Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #41

Cable & Deadpool #41

Cable & Deadpool #41

"Fractured" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Pojedynek X-Men z Hecatomb pozbawił Cable'a złudzeń o stworzeniu raju na Ziemi. Stracił przy tym cząstkę swej duszy. Nie jest to zatem dobry moment na ponowienie sojuszu z Deadpoolem, a tym bardziej na zamach.

Cytat

Domino: "Wade..."
Irene: "Thank you."
Deadpool: "Man, that was so hard to say it took two of you to say it!"

Streszczenie

Podczas gdy Bob, agent Hydry, pilotuje odrzutowiec Agencji X, zmierzający na Providence, Outlaw boi się o własne życie, a Deadpool streszcza czytelnikom poprzednie przygody, na wyspie Cable i reszta X-Men oglądają krajobraz po walce z Hecatomb. Mutanci zwyciężyli, ale marzenia Nate'a legły w gruzach, a Rogue straciła rozum po wchłonięciu ośmiu miliardów umysłów. Cable poleca X-Men, żeby zabrali ją do szkoły, gdzie Beast i Emma Frost będą mogli jej pomóc. Sam musi zostać na Providence i zabezpieczyć swój sprzęt i informacje, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Cannonball przypomina, że Sabretooth również gdzieś tu jest i pyta się Summersa, czy na pewno poradzi sobie sam. Ten odpowiada, że będzie miał pomoc, X-Men odlatują. Cable przez chwilę zastanawia się nad latami swojej pracy, której owoce właśnie legły w gruzach, ale szybko otrząsa się z tego, ponieważ ma parę rzeczy do zrobienia. W trakcie walki z Hecatomb musiał rozłączyć wyspę i teraz ta część, która pozostała w wodzie ma jeszcze jedną dobę, zanim się rozpadnie, trzeba więc ewakuować jej mieszkańców. Prester John i Domino zaczęli już to robić. Cable zezwala na odpłynięcie promów. Mówi, że wyspa zatonie, jeżeli nie przywrócą mocy. Pyta się Domino, gdzie jest Black Box i Irene Merryweather. Kobieta odpowiada mu, że nie pojawili się w punktach ewakuacyjnych zanim zasilanie zostało odłączone. Nate wnioskuje, że muszą być uwięzieni w Sali Informacyjnej.

Irene pomaga uwolnić się Garebowi z bezużytecznego już ekwipunku. Nagle słyszą dziwne odgłosy, niczym skrobanie paznokci po metalu: to Sabretooth drażni się ze swoimi przyszłymi ofiarami.

Domino uważa, że jeszcze dwa promy i wszyscy mieszkańcy Providence zostaną ewakuowani. Pyta się Cable'a, czy zdążą znaleźć Irene i Black Boxa, na co Nate oznajmia jej, że Sabretooth uwolnił się i przebywa na wyspie. Domino próbuje przewidzieć, co może zrobić Creed i dochodzi do wniosku, że będzie próbował znaleźć zakładnika, aby zapewnić sobie ucieczkę z Providence. Postanawia iść po nich, podczas kiedy Cable zajmie się rdzeniem. Nate prosi, żeby była ostrożna. Po jej odejściu żałuje, że się nie pocałowali się na pożegnanie, ale nie może o tym teraz myśleć. Zastanawia się za to, czy wyspa wpierw rozpadnie się, czy zatonie.

Domino z karabinem w ręku wkracza do Sali Informacyjnej. Znajduje poszarpane pazurami ciało Black Boxa. Sabretooth dziwi się, że kobieta nie gasi latarki, która zdradza mu jej pozycję, ale ona odpowiada, że to by przecież nic nie dało. Proponuje, żeby wypuścił Irene, to wtedy rozstrzygną tą sprawę między sobą. Creed jednak woli, żeby użyć jej jako karty przetargowej i wydostać się z wyspy. Domino mówi, że Nate jest zajęty, więc Sabretooth proponuje, żeby cała trójka poszła do niego. Nagle z góry spada Deadpool i serią z dwóch pistoletów dziurawi Creeda, co pozwala Irene uwolnić się z jego uścisku. Domino zabiera ją ze sobą, podczas gdy Wilson mówi, że zajmie się Sabretoothem. Domino wolałaby by się zamienić z Wadem rolami, ale ten stwierdza, że Cable nigdy by mu tego nie wybaczył. Dwie kobiety dziękują mu i odchodzą. Deadpool na wszelki wypadek każe przekazać Nate'owi przeprosiny za wszystko, co zrobił, po czym wraca do przerabiania Creeda na pudding, jak sam to określa. Zastanawia się, czy zanim skończy mu się amunicja, Sabretooth będzie jeszcze w stanie używać czynnika gojącego. Ma nadzieję, że tak, ponieważ będzie mógł zadawać mu ból na nowe sposoby. Chwilę później, ku uciesze Creeda, Wade'owi kończą się kule.

Domino chce iść pomóc Cable'owi, ale przerażona Irene prosi ją, aby odprowadziła ją do promów. Tymczasem Nate'owi udaje się uruchomić kopię Profesora, która zainstalowana jest w rdzeniu. Program pomaga mu częściowo przywrócić moc potrzebną do wyczyszczenia archiwów, ponieważ nikt inny nie może mieć do nich dostępu. Pozostała energia ma wystarczyć na trzydzieści sześć godzin, co według Cable'a jest wystarczającym czasem, więc postanawia sprawdzić, co się dzieje na powierzchni. Przy promie znajduje Domino i Irene. Nie pyta się, gdzie jest Black Box, bo dobrze wie, jak brzmiałaby odpowiedź. Mówi, że przywrócił energię potrzebną mu do dokończenia roboty. Domino oznajmia, że Deadpool zajmuje się Sabretoothem, co pozytywnie zaskakuje Nate'a. Irene pyta się, co miał na myśli mówiąc "dokończyć robotę". Summers stwierdza, że ich marzenie zostało zniszczone i jeżeli chcą kontynuować tą pracę, będą musieli zacząć od nowa. Irene mówi Cable'owi, że go kocha i jest mu wdzięczna, że sprawił, że zaczęła się przejmować światem, po czym wsiada na prom. Nate prosi Domino, żeby zrobiła to samo. On musi zostać i pomóc Deadpoolowi, a przede wszystkim zniszczyć całą technologię Providence. Obiecuje, że nie poświęci się dla tego celu i przeżyje. Para całuje się i Domino wsiada na prom, który odpływa. Cable zastanawia się, ile razy złamał już daną obietnicę.

Deadpool drażni się z Sabretoothem i zadaje mu rany mieczem, z którymi musi radzić sobie czynnik gojący Creeda. Cable zastanawia się, czy powinien pomóc Wade'owi, czy zniszczyć archiwa, mając nadzieję, że Wilson przeżyje eksplozję. Decyduje się jednak teleportować Creeda na środek oceanu, co najprawdopodobniej pozwoli mu uciec, ale przynajmniej na teraz będą go mieli z głowy. Deadpool pyta się co teraz. Cable zaczyna od podania mu ręki. Następnie zamierza pochować zmarłych i powstrzymać intruzów przed zagrabieniem tajemnic przyszłości. Wade pyta się, czy Nate uważa, że ktoś tu po nie przybędzie, ale Cable stwierdza, że oni najprawdopodobniej już tu są.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.