Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #8

Immortal Iron Fist #8

Immortal Iron Fist #8

"The Seven Capital Cities of Heaven" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Raz w każdym pokoleniu, Siedem Głównych Miast Niebiańskich zbiera się na płaszczyźnie, która zostaje daleko poza rozumowaniem śmiertelników. To tutaj miasta wysyłają swoich nieśmiertelnych wojowników, by współzawodniczyli przeciw sobie w turnieju sztuk walki, który ma zakończyć wszystkie turnieje... i to tutaj spotykamy Daniela Randa w jego najczarniejszej godzinie. Pokolenia mistycznych tradycji wojennych oczekują na szansę by udowodnić Iron Fistowi, że to oni posiadają najlepsze kung fu.

Cytat

Yu-Ti: "How did you know? how did you find us?"
Wendell Rand: "Probably the only way anyone could, I thing... I got lost"

Streszczenie

Wiele lat temu, K'un-Lun. Wendell Rand, ojciec Danny'ego, przezwyciężając zimno i trudności, wspina się na szczyt legendarnej góry. Mężczyzna poluje na swoje przeznaczenie. Dociera do miejsca wyściełanego szkieletami śmiałków, którzy tak jak on chcieli się dostać do K'un-Lun. Jednak on przetrwa i osiągnie cel, ponieważ nadzieja jest wszystkim, co ma. Rand upada przed zmaterializowanym miastem.

Czasy obecne, K'un-Lun. Danny właśnie medytuje nad Księgą Iron Fista. Czas płynie inaczej w mieście i nie wie, ile dokładnie już tu jest, ale uznaje, że to dobrze, bo może dokładnie studiować Księgę, która zawiera sekrety walki, filozofii i użycia chi Shao-Lu. Właśnie nauczył się leczyć rany bez wyczerpania energii, gdy pomieszczeniu pojawił się jego dawny trener, Lei-Kung the Thunderer. Obaj idą przez miasto do pałacu Yu-Ti. Przypomina sobie dzieciństwo w mieście i zwraca uwagę na patrzących i szepczących ludzi, ponieważ wie, że powrócił tutaj jako obrońca miasta.

Na miejscu, Yu-Ti tłumaczy Danny'emu, czym jest turniej, na który został wezwany. K'un-Lun jest jednym z siedmiu niebiańskich miast, które pojawiają się w określonym czasie w ludzkim świecie. Ale raz na osiemdziesiąt osiem lat cykl pojawiania krzyżuje ze sobą miasta, czego uczczeniem jest wielki turniej. Sekcje z różnych miast łączą się w jednym miejscu, nazywanym Sercem Nieba, w którym to rozegra się turniej. W każdym mieście znajduje się Nieśmiertelna Broń, taka jak Danny, każda ze swoim własnym stylem walki i każda unikalna tak jak Iron Fist. Przywódca przypomina również, że jego poprzednik zrezygnował z walki, przesz co stracił moc. Po rezygnacji, jego zastępca zginął, a Iron Fist uciekł, co przyniosło hańbę im wszystkim. Jednak tym razem się to nie powtórzy. Yu-Ti na koniec pyta się, czy Danny ma jeszcze jakieś pytania. Rand ma tylko jedno, chce wiedzieć, dlaczego jego ojciec nie został Iron Fistem.

Przeszłość. Zaskoczony Wendell budzi się w jakimś łóżku. Lei-Kung the Thunderer tłumaczy, że jest w K'un-Lun i znaleźli go na wpół zamarzniętego przed bramami miasta. Gdy Rand odruchowo blokuje jego rękę, uśmiechnięty Lei-Kung zaczyna się domyślać, kto nauczył Wendella walki.

Na zewnątrz, Lei-Kung prosi Randa o sparing, ponieważ od jego przybycia ma co do niego podejrzenia. Atakujący Wendell krzyczy, że wszystkiego nauczył się sam. Thunderer blokuje jego ciosy, po czym stwierdza, że Orson Randall wciąż żyje.

Idąc do pałacu Yu-Ti, Lei-Kung tłumaczy mężczyźnie, że cieszy się z tego, że Orson żyje, ale pewnie jest jedynym. Musi to zostać między nimi, bo jeśli ich mistrz dowie się o tym, to obaj będą mieli kłopoty. Na miejscu Yu-Ti pyta się, jak Wendell znalazł miasto. Rand spokojnie odpowiada, że jedyną drogą, jaką ktokolwiek mógł tu trafić, po prostu się zgubił. To był dzień, w którym Wendell znalazł trzy rzeczy. Dom, nauczyciela w osobie Lei-Kunga i, podczas pierwszego sparingu, przyjaciela, Davosa.

Czasy obecne. W ośnieżonych Himalajach, Davos chce wiedzieć, jak idą prace pana Xiao i Jeryna Hogartha. Xiao raportuje, mówiąc, że dwa legiony ludzi Hydry już tu są, a dojdą jeszcze dwa przed zakończeniem. Hogarth [zarządca firmy Danny'ego, porwany przez Davosa - dop. Gamart] prosi o więcej czasu, ponieważ w tym miejscu i z takimi ludźmi nie zdążą skończyć tego na czas. Davos rzuca tylko groźbę, że matka Hogartha straci palce, po czym się rozłącza. Mężczyzna powtarza, że to niemożliwe, aby wszystko skończyć, patrząc na tworzony właśnie, olbrzymi most. Z przekonaniem mówi, że Danny przyjdzie i go ocali. Xiao odpowiada, ze raczej nie, bo teraz jest bardzo zajęty.

W mieście, Danny jest zawiedziony, że Yu-Ti po raz kolejny unika odpowiedzi. Używając mocy, które poznał, próbuje namierzyć Jeryna. Jest zaskoczony, gdy odkrywa, że jego przyjaciel jest w K'un-Lun. Lei-Kung, który właśnie się pojawił, mówi, że teraz mają ważniejsze sprawy i czeka ich długa podróż. Zanim Danny przechodzi przez portal, Yu-Ti tłumaczy mu, że walczy o losy Ziemi, ponieważ walki decydują o porządku na Niebiańskim Zegarze. Porażka odłączy miasto od świata ludzi na pół wieku, nie tylko na dekadę.

W specjalnej sali, Danny poznaje swoich przeciwników. Ogromnego Fat Cobrę, zimną Bride of Nine Spiders, zabójcę Dog Brothera #1, kuszącą Tiger's Beatiful Daughter, tajemniczego Price of Orphans i w końcu najnowszą broń K'un-Zi, Davosa the Steel Serpent. Wściekły Rand rzuca się na Davosa pytając, gdzie jest Jeryn. Władczyni K'un-Zi, Crane Mother, mówi, że Yu-Ti znowu nie umie kontrolować swojego wojownika. Mężczyzna ironicznie stwierdza, że mówi to ta, która swoich kupuje.

Prowadząca, Spider-Mistress, losuje tego, kto stoczy pierwszą walkę z setką najlepszych Kapłanów Shaolin Terror. Wylosowany zostaje Fat Cobra. Walka się rozpoczyna, a Lei-Kung każe swojemu uczniowi dokładnie ją obserwować. Nagle Rand zauważa coś dziwnego w dziewczynie, która roznosi wino, ale mistrz każe mu o niej zapomnieć i obserwować walkę, podczas której Fat Cobra w parę chwil rozprawia się z wojownikami. Danny stwierdza, że nie ma pojęcia, jak go pokona. Zadowolona z walki Spider-Mistress mówi, że teraz Fat Cobra może wybrać swojego przeciwnika. Mężczyzna wskazuje na zaskoczonego Danny'ego.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.