Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #99

Daredevil vol. 2 #99

Daredevil vol. 2 #99

"To the Devil, His Due" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Oto i zaskakujący finał "To the Devil, His Due". Nóż wbity w plecy Matta Murdocka ponownie przewraca jego życie do góry nogami. Złoczyńca, który demolował Hell's Kitchen, zostaje ujawniony, gdy Daredevil musi stoczyć walkę swego życia.

Cytat

Foggy: "You're angry."
Matt: "Damn right I am."
Foggy: "What did your sensei say about fighting angry?"
Matt: "Not to get in my way."

Streszczenie

Szpital Bellevue. Melvin w kaftanie bezpieczeństwa siedzi w milczeniu w szpitalnym "pokoju bez klamek". Przyglądają mu się Matt, Becky i Foggy, rozmawiając jednocześnie z lekarzem o stanie pacjenta. Potter nie powiedział ani słowa, a został zamknięty w izolatce po tym, jak próbował rozbić sobie głowę o ścianę poprzedniej celi. Lekarz sugeruje, że przy pomyślnym leczeniu za kilka tygodni uda im się wydobyć Melvina z tego stanu załamania psychicznego. Murdock podkreśla, że tym razem ktoś doprowadził jego klienta do tego stanu.

W szpitalnym holu, Becky obwinia siebie za całą sytuację, Matt uświadamia ją, że to niczyja wina i wszyscy zostali jednakowo zmanipulowani. Przy schodach czeka na nich dwóch policjantów, którzy chcą zamienić słowo z Murdockiem na temat ostatniej nocy. Foggy broni Matta mówiąc, że rozmawiał już z detektywem o zajściach ostatniej nocy i ma alibi potwierdzające, że wraz z żoną przebywał w prywatnym gabinecie lekarskim, gdy Daredevil uciekł z radiowozu. Policjanci mówią, że nie po to tu przyszli, chcą tylko przekazać mu, że poprzedniej nocy, gdy Matt szykował sobie alibi, w jego dzielnicy zostało zamordowanych pięciu sklepikarzy. Tylko to chcieli mu przekazać, myśląc, że powinno go to zainteresować, jeśli naprawdę mu zależy.

W biurze Matt zaczyna przebierać się w kostium Daredevila. Foggy próbuje go powstrzymać argumentując, iż nie spał całą noc i brał udział w dwóch bójkach, z których jeszcze się nie wykurował, na dodatek kierują nim emocje. Matt mówi, że wszystko, co się ostatnio wydarzyło, poczynając od Melvina, a na morderstwach sklepikarzy kończąc, jest w jakiś sposób ze sobą powiązane i musi rozwikłać tę zagadkę, po czym wyskakuje przez okno. Foggy wychodzi z biura Matta i natrafia na Dakotę i Lilly siedzące przy komputerze. Nelson zaprasza Lilly na kawę, lecz Dakota szybko sprowadza go na ziemię. Lucca próbuje załagodzić sytuację i mówi Foggy’emu, że nie musi się wstydzić tego, iż jej zapach przypomina mu o czymś przyjemnym. Kobieta sama zaprasza go na kawę. Oboje przechodzą do kuchni. Tam rozmawiają o Macie, Foggy przypomina kobiecie, że nie wolno jej wyjawić sekretu Murdocka. Nagle do pomieszczenia wchodzi Milla, wściekła obecnością Lilly. Foggy wyprowadza ją z kuchni i próbuje uspokoić. Ta rozkleja się i zaczyna płakać mówiąc, że chce być teraz przy swoim mężu.

Daredevil obija kilku oprychów w celu uzyskania informacji. W efekcie otrzymuje nazwiska osób odpowiedzialnych za rozprowadzanie narkotyków.

W magazynie Merv i Chico są zdenerwowani postępem sytuacji, dodatkowo martwi ich spóźnienie Turka, który miał się tu z nimi spotkać. Merv odkrywa, że zniknął również ich towar. W tym momencie zjawia się Daredevil, powalając obu mężczyzn na ziemię. Widząc niechęć Merva do współpracy, Matt pozbawia go przytomności i próbuje wyciągnąć jak najwięcej informacji z Chico. Mężczyzna mówi, że zajmowali się tylko dystrybucją, odbierali towar i rozprowadzali go na ulicach. Dodaje, że nie zna jego działania, ale ludzie opowiadali, że po zażyciu czuli się niezwyciężeni, całkiem jakby pozbawieni byli strachu, nawet przed śmiercią. DD pyta się, gdzie w takim razie znajdzie jego szefa i z góry zastrzega, że nie usatysfakcjonuje go „nie wiem”.

