Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Front Line » World War Hulk: Front Line #2

World War Hulk: Front Line #2

Postacie
Zapowiedź

Obserwacje World War Hulk z punktu widzenia zwykłego człowieka w trzech odsłonach. Najpierw Ben Urich oraz Sally Floyd, prowadząc teraz swoją własną gazetę, próbują zatuszować historię, której nawet duzi chłopcy nie dają rady. Potem detektyw z wydziału ds. kostiumów Danny Granville i przybyły z Hulkiem Korg będą się ścigać, kto pierwszy odkryje zabójcę jednego z sprzymierzeńców Zielonego Olbrzyma. A na końcu udowodnimy, że śmiać można się nawet z inwazji.

Cytat

Sally Floyd: "[...] People uptown can afford to pay the heroes to look after their stuff while they're gone..."

Streszczenie

Manhattan, wschodnia część miasta, obrzeża. Sally i Ben przemierzając ulicę przekonują się, że aglomeracja nie jest tak opuszczona, jakby się wydawało. Wjeżdżając w jedną z uliczek niespodziewanie zostają zaatakowani przez uzbrojonych w kije i łańcuchy mieszkańców slumsów. Ledwie udaje im się uciec przed otaczającym ich zewsząd tłumem.

Później. Sally i jej operator z dachu budynku obserwują okolicę. Nagle od strony centrum w ich kierunku nadlatuje ognista kula, która uderza w pobliską kamienicę. Ze zgliszczy wyłania się Luke Cage, który otrzepawszy się z pyłu i kurzu opuszcza okolicę. Pozostawia jednak po sobie mieszkańcom nieprzyjemną niespodziankę w postaci uszkodzonej instalacji gazowej. Wszyscy w panice ewakuują się z zagrożonej wybuchem ulicy, tak że nikt nie zauważa zwisającego z zewnętrznej drabiny na piętrze małego dziecka. Z pomocą przychodzi mu Daredevil, który sprowadziwszy małą na ziemię zostaje obrzucony inwektywami przez brata ocalonej. Po tej wzruszającej scenie Sally podchodzi do Matta, który zdaje jej krótki raport dotyczący uroków życia w Hell's Kitchen. Rozmowę przerywa telefon. Dzwoni Ben Urich. Informuje Floyd o toczącym się właśnie pojedynku Hulka z Fantastic Four, który nie trwa jednak długo. Za chwilę ma miejsce wyczuwalne trzęsienie ziemi, po którym następuje eksplozja, w wyniku której miasto pogrąża się w ciemnościach.

 

 


"Costume Division: Death of an Android"

 

Postacie:
* Danny Granville, Korg

Detektyw Danny Granville przybywa na miejsce śmierci androida. Androida, który zdaniem obecnego tu już Korga został z premedytacją zniszczony przez człowieka. Danny postępując zgodnie z instrukcją postanawia pomóc obcemu w znalezieniu zabójcy odpowiedzialnego za śmierć Archa. Korg odnalazłszy szczątki swego towarzysza opowiada ostatnie wykonane przez niego zgłoszenie. Arch miał sprawdzić reakcję ludzi na obecność obcych na Ziemi. Niestety na miejscu zastał miasto całkowicie wyludnione. Przechadzając się po okolicy poczuł w pewnej chwili zakłócenia, które stopniowo zaczęły narastać. Zdążył jedynie zarejestrować ich źródło, znajdujące się gdzieś ponad nim i to było wszystko. W tym momencie transmisja się urywa. Korg przypomina Danny'emu, że nie mają zbyt wiele czasu na znalezienie mordercy Archa. Od tego zależy ich życie.

 

 


"War is Heck"

 

Postacie:
* agenci S.H.I.E.L.D.
* Captain Rectitude

Nowy Jork, Times Square. W samym centrum miasta ekipa agentów S.H.I.E.L.D. przygotowuje do czegoś Captaina Rectitude, który czeka na polecenia dotyczące misji specjalnej, jakie rzekomo miał tu otrzymać. Sytuacja z każdą chwilą robi się jednak coraz dziwniejsza, zwłaszcza że wokół Captaina wyrasta klatka, cała ekipa w jednej sekundzie ewakuuje się, a sam Rectitude ma na plecach kartkę z napisem" zmiażdż mnie". Jakby w reakcji na to olbrzymi cień pojawia się na ulicy w miejscu, w którym stoi Captain Rectitude, z każdą chwilą się powiększając.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Bosnas

Galeria numeru

World War Hulk: Front Line #2 World War Hulk: Front Line #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.