Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #10

Irredeemable Ant-Man #10

Irredeemable Ant-Man #10

"World War Hulk"

Postacie
Zapowiedź

Ant-Man wciąż ucieka i ukrywa się przed S.H.I.E.L.D. Ale teraz czeka go coś nowego - Hulk przybył do miasta. Czy Eric wreszcie będzie prawdziwym bohaterem i będzie bronić Nowego Jorku przed zielonym olbrzymem? Czy też może wykorzysta tę okazję, aby kraść i rabować sklepy w zdewastowanym mieście? Podpowiedż niejako znajduje się w tytule tej serii.

Cytat

Ant-Man: "It's time to play hero! For a little while at least... Then it's time to play looter!"

Streszczenie

Kolejna akcja ratunkowa grupy Damage Control, do której należy Ant-Man. Visioneer szuka go wśród gruzów, ale nie może znaleźć. Wreszcie Eric powiększa się do ludzkich rozmiarów, tłumacząc, że szukał rannych. Abigail stwierdza, że on zawsze udaje, że kogoś szuka, kiedy pojawiają się agenci S.H.I.E.L.D. i tym razem chce wiedzieć, dlaczego to robi. O’Grady odpowiada, że kobieta jest wkurzona, ponieważ im nie wyszło, więc powinna po prostu zapomnieć o tym. Eric chce odejść, ale Abigail zatrzymuje go, mówiąc, że jeszcze nie skończyła. Przypomina mu, że jej zdolności polegają na telepatycznym czytaniu emocji innych ludzi. Dzięki temu, że wyczuwa strach i niepokój, może znajdować ludzi wśród zniszczonych budynków. Przeczytała również uczucia Erica i dowiedziała się, że on ją kocha, i właśnie dlatego powiedziała mu, że ma syna. Eric wygląda na zupełnie zaskoczonego. Visioneer mówi mu, żeby coś powiedział, ale ten każe jej się odwrócić. Wtedy Abigail zauważa statek kosmiczny unoszący się nad Nowym Jorkiem, który rzuca projekcję kilka ulic dalej. Cała trójka postanawia zobaczyć, o co chodzi i biegną tam. Dotarłszy na miejsce widzą obraz Hulka, który daje miastu dwadzieścia cztery godziny na ewakuację. Visioneer uważa, że jej moce się do niczego nie przydadzą i postanawia uciekać z Nowego Jorku. Monstro mówi, że zostaje, by pomóc. Ant-Man też chce zostać, ponieważ taka sytuacja daje mu wiele możliwości do łatwych kradzieży opuszczonego mienia. Widząc spojrzenie towarzyszy mówi, że żartował i oczywiście też będzie pomagał ludziom i ewentualnie walczył z Hulkiem. Na pożegnanie Abigail mówi im, żeby nie dali się zabić.

Helicarrier S.H.I.E.L.D. Mitch Carson zostaje wezwany na stanowisko. Przechodząc koło lustra patrzy się w nie i widzi swoją zniszczoną twarz. Rozbija szkło i przysięga, że zabije Erica za to, co mu zrobił.

Mieszkanie Ant-Mana. Przez okno wchodzi Black Fox i pyta się, czy jest ktoś w środku, ponieważ chciał sprawdzić, czy Eric się ewakuował. Widząc, że mieszkanie jest puste, zabiera Nintendo i parę innych cennych rzeczy.

Eric zauważa, że Abigail i jej syn wciąż są w mieście. Widząc, że jakiś facet rozpycha się i zaraz na nich wpadnie, zmniejsza się i silnikami kostiumu przypala mu kark, powodując, że się zatrzymuje. Po chwili wraca do Monstro, który czeka na dachu budynku. Mówi, że opuszczony Nowy Jork wygląda trochę strasznie. Dodaje, że nie ma zamiaru pozwolić Hulkowi zniszczyć miasta. Pewnie go nie pokona, ale jest pewny, że Hulk nie może go zabić. Eric mówi, że on nie ma takiego luksusu, więc w razie poważnych problemów, ma zamiar uciekać. Monstro rozumie i zauważa, że termin wyznaczony przez Hulka minął. Zastanawia się, kiedy olbrzym się pokaże. Wtedy właśnie Hulk przebija się przez budynek, na dachu którego stoją. Monstro zostaje przywalony gruzami, ale wciąż żyje. Mówi, że musi się pozbierać, ale zaraz ruszy do walki. Ant-Man mówi, żeby się nie ruszał – on się tym zajmie. Rusza więc odgrywać bohatera. Przez chwilę, w każdym razie – potem zamierza zacząć kraść.

Eric znajduje Hulka w parku. Wiedząc, że nie uda mu się zrobić mu krzywdy z zewnątrz, wlatuje to jego ust. Unika języka i po długim locie przełykiem dociera wreszcie do żołądka. Uderza w jego ścianę, ale jest ona twarda jak skała i Ant-Man czuje się, jakby złamał rękę. Postanawia, że nie będzie go więcej bił, ale za to przypiecze go silnikami kostiumu. Nagle ciało Hulka (znajdujące się pod ostrzałem bomb) zaczyna się trząść i Eric zastanawia się, czy to nie jest opóźniona reakcja na jego uderzenie. Kiedy wstrząsy ustają, Ant-Man wraca do wykonywania planu i odpala silniki, przypalając ciało Hulka. Widząc, że tym razem nic się nie dzieje, uznaje, że nic nie jest w stanie zrobić olbrzymowi i postanawia wycofać się. Po paru minutach wydostaje się przez usta Hulka (ciesząc się, że nie zrobił tego drugą stroną), ale widzi, że właśnie znalazł się między nim a Iron Manem. Zanim zdąża odlecieć, obaj przeciwnicy ścierają się, a Eric zostaje uwięziony między ich ciałami. Hulk i Iron Man rozbijają się w kolejnym budynku, a Ant-Man ląduje na ulicy. Jest poważnie ranny i bojąc się, że nikt go nie znajdzie, powiększa się i chwilę później traci przytomność.

Jakiś czas później, być może po kilku dniach, a nawet tygodniach, opatrzony Eric budzi się na łóżku. Pierwszą osobą, którą widzi, jest Mitch Carson, który ma dla niego dwie wiadomości. Pierwsza, dobra, jest taka, że O’Grady wciąż żyje. Natomiast druga jest gorsza – jest aresztowany.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #10 Irredeemable Ant-Man #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.