji, lecz Peter mówi, że to raczej niemożliwe. Po chwili myślenia Matt przyznaje mu racje i mówi Fiskowi aby wyjechał z kraju jeszcze dzisiejszej nocy i nigdy nie wracał, jak to zrobił ostatnim razem, gdy jego świat się zawalił. Spider-Man dodaje, że jeśli tego nie zrobi i coś stanie się Mattowi, to pójdzie on z tym do samego Nicka Fury'ego.

Na posterunek policji wchodzi poobijany Ronin. Kapitan rozkazuje swoim ludziom opuścić broń. Ronin przedstawia się jako Marc Spector i Steven Grant i Moon Knight, a Wilson Fisk, czyli Kingpin pobił go i kazał zastrzelić. Kapitan jest zaskoczony. Ronin powtarza, że Wilson Fisk próbował go zabić.

W drodze na lotnisko wściekły Kingpin tłumaczy swojemu współpracownikowi iż wywozi z kraju swoją żonę. Zanim wróci, Murdock ma zginąć, Strange ma mieć połamane ręce, a co do Spider-Mana niech wysadzą całą jego szkole. Mężczyzna jest zszokowany pomysłem wysadzania szkoły pełnej dzieci. Fisk dodaje, żeby zrobił to podczas lekcji. Ma zatrudnić do tego najlepszych ludzi i wszystko ma być zrobione dokładnie. Za to, że dostali się do jego domu i ośmielili się dotknąć jego żony. Nagle na pas lotniska wjeżdża kawalkada policyjnych radiowozów. Policjant aresztuje go pod zarzutem usiłowania morderstwa Stevena Granta a.k.a. Marca Spectora. Kingpin jest zszokowany, że Moon Knight żyje.

W telewizji wszystkie wiadomości mówią o aresztowaniu Wilsona Fiska. W tym czasie Dr. Strange oddaje się medytacji, Iron Fist czyta do snu swojej córce, Shang-Chi czeka na pociąg, a Daredevil stoi w deszczu na wieży kościoła. W telewizji podano informacje o Moon Knighcie, który dradził swoją tożsamość, ale dzięki temu przestępca został doprowadzony przed oblicze sprawiedliwości.

Przemoczony Peter ze spuszczoną głową przechodzi przed sklepem wypełnionym po brzegi przedmiotami z podobizną Spider-Mana.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #110

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.