Foggy tłumaczy się Milli, że nie wie, gdzie jest jej mąż i wcale go nie ukrywa. Kobieta jednak nie daje się przekonać. Nelson podaje jej herbatę i prosi, aby się uspokoiła. Milla znów zaczyna płakać, mówiąc iż ostatnio nie jest sobą, ciągle czuje się zagubiona. W międzyczasie Dakota wpada na jakiś ślad, ale nie chce robić nadziei dla Lilly, nie mając żadnych dowodów. Foggy przerywa kobietom informując, że zabierze Millę do domu. Lucca oferuje swoją pomoc i wychodzi z nimi.

Daredevil skacze między dachami, analizując dane, które zdobył. Okazuje się, że to Turk był zleceniodawcą Merva i Chicko, jednak Matt wie, że to nie w jego stylu i zapewne pracuje dla kogoś. Kiedy zbliża się do miejsca wskazanego przez oprychów, słyszy głosy zagłuszane przez jakiś dźwięk, co znaczy że jest we właściwym miejscu, gdyż jego prześladowcy wiedzą o jego wyczulonych zmysłach. DD wyczuwa w środku cztery osoby. Wpada do środka przez okno i szybko orientuje się, iż to pułapka. Całe pomieszczenie wypełnione jest gazem bez zapachu, tak aby nie mógł wyczuć go wcześniej. Stara się nie oddychać i jak najszybciej wydostać się z pomieszczenia. Za jego plecami pojawiają się trzy postacie: Montana, Fancy Dan i Ox.

W metrze Foggy sugeruje Milly, że lepiej jeśli wezmą taksówkę. Ta jednak upiera się przy podróży metrem, którym zawsze się przemieszcza. Franklin mówi, że tylko martwi się, aby bezpiecznie dotarła do domu, gdyż tego zapewne chciałby Matt. Kobieta podnosi głos atakując słownie Lilly. Ta mówi, że nie wie, co jej zrobiła, że zasługuje na taką niechęć z jej strony, ale przeprasza ją za taki stan rzeczy. Milla zaczyna bezpodstawnie obrażać Luccę za próby odbicia jej męża. Foggy próbuje ją uspokoić.

Daredevil osłabiony działaniem gazu zostaje pobity przez Oxa i zaciągnięty przed oblicze jego szefa.

W biurze Murdocka, Dakota przedstawia Betty nowo znalezione informacje które wskazujące na powiązania Gusa [były adwokat Melvina Pottera, nie żyje - Foxdie] z Vanessą Fisk. Okazuje się, iż pani Fisk dokonywała przelewów na wysokie sumy do pewnego mężczyzny. Do tego samego faceta wykonano wiele połączeń telefonicznych z biura Gusa. Mężczyzną tym jest jakiś nauczyciel z zaocznego liceum o nazwisku Cranston.

Daredevil trzymany przez Oxa zostaje przedstawiony mężczyźnie w czarnym płaszczu z kapturem i maską w kształcie czaszki [w sumie to bardziej Darth Vader style - Foxdie]. Matt po pierwszych słowach swojego oprawcy od razu rozpoznaje w nim Cranstona i dziwi się, że jest on odpowiedzialny za ostatnie wydarzenia. Oprych dodaje, że to dopiero początek.

Na stacji metra, kłótnia Milly z Foggym i Lilly przybiera coraz ostrzejszy wymiar. Do Nelsona dzwoni Dakota, ten odbiera telefon i na chwilę zostawia kobiety razem. Lilly próbuje uspokoić Millę. Hałas spowodowany nadjeżdżającym metrem utrudnia Foggy’emu rozmowę z Dakotą. Wściekła Milla krzyczy do Lilly, żeby umarła i wypycha ją w stronę torów. Lucca wpada na stojącego za nią mężczyznę, który wpada wprost pod nadjeżdżające metro. Przerażony Foggy upuszcza telefon i biegnie w stronę Milli. Ta zapłakana siedzi na ziemi rozpaczając nad tym, co zrobiła. Lilly mówi Nelsonowi, że Mila próbowała ją zabić, w efekcie czego zginął starszy mężczyzna. Tłum facetów zaaferowany feromonami Lucci zaczyna gromadzić się wokół niej, chcąc jej pomóc. Foggy każe się wszystkim cofnąć i pyta Millę, co się stało. Ta roztrzęsiona mówi, że nie wie, co się z nią dzieje i chce wiedzieć, gdzie jest Matt.

Cranston stojąc przed pobitym Daredevilem mówi mu, że miał okazję poznać jego żonę.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #99 Daredevil vol. 2 #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.