Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #13

Ghost Rider vol. 5 #13

Ghost Rider vol. 5 #13

"Apocalypse Soon" - part 2 of 2 (WWH tie-in)

Postacie
Zapowiedź

No cóż, Johnny dostał to, na co zasłużył. Chwilowo odłożył na bok poszukiwanie wysłanników Lucyfera i zmusił Ghost Ridera do konfrontacji z Hulkiem, w nadziei, że uratuje życie niewinnych. Ale kto uratuje Ghost Ridera?

Cytat

Hulk: "Squash you. Like a bug"
Ghost Rider: "$%?&..."

Streszczenie

Stojący naprzeciw Hulka Ghost Rider próbuje przemówić do siedzącego wewnątrz Bannera. Tłumaczy mu, że wie, jak to jest mieć w środku coś, co chce tylko zemsty, ale on może to kontrolować. Musi. Każe mu rozejrzeć się dookoła i zobaczyć, że to wszystko zaszło już za daleko i musi się skończyć. Hulk zaczyna się śmiać i klaskać, a że jest to klaskanie Hulka, to Rider zostaje wbity w pobliski sklep. Blaze nie może zrozumieć, jak mógł zostać powalony tak szybko. Ghost Rider tłumaczy mu, że może dać mu dostęp do dużo większej mocy, jeśli tylko da mu kontrolę. Johnny sprzeciwia się i patrząc na motor mówi, że ma pomysł.

Po chwili przejeżdża obok zdziwionego Hulka i zaczyna oplatać łańcuchem stojący koło niego budynek, który po chwili zostaje zwalony na olbrzyma. Rider zatrzymuje się, gdy nagle słyszy jakiś hałas i zielona ręka, która właśnie przebiła się przez ulicę, wciąga go do podziemnego metra. Podnosząc Ghosta w górę Hulk mówi, że cała sprawa go nie dotyczy. Rider wewnętrznie mówi Johnny'emu, że się zgadza, ale Blaze każe mu się zamknąć. Niestety mówi to głośno, a rozwścieczony Hulk wyrzuca go wysoko w powietrze.

Lecąc Blaze ma jeszcze czas, żeby obwinąć łańcuch wokół szyi Hulka, zanim uderzy w ziemię. Rider pyta się go ironicznie, co z nim teraz zrobi. Blaze oplata łańcuch wokół kierownicy mówiąc, że Hulk musi być usunięty z Nowego Jorku, a on zapewni mu przejażdżkę, po czy rusza z piskiem opon. Z podziemi słychać tylko śmiech.

Rider jedzie przed siebie niszcząc ulicę, gdy naglę z podziemi, zamiast Hulka, wylatuje opleciony łańcuchem pociąg. Zaskoczony Blaze słyszy jakieś dudnienie i patrząc w górę widzi Hulka ryczącego na jednym z budynków, który skacząc z niego wbija Ridera głęboko w ziemię.

Obserwujący sytuację Reed Richards pyta się Dr Strange'a, czy Rider ma jakieś szanse na pokonanie Hulka. Stephen odpowiada, że jest to możliwe, ponieważ moce Ridera są praktycznie nieograniczone. Jednak czuje, że to Blaze, nie Ghost Rider bierze teraz udział w walce. Richards pyta się, czy jest jakaś różnica. Strange odpowiada, że wielka i każe mu zrozumieć, że Ghost Rider jest cudem mistycznej kreacji, a Blaze, tak jak każdy człowiek kiedykolwiek związany z Riderem, jest czymś w stylu zabezpieczenia, które osłabia moce Ridera z tego powodu, że jest po prostu człowiekiem. Nagle Strange milknie. Reed pyta, co się stało, a w odpowiedzi słyszy, że zabezpieczenia właśnie puściły, a Johnny już nie kontroluje demona. Dodaje, że jednak nie jest to dla nich dobra wiadomość, bo zaraz się przekonają.

Oczy leżącego w wodzie Ridera zaczynają płonąć, po czym wybucha ogniem, który oślepia stojącego nad nim olbrzyma. Ghost podjeżdża motorem na wprost Hulka i oboje patrzą się przez chwilę na siebie, po czym Rider odjeżdża.

Zdziwiony Reed pyta się, dlaczego to zrobił. Strange tłumaczy, że spodziewał się tego, ponieważ Ghost Rider mści się tylko za krzywdy niewinnych, a oni, Illuminati, niewinni nie są.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #13 Ghost Rider vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.