Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #7

Ultimate Power #7

Ultimate Power #7

Postacie
Zapowiedź

Walka między Squadronem Supreme, a bohaterami ze świata Ultimate Marvela wkracza w decydującą fazę. Nie wiadomo kto przeżyje, nie wiadomo kto zginie i na pewno nie wiadomo, która ze stron wygra.

Cytat

Spider-Man: "What's Doc Doom doing here?"

Nick Fury: "Kicking some serious ass as far as I can tell."

Spider-Man: "Funny. Don't quit your day job. I'll handle the quips from here on in."

Streszczenie

Podczas gdy Doctor Doom walczy z Iron Manem, na pokładzie Helicarriera Spider-Man domaga się wyjaśnień od Fury’ego, co Victor w ogóle tu robi. Po chwili oporu, Nick decyduje się wytłumaczyć Parkerowi i zaczyna opowiadać o tym, jak jakiś czas temu Reed zgłosił się do niego z prośbą o wysłanie sond do innych rzeczywistości, aby zebrać o nich informacje, dzięki którym miał nadzieję zmienić Bena Grimma na powrót w człowieka. Prośba została odrzucona. Carol Danvers powiedziała Nickowi, że Reed zapewne i tak to zrobi, ale on właśnie na to liczył. Dlatego skontaktował się z Doctorem Doomem i zlecił mu przerobienie sond w taki sposób, aby wszelkie informacje kierowały najpierw do S.H.I.E.L.D. Doom stwierdził, że dla niego to jest banalne i zgodził się. Victor obiecał, że kiedy razem z Furym włamią się do Budynku Baxtera, nie zrobi krzywdy Fantastycznej Czwórce i zajmie się jedynie sondami. Zgodnie z przewidywaniami Nicka, Richards wysłał bez pozwolenia zmodyfikowane sondy. Wszystko było w jak najlepszym porządku, dopóki nie pojawił się Squadron Supreme oskarżający Reeda o zniszczenie ich świata. Spider-Man wie, co się stało dalej i decyduje, że skoro to Doom jest winny, muszą natychmiast znaleźć Richardsa i go uwolnić.

 

W celi Reeda, który jest nieprzytomny, Emil Burbank chełpi się swoimi osiągnięciami. W przeszłości był nazywany najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi, dostał nagrodę Nobla, ale to nie o nim się mówiło najwięcej: latający i super-silni ludzie byli popularniejszym tematem w gazetach, a to nie zaspokajało ambicji Emila. Aż pewnego razu zgłosił się do niego generał Richard Alexander i zaproponował mu wynalezienie sposobu na zabicie Hyperiona na wypadek, gdyby ten zbuntował się przeciwko swoim pracodawcom. Burbank otrzymał nieograniczone fundusze i w końcu wytworzył organizm, który bardzo szybko rozmnażał się w kontakcie z powietrzem i emitował promieniowanie, które zabija Hyperiona. Wadą tego rozwiązania było to, że razem z Hyperionem zginie przynajmniej dziesięć milionów ludzi. Alexander uznał, że takie straty są dopuszczalne, ale Emil postawił warunek, że znajdą kogoś, kogo będą mogli obarczyć winą, ponieważ on nie ma zamiaru przejść do historii jako masowy morderca. Wtedy generał pokazał Emilowi sondę Reeda i razem wymyślili historię o inwazji z innego wymiaru. Organizm został wypuszczony, a sonda ukryta wewnątrz niego. Hyperion zajął się resztą i ujął Reeda. W tym momencie Richards podrywa się z podłogi i oplata Burbanka, utrudniając mu oddychanie. Mówi, że rozciągnięcie jego płuc pozwoliło mu ochronić się przed gazem i słyszał wszystko. Decyduje, że teraz znajdą Hyperiona i wtedy doktor wyzna przy nim jeszcze raz całą prawdę

Gdzie indziej Thor podnosi się i jest wściekły: ma dosyć walki z Hyperionem i ma zamiar pokazać mu, że nie powinien był zadzierać z bogiem gromu. Sprowadza piorun, który powala Miltona, a następnie zaczyna okładać go młotem. Po jednym z ciosów powstrzymuje go Zarda i mówi, że na tym świecie również są bogowie i boginie, po czym uderza Thora. Na nim nie robi to jednak wrażenia: krzyczy, że pluje na tutejszych bogów i trafia kobietę młotem. Nadlatuje Doctor Spectrum i każe Thorowi odsunąć się od Hyperiona, ale zanim Ledger zdąży coś zrobić, Johnny Storm trafia go ścianą ognia. Thor podnosi Miltona i mówi, że teraz chce się dowiedzieć, co się tu dzieje.

 

Na Helicarierze Spider-Man krytykuje to, że Fury zaryzykował sojusz z Doomem, skoro łatwo można było przewidzieć, że złoczyńca ma swój ukryty plan. Fury mówi, że nie miał wyjścia, ale wbrew temu, co Peter myśli, Nick za długo siedzi w tej robocie, żeby nie być przygotowanym na każdą ewentualność i ma plan awaryjny. Otwiera drzwi do jednego z pokojów i oczom Spider-Mana ukazuje się uśpiony i unieruchomiony Hulk.

 

Quicksilver znajduje Scarlet Witch i mówi jej, że jeżeli skoncentruje swoją moc na Squadronie, to Ultimates zwyciężą walkę. Wanda nie chce się tego podjąć, ponieważ w tym wymiarze jej zdolności się jeszcze bardziej nieprzewidywalne niż na ich Ziemi. Pietro każe jej zaryzykować, chyba, że chce mieć śmierć Reeda na sumieniu. Scarlet Witch zgadza się, ale mówi, że w takim razie to Quicksilver będzie odpowiedzialny za śmierć Squadronu. Wanda koncentruje się i po chwili ich przeciwnicy zaczynają krzyczeć z bólu.

 

Tymczasem Reed próbuje zmusić Burbanka, aby otworzył drzwi do celi. Wtedy przez ścianę przebija się czerwona wiązka, a po chwili drzwi zostają wyważone. Za nimi stoją Cyclops, Storm i Wolverine. Reed cieszy się na ich widok, ale zanim zdąży coś powiedzieć, na niebie zauważa inną wersję Squadronu Supreme, który właśnie przybył do tego wymiaru. Ich przywódca Hyperion mówi, że Reed zniszczył ich świat i odpowie za swoje czyny. 

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.