Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #96

Exiles #96

Exiles #96

"Home, Again!" - part 2: "The Dream of Two Good Men?"

Postacie
Zapowiedź

Wreszcie udało im się znaleĽć doskonały świat. Wolny od przemocy, wojny i terroru. Z niewyjaśnionych przyczyn rządzi nim jeden z najbardziej przebiegłych złoczyńców – sam Victor Von Doom. Czyżby Utopia nie była tym, czym początkowo się wydawała?

Cytat

Psylocke: "[...] We're finite, we're mortal. I mean we're only human.[...]"

Streszczenie

Kryształowy pałac. Śpiąca przed monitorami Betsy zostaje nagle i niespodziewanie wybudzona, gdy otaczająca ją rzeczywistość zmienia się gwałtownie i już po chwili dziewczyna znajduje się na kosmicznej skale gdzieś w przestrzeni otoczona milionami gwiazd. Jak się jednak okazuje nie jest tutaj całkiem sama. Nieznany mężczyzna pomaga jej utrzymać równowagę, po czym zaprasza na wspólny posiłek przygotowany przez jego żonę. Ku swemu zaskoczeniu Betsy zauważa, że goszcząca ją para potrafi czytać w jej myślach. Mężczyzna sprowadził ją tutaj by prosić o pomoc. Czasoprzestrzeń się rozszerza, tracąc swoją jednolitą strukturę. Rzeczywistość jest rozrywana przez siebie samą. Ktoś musi to powstrzymać. Betsy oponuje. Angażowanie do tego zadania Exiles uznaje za niedorzeczność. Skoro bogowie sobie z tym nie poradzili, a za takich Psylocke uważa swych gospodarzy, w jaki sposób mieliby to zrobić zwykli ludzie.

Exiles tymczasem muszą stawić czoła bardziej przyziemnym problemom. Stojąc naprzeciwko lekko zmienionej Fantastycznej Czwórki próbują rozeznać się w zastanej na miejscu sytuacji. Blink podejmuje się negocjacji ze stojącymi na dachu Mole Manem i She Hulk. Początkowo wydaje się, iż ta dwójka jest gotowa wysłuchać dziewczyny. Wszystko to jednak pozory i za chwilę Blink zostaje zaatakowana. Pozostali Exiles ruszają jej z pomocą. Udaje im się złapać She Hulk, jednak Mole Man ucieka, porywając ze sobą Blink. Doom dziękuje Creedowi i spółce za zaangażowanie w walce przeciwko wspólnemu wrogowi i za okazaną pomoc. Następnie zwraca się do zgromadzonych na ulicy ludzi oznajmiając, że niebezpieczna sytuacja została opanowana dzięki pomocy nieznanych przybyszów z innej rzeczywistości. Exiles są wielce zaskoczeni tym bezpośrednim zwrotem do ludności cywilnej. Morph korzystając z okazji przedstawia się mieszkańcom miasta, jednocześnie próbuje nieco rozładować napięcie zmieniając kształt swej głowy. O dziwo jednak dzieciaki odwracają się od niego i pośpiesznie odchodzą bez grama uśmiechu na twarzy.

Blink tymczasem budzi się związana w ciemnym pomieszczeniu, w którym bynajmniej nie jest sama. Wokół siebie zauważa tłum złożony z Benów Grimmów, nad którymi stoi Mole Man. Ten przemawia do dziewczyny. Jest zaskoczony dzielnością i odwagą Blink, która w tych niezbyt komfortowych dla niej warunkach w ogóle nie okazuje strachu wobec swych porywaczy. Jeszcze większym zaskoczeniem dla zgromadzonych jest fakt, że dziewczyna ma spore poczucie humoru i kompletnie nie obawia się tego okazywać. Mole Man wyjaśnia Blink, że w świecie rządzonym przez Dooma i jego Fantastyczną Czwórkę nie wolno się śmiać. By temu zapobiec Doom usunął tą zdolność z ludzkiego genomu. Każdy, kto kiedykolwiek pozwolił sobie zażartować z przywódcy, znikał w tajemniczych okolicznościach i nikt już nigdy więcej go nie widział. Co gorsza osoby takie zostały natychmiast przez wszystkich zapomniane. Mole Man zdejmuje płaszcz, pod którym kryje się zmęczona twarz Reeda Richardsa. Naukowiec domyślił się całej prawdy o Blink i jej pochodzeniu. Nie ma teraz dla niej dobrych wiadomości. Doom znajdzie ją, tak samo jak i jej świat i zniewoli w identyczny sposób, w jaki zniewolił ten.

Manhattan. Rezydencja Victora von Dooma. Do pokoju Exiles dostarczono właśnie kostiumy, w których ci mają zjawić się na wieczornym bankiecie, jednak nikt poza Peterem nie wydaje się być zainteresowany jego założeniem. Odpowiednio ubrani schodzą do sali, w której odbywa się przyjęcie. Na miejscu wita ich sam Victor i jeszcze raz wobec wszystkich zgromadzonych dziękuje im za udzieloną pomoc. Exiles czują się nieco dziwnie w tej konwencji.

Kryształowy pałac. Betsy budzi się ze snu. Przynajmniej ma taką nadzieję, że to był tylko sen. Z nieskrywanym zaskoczeniem stwierdza, iż nie jest tu sama. Odwracając się zauważa stojącą za nią Kitty Pryde.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #96 Exiles #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.