Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: Battlin Jack Murdock » Daredevil: Battlin Jack Murdock #2

Daredevil: Battlin Jack Murdock #2

Postacie
Zapowiedź

Bokser nieudacznik stał się mafijnym gorylem. 'Battlin' Jack Murdock żyje w świecie przesiąkniętym alkoholem, gdzie pięści są jego jedyna walutą, a praca przepełniona jest przemocą, do czasu narodzin jego syna Matta, które sprowadzają go na drogę odkupienia. Jednak gdy Jack dowie się, jak wysoką cenę musi ponieść - może nie być w stanie jej zapłacić - czy będzie w stanie odstawić butelkę? Czy może jednak młody Matt Murdock dowie się, dlaczego jego ojca nazywają 'Battlin' Jackiem?

Cytat

Matt: "You're shaking, dad... What's wrong?"
Jack: "Nothin'... It's just been a while since I had a--"
Matt: "A what? A workout?"
Jack: "Yeah. A workout"

Streszczenie

Madison Square Garden. Foggy kupuje orzeszki i streszcza dla Matta przebieg pierwszej rundy walki jego ojca. Jack siedzi w narożniku, opatrywany przez dwu zakapiorów z mafii. Przypominają mu, że ma się podłożyć w czwartej rundzie. Na razie dźwięk gongu oznajmia rozpoczęcie rundy drugiej.

Wcześniej. Lekko poturbowany Matt wraca do domu i zastaje ojca z butelką w jednej ręce i pożegnalnym listem od Maggie w drugiej. Mówi Jackowi, że uderzył go Mickey Johnson za to, że Jack pobił jego tatę. Starszy z Murdocków zwierza się synowi, że to prawda i że zawiódł jego matkę. Zapewnia też, że wychowa go na porządnego człowieka. Nie takiego jak on sam. Matt nie może uwierzyć, że jego ojciec mógłby kogokolwiek skrzywdzić.

Jack bije Pauliego - kolejnego właściciela małego sklepiku, który nie zapłacił na czas haraczu dla Fixera. Przyciska go do stołu i grozi, że albo dostanie pieniądze, albo połamie mu rękę. Nagle w drzwiach staje mała dziewczynka i prosi Jacka, aby zostawił jej tatę w spokoju. Przerażony Paulie ze łzami w oczach obiecuje, że jakoś zdobędzie pieniądze i błaga Jacka, aby ten nie robił krzywdy jego córce. Oburzony Murdock odpowiada, że w życiu nie zrobiłby czegoś takiego. Wychodzi ze sklepu i kieruje swe kroki do baru Josie. Na miejscu zamawia szklankę alkoholu, jednak opuszcza lokal nie wypiwszy nawet kropli. Cały czas ma przed oczami dziecko ze sklepu.

Jack postanawia porozmawiać z Fixerem. Wchodzi do jego biura nic nie robiąc sobie z dwóch ochroniarzy. W mgnieniu oka obaj leżą pobici na ziemi. Widząc to, Fixer reaguje natychmiast - wyciąga pistolet i celuje nim w stronę Jacka. Pyta też intruza o to, dlaczego włamał się do jego gabinetu. Śmiertelnie poważny Murdock odpowiada, że chce odejść z mafii, bo nie zamierza więcej krzywdzić ludzi. Zapewnia też, że jest trzeźwy. Fixer jednak nie zamierza pozwolić mu odejść - mówiąc, że Jack wie o nim zbyt wiele, pozostawia mu wybór: praca u niego, albo śmierć. Po chwili zauważa jednak, że Jack z łatwością pokonał dwóch jego najtwardszych ludzi i wysuwa nową propozycję: jeżeli Murdock zrezygnuje z alkoholu, Fixer sprawi, że będzie mógł wrócić na ring. Może sobie pozwolić na takie obietnice, bo zajmuje się teraz ustawianiem walk bokserskich. Przypomina też Jackowi, że ciągle będzie jego podwładnym.

Matt spędza czas z ojcem obserwując, jak ten trenuje. Cieszy się, że Jack nie będzie już musiał krzywdzić innych. Zauważa też jego trzęsące się dłonie. Nie wie jednak, że przypadłość ta jest spowodowana brakiem alkoholu we krwi taty.

W Josie Cafe Jack stanowczo sprzeciwia się, gdy barmanka chce nalać mu alkohol. Zamawia wodę i opowiada jej o tym, że teraz trenuje i że od tej pory to nie on będzie wykonywał dla Fixera brudną robotę. W tym momencie daje się usłyszeć wycie syren. Zaciekawieni hałasem ludzie wybiegają na zewnątrz, aby zobaczyć, co się stało. W zamieszaniu nie zwracają uwagi na ulatniających się Slade'a i jego kuzyna, których nie tak dawno Jack sprał w gabinecie Fixera. Pod sklepem Pauliego stoi pogotowie i radiowóz. Z wnętrza budynku wydobyte zostają zakrwawione zwłoki właściciela - wszystko na oczach jego rozhisteryzowanej córki.

Lekko poturbowany Matt wraca do domu i ponownie zastaje ojca z butelką w ręce. Chwali mu się tym, że stając w obronie honoru Jacka, oddał wreszcie cios Johnsonowi. Ojciec brutalnie chwyta go za rękę i tłumaczy chłopcu, żeby nie uważał się za twardziela, bo zawsze znajdzie się ktoś silniejszy od niego. Na prośbę Matta, żeby go puścił, Jack reaguje przemocą - uderza syna w twarz i zabrania mu sobie rozkazywać. Wysyła go też do swojego pokoju. Gdy chłopak się mu przeciwstawia, ojciec ostrzega go jeszcze kilkakrotnie. Matt pozostaje jednak nieugięty - staje naprzeciw Jacka z zaciśniętymi pięściami. Nagrodą za odwagę jest kolejny cios - tak silny, że aż rzuca nim o podłogę. Trzymając się za twarz zalany krwią Matt wychodzi z domu. Był to ostatni raz, kiedy widział twarz swojego ojca.

Snujący się bez celu po ulicy Matt zauważa niewidomego starca wychodzącego prosto pod koła rozpędzonej ciężarówki. W ostatniej chwili ratuje życie inwalidy, jednak z samochodu spada beczka z chemikaliami, które rozlewają się po twarzy chłopca. W wyniku tego wydarzenia Matthew Murdock traci wzrok.

W szpitalu odwiedzający syna Jack daje upust swoim frustracjom tłucząc pięściami w ścianę.

Z powrotem na ringu. Jack zauważa, jak przybiera na sile, kiedy wspomina tamte wydarzenia. Ciągle ciężko mu uwierzyć w to, że musi przegrać tę walkę. Koniec rundy drugiej.

(Uwaga: w Josie Cafe praktycznie cały czas przesiaduje Stick. Nie ma żadnych kwestii mówionych w komiksie - przewija się gdzieś w tle przy każdej wizycie Jacka w barze)

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil: Battlin Jack Murdock #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.