Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #22

Friendly Neighborhood Spider-Man #22

Friendly Neighborhood Spider-Man #22

"Predator/Prey"

Postacie
Zapowiedź

Śmiertelnie niebezpieczne plany Miss Arrow zostają ujawnione i przyjaciele Petera Parkera mogą nie dożyć następnego dnia.

Cytat

Ero: "Get away from me! You and your friends have done enough! My beautiful children are dead! I can never reproduce! Never leave anything of myself behind, any legacy! The only thing left to me is the prospect of revenge! If you have a shred of decency, at least allow me to savor that for a while!"

Streszczenie

Joe Robertson wraca do domu. Przerażona żona uświadamia sobie, że skończył pracę wcześniej niż zwykle i zaczyna wyliczać wszystkie możliwe katastrofy, jakie mogły to spowodować. Robbie uspokaja ją, mówiąc, że po prostu został zwolniony z pracy. Martha słysząc to wybucha śmiechem, zadowolona, że nie stało się nic gorszego. Mówi mężowi, iż Jonah był dla niego jak rak i zwalniając go po tylu latach ciągłych sporów, tak naprawdę wyświadczył mu przysługę. Do pokoju wchodzi Randy, syn Robertsonów. Tak samo jak matka jest zdziwiony wcześniejszym powrotem ojca. Gdy dowiaduje się o jego zwolnieniu, szybko domyśla się, że przyczyną była kłótnia o krążący w sieci film ze Spider-Manem [patrz FNSM #21 - Jaro]. Zirytowany stwierdza, że winę za to wszystko ponosi Peter Parker i to niesprawiedliwe, że Robertson przez niego stracił pracę.

Ero próbuje wepchnąć Peterowi do gardła kokon ze swoim potomstwem. Wiszący pod sufitem Flash chce poświęcić się zamiast niego, lecz kobieta odrzuca tę propozycję. Nagle kokon eksploduje w jej dłoniach. Chwilę potem przerażona zniszczeniem swojego potomstwa Arrow sama zostaje postrzelona wprost w klatkę piersiową. Sprawczynią całego zamieszania okazuje się Betty Brant, teraz już raz za razem strzelająca do Ero z shotguna. Przeciwniczka zmienia się w chmarę pająków i ucieka przez okno kościoła. Peter jest zaskoczony, że udało się w ogóle zranić Arrow. Betty w odpowiedzi pokazuje mu swoją amunicję - srebrne pociski z wyrytymi krzyżami. Nie wystarcza to jednak, by całkiem unieszkodliwić ich przeciwniczkę, która ponownie pojawia się w oknie. Wściekła odgraża się, że teraz zamieni życie Betty w piekło, po czym zmienia się w chmarę pająków i ucieka. Ranny Spider-Man postanawia, że problem Ero musi skończyć się tej nocy. Mimo protestów Betty, rusza za ich przeciwniczką.

Ero, w połowie w pajęczej, w połowie w ludzkiej postaci, na dachu pobliskiego budynku kończy tworzyć lotnię z pajęczyny. Na widok Spider-Mana zaczyna krzyczeć, żeby zostawił ją w spokoju. On i jego przyjaciele wyrządzili jej wystarczająco dużo złego, zabijając jej "dzieci". Teraz już nigdy nie będzie mogła się rozmnażać i jedyne, co jej zostało, to szansa na zemstę. Spidey nie zwraca uwagi na jej słowa i kiedy kobieta wzlatuje w górę, próbuje ściągnąć ją na dół za pomocą pajęczyny. Nie udaje mu się to i wzlatuje w górę razem z nią. Ero próbuje zrzucić go, przy okazji odgrażając się, że jest dla niego naturalnym drapieżnikiem, więc jego śmierć jest nieunikniona. Kiedy wspomina o cioci May, Peter przystępuje do natarcia. Odbijając się od budynków doskakuje do Ero i odcina ją żądłami od zaimprowizowanej lotni. Spadają w sam środek ptaszarni zoo w Central Parku. Arrow, która była w swej "pajęczej" formie, zaczyna być rozdziobywana przez ptaki. Obserwując to, Peter uświadamia jej, kto z nich tak naprawdę jest ofiarą, a kto drapieżnikiem. Każe jej przekazać tym, którzy ją wysłali, że odnajdzie ich i unicestwi tak samo, jak ją. Kiedy ptaki kończą swój posiłek, Spidey rozdeptuje ostatniego pajączka, który pozostał z Ero.

Później, w mieszkaniu Flasha Peter opowiada parze przyjaciół, jak pozbył się Arrow. Betty sprawdza w tym czasie swoją pocztę głosową. Zaskoczona oznajmia, że J. Jonah Jameson wyrzucił z pracy Joe Robertsona. Gdy Peter dowiaduje się, co było powodem zwolnienia Robbiego, postanawia odbyć ze swoim dawnym szefem od dawna odwlekaną rozmowę.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.