Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #108

Incredible Hulk vol. 3 #108

Incredible Hulk vol. 3 #108

"Warbound" - part 3

Zapowiedź

Podstępami i oszustwami chłopiec geniusz, Amadeus Cho dokonał niemożliwego. Zebrał drużynę bohaterów wystarczająco szalonych, aby stanęli po stronie Hulka przeciw Ziemi. Ale co się stanie, gdy ci Renegaci staną twarzą w twarz z kosmicznymi sprzymierzeńcami Hulka, podczas gdy cywile walczą o swe życie na walących się ulicach Manhattanu? Wtedy Amadeus Cho pozna różnice między udawaniem bohatera, od bycia nim na prawdę.

Cytat

Miek: "You don't know me, Rick Jones... And you don't know my Hulk."

Rick Jones: "And you don't know mine. But you're his friend. Just like I am. And he needs our help."

Miek: "Fine. You help him your way."

Rick Jones: "I'll help him mine. And god help us if I can't."

Streszczenie

Miek oraz Rick Jones, obaj mieli wyjątkowo ciężkie dzieciństwa. Ich życiorysy, choć rozgrywały się na różnych planetach, są bardzo podobne. Pełne niepowodzeń i porażek. Ale to wszystko zmieniło się, gdy w ich życiu pojawił się Hulk. Wtedy po raz pierwszy mogli poczuć się ważni, wyjątkowi, silni. Wtedy zyskali prawdziwego przyjaciela i tak też go traktowali. Ale znajomość z zielonym olbrzymem nie przynosiła samych korzyści. Niosła za sobą też cierpienie i wiele wyrzeczeń. Wbrew wszystkiemu, ta przyjaźń była tego warta. Miek oraz Rick Jones, mimo że tak do siebie podobni, że tyle ich łączy, ich intencje teraz są zupełnie inne. Obaj za wszelką cenę chcą pomóc Hulkowi, lecz pierwszy z nich uważa, że zrobi to podsycając gniew zielonego olbrzyma, nie pozwalając mu zapomnieć, po co powrócił na Ziemię, a drugi myśli, że zrobi to próbując go uspokoić.

Hulk stoi i patrzy jak zebrani wokół niego Amadeus, Angel, Hercules, Namora, a także dziesiątki zwykłych ludzi deklarują mu pomoc. Do nich zbliżają się Miek oraz Rick Jones. Obaj wiedzą, że zielony olbrzym na to nie przystanie i obaj chcą to powstrzymać, każdy z innych powodów, ale jest już za późno. Hulk tupnął mosiężnie w ziemię, tworząc falę uderzeniową niszczącą wszystko w okolicy i rozrzucającą wszystkich naokoło.

Rick Jones powoli podnosi się ze zgliszczy przypominając sobie, ile to już razy odnosił kontuzje po spotkaniu z Hulkiem. Gdy w końcu udaje mu się wstać, widzi nieopodal szalejące wybuchy i dziesiątki strzelających, wojskowych helikopterów. Zapewne tam jest teraz Hulk [patrz World War Hulk #3 - Black Bolt]. Nim Rick ruszył w tamtą stronę, złapał go mały odział S.H.I.E.L.D., który ma za zadanie doprowadzić go do dowództwa. Wojsko, znając kojący wpływ Jonesa na Hulka, ma zamiar wykorzystać go jako ostatnią deskę ratunku, gdy wszystko inne już zawiedzie. Wtedy spod gruzowiska wyskakuje Miek i atakuje żołnierzy. Bez problemu ich pokonuje, po czym rusza na Ricka. Ten chwyta broń jednego z żołnierzy i strzela w nasyp gruzu za Miekiem, zawalając go na niego. Ale to nie jedyny robakopodobny kosmita, tam, na miejscu.

Tuż obok, nad pokonanymi żołnierzami, zebrała się grupka robakopodobnych istot. Wśród nich był jeden nad wyraz wyrośnięty i przepoczwarzony do ostatecznego stadium rozwoju, nazywany przez swych braci Mung. Ów robak chciał zabić żołnierzy, ale jego mniejsi pobratymcy go powstrzymali, mówiąc, że nie wolno im zabijać Ziemian. Wtedy Mung wpadł w szał i rzucił się na swoich wykrzykując, że pozostała im tylko nienawiść, a mord to jedyna słuszna droga. W tym samym czasie, Miek zdołał się wygrzebać spod gruzu, ale już nie zdołał powstrzymać Munga. Patrzył z przerażeniem w oczach na rzeź, jakiej ten dokonuje na członkach, bądź co bądź, swojej rodziny. Miek zaatakował go, powalił na ziemię i już miał zabić, gdy powstrzymał go Rick. Gdyby to zrobił, udowodniłby, że Mung ma rację. A to nie jedyny sposób, żeby sprawiedliwości stało się zadość i nie chodzi tu o obecną sytuację, ale i całe World War Hulk. Miek i Jones stali jeszcze przez chwilę i patrzyli bez słowa na siebie, po czym rozeszli się, każdy we własną stronę. Obaj idą w przekonaniu, że tylko oni mogą pomóc zielonemu olbrzymowi.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #108 Incredible Hulk vol. 3 #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.