Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #548

Fantastic Four #548

Fantastic Four #548

"Reconstruction" - part 5: "Kind Of An Expensive Test"

Postacie
Zapowiedź

Fantastic Four vs. Frightful Four — wystarczająco powiedziane!

Cytat

Wizard: "I don't enjoy hurting you, mrs. Richards. Not much."
Invisible Woman: "That's... where we differ, Wittman. When it's my turn to hurt you? I'm going to enjoy every moment."

Streszczenie

Tytan. Wizard oznajmia Sue Richards, że jej mąż nie żyje. Hydro-Man popędza go, mówiąc żeby przestał się bawić i ją zabił, a Titania przypomina mu, że obiecał pomóc jej pokonać She-Hulk. Wizard odpowiada, że najpierw chce, by Sue przyznała, że jest lepszy od Reeda Richardsa. Gdy ta odmawia, uderza ją w twarz. Wittman wyjaśnia jej, że jest bezbronna - urządzenie na jej głowie neutralizuje jej moce, znajduje się miliard kilometrów od domu, a reszta jej drużyny, nawet jeśli przeżyli, to lekkomyślny dzieciak i bezmózgi prostak. Także Storm i Black Panther nie stanowią dla niego problemu, gdyż podjął odpowiednie środki bezpieczeństwa. Tylko Wizard może ulżyć cierpieniu Invisible Woman i zrobi to jeśli przyzna, że jest lepszy od Reeda Richardsa.

Manhattan. Thing, obserwując płonący statek kosmiczny pyta T'Challę skąd wiedział, że była w nim bomba. Ten odpowiada, że nie wiedział - ale wolał się upewnić i dlatego zaproponował zdalne uruchomienie silników. Reed dziękuje mu, nie potrafiąc zrozumieć, czemu sam nie przejrzał tak oczywistej pułapki. Panther odpowiada, że gdyby to Storm była zagrożona, on też nie mógłby trzeźwo myśleć. Thing wpada w furię, nie mogąc zrozumieć, czemu nic nie robią, by oswobodzić Sue. Black Panther tłumaczy mu, że przygotowanie nowego pojazdu zajmie jeszcze kilka minut, lecz Ben odpowiada, że Sue może nie mieć nawet tyle czasu. Ororo stwierdza, że nie mogą myśleć w ten sposób - powinni działać tak, jakby Sue wciąż żyła, gdyż to maksymalizuje szanse na jej uratowanie. T'Challa przyznaje jej rację i mówi, że wpadł na pomysł, jak zwiększyć te szanse nawet na odległość.

Na Tytanie Wizard wciąż torturuje Invisible Woman, chcąc ją zmusić do przyznania, że jest lepszy od Reeda. W tej chwili, ku zdumieniu wszystkich pojawia się lśniąca zielono postać Fantastica. Titania rzuca się na niego, lecz okazuje się, że to jedynie hologram. Richards mówi, że jeśli Sue nie żyje, to zrzuci na Wizarda z obity bombę atomową. Jeśli jest inaczej, to w końcu będzie miał szansę zmierzyć się z nim jeden na jednego. Hydro-Man, Trapster i Titania są przerażeni tą wiadomością i chcą uciekać, lecz Wizard odpowiada, że Richards jest sam, a jego groźby bez pokrycia; to najlepszy moment, żeby go pokonać.

Na pokładzie statku Fantastic Four Thing przyznaje, że przemowa Reeda przeraziła nawet jego samego, nie wspominając o Wizardzie. Black Panther, czytający książkę o Frightful Four, stwierdza, że da im to więcej czasu. Ben stwierdza, że T'Challa jest największym kujonem wśród superbohaterów, a Johnny tłumaczy, że Wizard był kiedyś iluzjonistą, wykorzystującym w swych występach swoje wynalazki. Teraz chce być najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi, ale nie może tego dokonać, póki żyje Reed. Uważa, że jego osiągnięcia pomniejszają jego własne. W tej chwili odzywa się Thing mówiąc, że zbliżają się do orbity Saturna.

Na Tytanie, zarówno Hydro-Man, jak i Titania uważają, że nie jest rozważnym czekanie na atak Fantastica. Wizard odpowiada, że nie ma możliwości, żeby przy zabezpieczeniach budynku ktokolwiek przedarł się do nich niezauważony, lecz o to za jego plecami pojawia się Black Panther i reszta Fantastycznej Czwórki. Human Torch każe Wizardowi uwolnić swoją siostrę, jednak ten niewzruszony odpowiada, że woli zabić Reeda Richardsa i podzielić się ze światem nagraniem. Jednocześnie obiecuje milion dolarów za głowę każdego z Fantastycznej Czwórki, oprócz Fantastica. Ten jest jego.

Rozpoczyna się walka. Titania wyrywa kawał ściany, który Torch topi jej nad głową, unieruchamiając. Jednocześnie Hydro-Man uderza Thinga, otaczając płynną pięścią jego głowę. Z odsieczą przybywa Johnny, gotując swym płomieniem rękę złoczyńcy i umożliwiając Thingowi wyprowadzenie potężnego ciosu. Trapster ucieka przed Black Pantherem, lecz nawet ze swoimi wynalazkami nie jest dla niego przeciwnikiem. Gdy Panther obezwładnia go druzgocącym kopnięciem, Trapster niechcący naciska spust swojego pistoletu na super-klej, w który wdeptuje Thing. Sytuację wykorzystuje Titania, uderzając go potężnie w plecy. Black Panther ostrzega resztę, by uważali na Hydro-Mana, lecz ten w tym momencie atakuje go strumieniem wody, pozbawiając przytomności. Gdy Thing toczy walkę z Titanią, Storm i Human Torch wspólnymi siłami niszczą pozostałe urządzenia Trapstera. W tym samym czasie Wizard walczy z Mr. Fantastickiem. Obezwładnia go dzięki swej broni i każe przed kamerami przyznać, który z nich jest lepszy. W tej jednak chwili zza jego pleców wyłaniają się Thing, Human Torch i Storm. Hydro-Man próbuje wykorzystać bezbronnego Black Panthera jako zakładnika, lecz Storm sprawia, że zamienia się on w parę, puszczając T'Challę. Ororo stwierdza, że najlepiej, jeśli Wizard się podda, gdyż mają nad nim przewagę liczebną. Wittman odpiera, że ma jeszcze w zanadrzu broń, którą przygotował specjalnie z myślą o tym, że Black Panther osobiście się zaangażuje. Otwiera metalową skrzynkę i uruchamia znajdujące się w niej urządzenie, z którego, po włączeniu, wydobywa się dawny wróg T'Challi - Klaw.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #548 Fantastic Four #548

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.