Avalon » Serie komiksowe » Omega Flight » Omega Flight #4

Omega Flight #4

Omega Flight #4

"Alpha to Omega" - Part 4 of 5

Postacie
Zapowiedź

Omega Flight kontra Wrecking Crew! Ale to nie oni są tu głównymi złoczyńcami, o czym przekonacie się, czytając ten numer.

Cytat

Agent Brown: "What's that saying? Any landing you can walk away from..."
USAgent: "Dumbest saying ever, Canuck!"

Streszczenie

Do wymazanej graffiti celi Michaela podchodzi Rachel i pyta, czy jest on Guardianem. Pointer odpowiada, że nie jest nawet Kanadyjczykiem. Dziewczynka, wyłączając barierę przy wejściu do celi, mówi, że jej matka walczy ze złymi ludźmi i będzie potrzebować do tego pomocy. Gdy mężczyzna ostrzega, że jeśli Rachel go wypuści, może na siebie ściągnąć problemy, córka Arachne jeszcze raz prosi go o pomoc dla matki.

Reszta Omega Flight zbliża się tymczasem do Toronto. Nagle ich helikopter zostaje zaatakowany przez armię demonów. Podczas gdy Talisman i USAgent wdają się w walkę w potworami, Arachne stara się zapewnić miękkie lądowanie. Tworzy ze swojej pajęczyny gigantyczną płachtę zawieszoną między budynkami, w którą wpada śmigłowiec razem z paroma monstrami. Po chwili całość eksploduje, nie raniąc jednak członków Omega Flight, którzy przystępują do ataku.

Tymczasem pozostawionego samemu sobie w Wymiarze Bestii Sasquatcha opętują dziwne moce. Po chwili wydaje z siebie potężny ryk i opuszcza królestwo potworów.

Ryk ten, słyszany nawet na ulicach Toronto, dziwi Julię w równym stopniu, co przelatująca nad nią, uzbrojona w młot istota. Walkera bardziej jednak interesują mieszkańcy miasta atakowani przez demony. Klnąc szpetnie, rusza im na pomoc.

„Latającą istotą” okazuje się Beta Ray Bill, który wali swoim młotem Wreckera, chwaląc się przy tym, że niszczył własnoręcznie całe księżyce. Nie robi to jednak wrażenia na Garthwaite’cie, którego moc, podobnie jak reszty jego bandy, pochodzi od Wielkich Bestii, i nic go nie powstrzyma od zniszczenia Ziemi. Dołączają do niego pozostali członkowie Wrecking Crew i razem zaczynają okładać kosmitę. Przerywa im jednak Talisman, która każe sobie powiedzieć, gdzie jest Sasquatch. Piledriver uderza ją, każąc „małej dziewczynce” się odwalić. „Mała dziewczynka” przypomina mu jednak, że absorbuje magiczne moce, i odrzuca go wyładowaniem energii. Beta Ray Bill wyraża uznanie co do umiejętności swojej nowej sojuszniczki. Zanim jednak zdąży się przedstawić, zauważa coś na niebie. Nagle ląduje przed nimi opętany przez Tanaraqa Sasquatch. Uderzając w ziemię, wywołuje falę, która odrzuca Billa. Przed zmiażdżeniem Talisman ratuje USAgent, który w ostatniej chwili ją odpycha. We dwójkę mogą się jedynie przyglądać, jak Piledriver i Thunderball masakrują Beta Ray Billa.

Tymczasem Arachne i agent Brown pomagają w ewakuacji mieszkańców. Bulldozer próbuje staranować prowadzoną przez agenta ciężarówkę z uciekinierami, jednak Julia łapie go pajęczyną i odrzuca w powietrze.

Elizabeth chce pomóc próbującemu walczyć z opętaniem Walterowi, jednak ten wywołuje kolejną falę uderzeniową, więc Talisman musi zająć się zagrożonymi przechodniami i tworzy pole ochronne, które osłania ich przed walącym się budynkiem. Za Sasquatcha bierze się natomiast – na swój sposób – USAgent. Rzuca w niego swoją tarczą, jednak na opętanym nie robi to wrażenia, podobnie jak kopnięcie obunóż w twarz. Jednym ruchem odrzuca Amerykanina, którego łapie zaprzestający walki z Piledriverem i Thunderballem Beta Ray Bill. Przedstawia się Walkerowi jako śmierć dla demonów, po czym wlatuje w ich chmarę.

Broniąca zwykłych mieszkańców Arachne pada wyczerpana na ziemię. Zaatakowany przez potwory Bill wypuszcza USAgenta, który ląduje nieprzytomny obok Julii. Sam kosmita pod naporem monstrów gubi swój młot. Jedynym zdolnym do walki członkiem Omega Flight jest Talisman, znajdująca się teraz przed Tanaraqiem w ciele Sasquatcha i stojącą za nim Wrecking Crew.

W tym właśnie momencie do pogrążonego w chaosie Toronto nadlatuje pewna postać. Przebija się przez krążące nad miastem demony i w końcu Guardian ląduje między Tanaraqiem, a Elizabeth. Ostrzegając Indiankę, że jeszcze nie jest zbyt dobry w korzystaniu ze swoich mocy, odwraca się i spopiela podążające za nim demony, niestety razem z częścią pobliskiego budynku. Następnie, każąc Sasquatchowi się pochylić, wypala do Wrecking Crew. Talisman próbuje ostrzec Pointera, że Walter został opętany przez Wielką Bestię, ale jest już za późno – Tanaraq łapie nowego przeciwnika za szyję i zaczyna go dusić. Liz tłumaczy Michaelowi, że nie mają do czynienia z Sasquatchem i powinien kontratakować, bo inaczej zginie, ale zostaje odepchnięta przez potwora. Guardian zaczyna emitować energię, jednak przypomina sobie o zamordowaniu Alpha Flight i stwierdza, że nie będzie już zabijał. Opętany Langkowski zapewnia, że on będzie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Omega Flight #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.