Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #21

New Excalibur #21

New Excalibur #21

"England is mine!"

Postacie
Zapowiedź

Najgroźniejszy przeciwnik Captaina Britain wypowiedział mu wojnę. Udało mu się zgromadzić potężnych sojuszników. Na dodatek Dark X-Men wykonują swój ruch.

Cytat

Dazzler: "You killed me, you witch!"
Jean Grey: "And you recovered - what's the problem?"

Streszczenie

Londyn. Wokół na wpół zanurzonego w Tamizie samolotu roi się od rozbitków, stopniowo wyławianych przez przypadkowych ratowników. Nagle zauważają kolejną maszynę spadającą w ich kierunku. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia na całej wyspie, również silniki samolotu przestały działać. Jeden z pasażerów rozpoczyna modlitwę. Po chwili wszyscy odczuwają wstrząs, samolot spada coraz wolniej, wreszcie Captain Britain z ogromnym wysiłkiem stawia go na środku ulicy.

W innym miejscu Dark X-Men pomagają wylądować kolejnym spadającym pojazdom, omawiając jednocześnie swój plan zemsty na Albionie. Zdecydowali przyłączyć się do Excalibur, nie rezygnując jednak z przyszłego wyrównania rachunków również z nimi.

Mniej szczęścia w trakcie misji ratunkowej mają Dazzler i Wisdom, którzy przyglądają się płonącym szczątkom samolotu. Dziewczyna przezywa porażkę, jednak Pete tłumaczy jej, że ich prawdziwym zadaniem jest teraz odnalezienie i powstrzymanie Albiona.

Tymczasem Sage odzyskuje przytomność i natychmiast zostaje zaatakowana przez Lionheart. Tessa udaje, że nie rozumie, o co jej chodzi. Albion szybko kończy tę sprzeczkę, stwierdzając, że ufa jej tak samo, jak wszystkim pozostałym. Wysyła Lionheart z kolejną misją - tym razem jej zadaniem jest przekonanie królowej o konieczności przejścia na jego stronę. Odmowa ma skończyć się śmiercią monarchini. Sam, wraz z większą częścią swego oddziału, rusza do Londynu.

Dzieki telepatii Marvel Girl Excalibur dowiadują się o najbliższych planach Albiona, jednak nie są do końca przekonani co do szczerości swych niedawnych wrogów. W końcu, pomimo sprzeciwu Dazzler, Brian zgadza się na sojusz z Dark X-Men, wierząc, że łączy ich wspólny cel, którym jest pokonanie Albiona. Z pewnej odległości scenę kłótni obserwują Cyclops, Angel i Pete Wisdom. Cała trójka świadoma jest tego, iż ich rozejm jest bardzo kruchy. Kiedy Scott zapowiada, że zabije Albiona, Wisdom oferuje mu swą pomoc, tłumacząc, ze w przeciwieństwie do swoich przyjaciół nie jest bohaterem a agentem Korony i obowiązują go inne zasady niż resztę zespołu.

Obrażona na cały świat Alison siedzi sama na uboczu, gdy podchodzi do niej Juggernaut. Informuje ją o planach drużyny, jednak dziewczyna w dalszym ciągu jest wściekła i wyznaje , że ma ochotę zabić Dark X-Men za to, co jej zrobili. Cain uspokaja ją, przypominając, że najpierw mają świat do uratowania.

Szkocja. Pałac Królewski. Potężne uderzenie ciska Lionheart w stojący nieopodal samochód. Otoczona przez Excalibur i Dark X-Men zewsząd przyjmuje ciosy. Stojąca w pobliżu Marvel Girl usmiecha się. Wokół królowej stoi jej ochrona, uzbrojona w miecze i łuki. Poddenerwowani agenci obserwują walkę Braddocka z dwoma zamachowcami, która kończy się wyeliminowaniem tych ostatnich. W tym czasie na zewnątrz starcie Lionheart z dwiema grupami kończy się, gdy kobieta trafia piłką golfową w głowę Jean. W tym samym momencie znikają wszyscy jej przeciwnicy, którzy byli jedynie projekcją wytworzoną przez Marvel Girl. Kiedy Kelsey rzuca się na ogłuszoną mutantkę, powstrzymuje ją Captain Britain, pytając, czy właśnie po to została Lionheart i czy chce, by jej dzieci były niewolnikami Albiona.

Londyn. Albion i jego drużyna lądują pośród zgromadzonej ludności, proponując wszystkim, by stanęli po jego stronie a poprowadzi ich do chwały. W przeciwnym razie odejdą w niepamięć. Informuje też ludzi o braku jakiejkolwiek technologii na całej wyspie. Stojąca w tłumie Nocturne rozpoznaje Sage, przeczuwając, że coś jest z nią nie w porządku. Po chwili Albion znajduje się na celowniku Cyclopsa, który uderza w niego pełną mocą swoich optycznych promieni. Zostają one jednak zablokowane przez Sage, która osłaniając się mieczem ruszyła w stronę Summersa.

W międzyczasie TJ usiłuje coś zrobić, jednakże nie jest nawet w stanie utrzymać się na nogach i po chwili ląduje na ziemi.

Wisdom prosi Cyclopsa, by jego promienie jeszcze na kilka sekund spowolniły Sage. Zdecydowany jest ją zaatakować. W tym momencie X-Man opada z sił i kobieta go dopada, wcześniej uderzając w dach na którym stali. Angel chwyta spadającego Pete'a i obaj mężczyźni uciekają.

Jean Grey wykrzykuje imię ukochanego, gdy powala ją mentalny cios. Tymczasem Sage unosi wysoko oddzieloną od reszty ciała głowę Cyclopsa.

Autor: dexx

Galeria numeru

New Excalibur #21 New Excalibur #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.