Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #12

Heroes For Hire vol. 2 #12

Heroes For Hire vol. 2 #12

"Word War Hulk" - part 2: Subjugation

Postacie
Zapowiedź

Gdy Humbug odkrywa, że insekty z gwardii Hulka mają swoje własne plany co do Ziemi, Heroes for Hire infiltrują ich potężny statek kosmiczny. Tylko czy Humbugowi naprawdę można ufać, czy może jest uwodzony przez wizję świetlanej przyszłości wśród insektów? Zajrzyj za linię frontu WORLD WAR HULK w drugiej części tego ekscytującego cross-over! Plus: specjalna, dodatkowa historia o tajnym planie S.H.I.E.L.D. zabicia Hulka!

Streszczenie

Robaki zakończyły już zwiad na Ziemi i załadowują się do kamiennego promu, którym odlecą do statku matki. Nagle pilot przypadkiem uderza tyłem pojazdu w budynek, ponieważ gorzej mu się leci z dodatkowym obciążeniem - Heroes for Hire i ich małpą, których kosmici biorą za nowych członków roju. Humbug wyjaśnia towarzyszom, że wraz z Hulkiem przybyła na Ziemię królowa Brood i jeżeli wyda swoje prawdziwe potomstwo, całe życie na błękitnej planecie będzie zagrożone. Misty nie jest zadowolona, że aby zgładzić królową, Humbug zmusił ich do infiltracji wrogiego statku, kamuflując ich we krwi zabitego kosmity, którego resztki teraz zjada. Ten jednak nic sobie z tych narzekań nie robi. Shang ma wyrzuty sumienia z powodu śmierci obcego, a argumenty Marii, że insekty nie mają uczuć, zostają zabite, gdy jeden z nich częstuje go jedzeniem. Już na pokładzie głównego statku Chi oddaje mu jedzenie i wraz z resztą zaczyna infiltrację statku. Tymczasem robaki docierają do Mieka, któremu zdają raport. Gdy ich król słyszy, że znaleźli nowych członków roju, biegnie do promu i znajduje ślady krwi potomka. Jego wściekły ryk niesie się echem po całym statku. Humbug łapie się za głowę, gdy jego umysł zalewają obrazy Mieka donoszącego swoim przyjaciołom z Przymierza o intruzach i morderstwie. Nie mówi tego jednak reszcie i ucieka po ścianach, gdy tylko rozlega się alarm. Zaraz potem pojawia się ten sam robak, który dzielił się z Shangiem jedzeniem, w towarzystwie Hiroima. Kapłan Cienia radzi im się poddać, ale gdy zauważa miecz Collen, odrzuca wszystkich na boki i atakuje ją. Przed zabójczym ciosem dziewczynę ratuje Shang-Chi, wrzeszcząc, by reszta uciekała. Wszyscy przystają na tę radę, jednak nie uciekają daleko, gdy drogę zagradza im Korg.

Uczepiony ściany Humbug szykuje się do ataku na Elloe, gdy słyszy w głowie głos Brood. Wabiony nim, dociera do jej jamy.

Shangowi z pomocą przychodzi Tarantula, jednak nawet w dwójkę nie są wyzwaniem dla Hiroima, który rzuca nimi na wszystkie strony. Chi wie już, że nie mają szans wygrać. Tymczasem Misty próbuje walczyć z Korgiem za pomocą swojej bionicznej ręki, ale zostaje znokautowana. Robaki zaś powalają Moon Boya elektrycznymi biczami. Członkowie Przymierza mają zamiar oddać bohaterów pod sąd Mieka.

Humbug odnajduje w końcu Brood. Ta jednak wie, że nie zabije jej. Wie, że w głębi serca wśród obcych czuje się on jak w domu, a nie jak dziwadło wśród ludzi, bądź marionetka ziemskich insektów. Humbug rzeczywiście nie jest w stanie jej zaatakować, Brood obiecuje mu świat, o którym marzy, rządzony przez insekty. O ile uzna ją za swą królową. Humbug posłusznie klęka przed nią.

„Killer Instincts” - part 2

Scenariusz: Fred van Lente

Rysunki: John Bosco

Postacie:

* Scorpion [Carmilla Black], Paladin
* Agenci Shareva i Nagayoshi


Cytat numeru:
Paladin, czytając o broni Chemistro: “How dumb do you have to be to invent a gun that turns things into gold, then go rob banks whit it? I blame the public school system.”

Agenci nadzorujący informują Scorpion, że jej broń to spluwa Cockroach Hamiltona, która nie jest zabójcza. W związku z tym dziewczyna bez oporów wyładowuje w Paladina cały magazynek. Najemnik upada na półkę z dowodami, chwyta za pistolet Chemistro i strzela nim, zamieniając pistolet dziewczyny w złoto. Ucieszony, że znalazł taki fajny gadżet, ma zamiar wiać z nim, ale przełożeni Scorpion każą jej go zatrzymać za wszelką cenę. Dziewczyna łapie za bicz Whiplasha i niszczy nim pistolet. Wściekły Paladin zakłada rękawicę Gladiatora i ostrzeliwuje Scorpion jej dyskami. Gdy przeciwniczka chowa się za półkami, łapie za miotacz ognia Meltera i zagradza jej drogę płomieniami. Daje dziewczynie do zrozumienia, że nie wyjdzie stąd z pustymi rękoma. Scoprion znajduje w tym czasie kombinezon Losera i używając jego wydłużających się nóg jak taranu, przygniata Paladina do ściany, pozbawiając przytomności. Jej przełożeni przypominają, że to tajna misja i musi go zlikwidować. Jednak gdy Carmilla z wahaniem zbliża swą zabójczą dłoń do przeciwnika, Paladin łapie ją za nadgarstek. I z uśmiechem przystawia pistolet do głowy.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #12 Heroes For Hire vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.