Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #1

Order vol. 2 #1

Order vol. 2 #1

"1: Henry or The Next Right Thing"

Postacie
Zapowiedź

Przedstawiamy najbardziej efektowną drużynę pochodzącą z Inicjatywy, która bazuje w Los Angeles. Młodzi aktorzy, atleci i modelki, obdarzeni przy pomocy Tony'ego Starka olbrzymią mocą i jeszcze większą sławą tworzą Pierwszą Super Grupę Jutra™ - The Champions. Uroki życia w słonecznej Kalifornii mieszają się walkami przeciwko złoczyńcom, którzy są zbyt głupi, żeby zrozumieć, że w Hollywood zawsze wygrywają ci dobrzy. Jest jednak haczyk: posadę można stracić w każdej chwili. Należy zapomnieć o jakiejkolwiek prywatności. Kto przetrwa to wszystko przez rok, odchodzi na przymusową emeryturę, ale nikt nie ma gwarancji, że doczeka tego żywy. Gdybyście mieli rok na ocalenie świata, co wy byście zrobili?

Cytat

Henry Hellrung: "Am I afraid to die? I suppose? I don't know - I mean, no more than anybody else is afraid of dying, I guess.
Should I be?"

Streszczenie

Wstęp:
Rok temu świat zmienił swoje oblicze. Po Civil War Iron Man został dyrektorem S.H.I.E.L.D. i wprowadził w życie Fifty-State Initiative, która zakładała powołanie w każdym stanie nadzorowanych przez rząd supergrup. Oto historia dzielnych kobiet i mężczyzn, którzy postanowili ratować świat. Wspaniali Amerykanie, starannie wybrani z setek rekrutów. Wyszkoleni w najlepszych rządowych ośrodkach i wyposażeni w najnowsze zdobycze techniki tworzą zespół wzorowany na panteonie greckich bogów. Anthem, dowódca kreowany na następcę Apollo. Heavy, trener grupy i jej główny taktyk, posiadający siłę Posejdona. Calamity, współczesny Hermes. Pierce, mistrzyni łuku, następczyni Artemidy. Dzierżąca miecz Avona, naśladująca Atenę. Silny niczym Hefajstos Maul. Corona, syn słońca, podtrzymując mit Heliosa. Czuwająca nad nimi Pepper Potts, czujna niczym Hera. Oto The Order i ich historia .

"Nazywam się Henry Hellrung i z pewnością znacie mnie z filmów, w których grałem rolę Tony'ego Starka, miliardera o żelaznym sercu! Znamy się od dawna i swojego czasu razem zaliczaliśmy kolejne aktorki w Hollywood. Gdy ruszaliśmy na łowy, nikt nie mógł nas powstrzymać: miliarder i aktor podobni do siebie jak dwie krople wody - żadna nie potrafiła się nam oprzeć. Piękne czasy...

Potem sprawy potoczyły się w złym kierunku... Popełniłem szereg błędów...

Po wyjściu z odwyku miałem oferty nowych ról, ale zrozumiałem, że to nie dla mnie. Najpierw musiałem uporządkować swoje życie i odpokutować za błędy. Znalazłem dla siebie misję - pomóc innym, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji, co ja. Sprawiłem, że AA w Hollywood stało się modne i zmieniłem życie wielu ludzi. Tylko czy to czyni ze mnie dobrego kandydata na szefa grupy superbohaterów?"


Order ma za zadanie powstrzymać niezidentyfikowanego superczłowieka, który płonąc z temperaturą 2000 stopni Celsjusza powoduje ogromne zniszczenia na przedmieściach Los Angeles. Pierwszymi ofiarami ciepła stają się androidy wspomagające zespół. Z braku lepszego pomysłu Corona rzuca się na przeciwnika i próbuje go unieszkodliwić. Następuje wielka eksplozja, po której obaj leżą nieprzytomni na ziemi. Avona chce dobić przeciwnika, ale Anthem wyraża zdecydowany sprzeciw. Niespodziewanie pojawiają się przedstawiciele tajnej organizacji wojskowej, którzy zabierają ciało nieprzytomnego superczłowieka.

Konferencja prasowa z udziałem Iron Mana, Anthema i Pepper. Dziennikarze zadają trudne pytania: podważają profesjonalizm członków Order, wydatki poniesione na ich szkolenie i przede wszystkim kompetencje Anthema. Słysząc te uwagi Henry cofa się w myślach do jednego ze spotkań AA kilka lat wcześniej, gdy przedstawił zgromadzonym Tony'ego Starka i oznajmił, że będzie jego "sponsorem" w walce z nałogiem. Teraz Iron Man odwdzięcza się i zapewnia dziennikarzy, że dowódca Order jest prawdziwym bohaterem.

Zadowoleni z wyników misji, niektórzy szeregowi członkowie Order postanawiają się zabawić wieczorem, łamiąc zobowiązania, które podpisali w kontrakcie. Następnego dnia media od rana informują o ich hulance w klubie nocnym. Henry, Peppers i Tony ustalają, że trzeba wykonać drastyczny ruch. Po chwili Anthem oznajmia Coronie, Avonie, Pierce i Maulowi, że zostają wyrzuceni z zespołu. Ich miejsce zajmują nowi rekruci: Magdalena Marie, zwana Vedą, posiadająca moc przyzywania humanoidalnych żołnierzy z otaczającej ją energii organicznej; sierżant Michael Fields, Supernaut, czyli chodząca ciężka artyleria; Mullholand Black posiadająca psycho-kinetyczną więź z L.A. oraz uskrzydlona Becky Ryan. Oficjalną prezentację grupy przerywa alarm Pepper, która informuje, że do wybrzeża Kalifornii błyskawicznie zbliża się 6 pocisków. Grupa wyrusza na ich spotkanie, a Pepper poprawia samą siebie - to nie pociski, ale rosyjscy superbohaterowie.

"Czy boję się śmierci? Chyba tak? Nie wiem... Chyba nie bardziej niż każdy człowiek.

Powinienem się bać?"

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.