Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #116

Thunderbolts #116

Thunderbolts #116

"Caged Angels" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Ostra jazda z Thunderboltami trwa. Kwatera główna grupy została tymczasowo przekształcona w areszt dla schwytanych super-ludzi. Taka liczba obdarzonych mocą istot zebrana w jednym miejscu nie powinna przysporzyć żadnych kłopotów, prawda?

Cytat

Songbird: "Kendra Louise Price. Under the terms of The Superhuman Registration Act, we're placing you under federal arrest. Don't give us any trouble. We haven't fed Venom yet today."

Streszczenie

Migawki w telewizyjnych wiadomościach. Z prezentowanych informacji można wyłowić m.in. te o odrzuceniu oskarżeń przeciw Thunderbolts za obrażenia przechodniów spowodowane podczas chwytania Steel Spidera i braku postępowania przeciwko American Eagle'owi. W wywiadzie Norman Osborn mówi, że ekstremalne środki powzięte podczas akcji przeciwko Osnickowi były uzasadnione, ponieważ zespół napotkali poważny opór z jego strony i mogli zginąć. Dlatego właśnie Songbird dowodzi drużyną, ponieważ Moonstone [jak i Penance - Ozz] zostali ranni podczas misji.

Biuro Normana. Osborn i Moonstone widzą doniesienie o problemach z więzieniem dla super-ludzi w strefie negatywnej. Karla pyta się, czy to prawda. Norman odpowiada, że tak i wini za to Kapitana Marvela, który był zarządcą placówki. Jednocześnie wyraża swoje niezadowolenie z zaskakującego powrotu bohatera po wiele latach. Mówi, że może to spowodować, że tymczasowi więźniowie trzymani w Górze Thunderbolts pozostaną tu dłużej. Ma nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale są naciski z góry. W odpowiedzi na pytanie Moonstone mówi, że to nie ma nic wspólnego z niedawnymi porażkami, ponieważ udało mu się przedstawić je w pozytywnym świetle: Thunderbolci często muszą mierzyć się z bardzo silnymi przeciwnikami a jednocześnie postępować zgodnie z prawem. W tym momencie asystentka Normana powiadamia go przez interkom, że doktor Leonard Samson wkrótce umówi się na wizytę w sprawie Robbiego Baldwina. Moonstone mówi, że miała z nim raz do czynienia i nienawidzi go. Uważa również, że jego obecność w bazie jest niepożądana. Osborn stwierdza, że Samson będzie miał ograniczony dostęp. Zmieniając temat, pyta się Karli, kiedy zdejmą jej opatrunki, ponieważ potrzebuje jej z powrotem w akcji. Moonstone odpowiada, że w przyszłym tygodniu i jest trochę zaskoczona, że Norman chce ją widzieć na stanowisku dowódcy tak szybko. Ten mówi, że woli uniknąć, aby Songbird pokazała, że Thunderbolts mogą załatwiać sprawy bez używania dużej ilości przemocy i nie chciałby, aby się okazało, że starzy członkowie drużyny są skuteczniejsi od tych, których on zebrał. Asystentka tym razem przekazuje wiadomości od doktora Kenyona, że ma on zamiar wypuścić Baldwina z izolatki, ponieważ uważa, że czuje się lepiej. Norman cieszy się, że Samson nie będzie potrzebny, ale Moonstone zauważa, że Robbie będzie wyprowadzany przez korytarz, przy którym są cele więźniów i uważa, że powinni pójść na dół. Osborn zgadza się.

Penance jest odprowadzany do windy, aby mógł wrócić do swojego pokoju, kiedy zaczepia go siedzący w celi Hellrazor. Mówi on, że Baldwin jest jego idolem, ponieważ pokazał przestępcom jak to się powinno robić: zabić dużą liczbę dzieci, posiedzieć krótko w więzieniu, po czym dostać dobrze płatną posada rządową. Zastanawia się, czy płacą mu od dziecięcego trupa i jeżeli tak, to ile jeden jest warty. Robbie pyta się, o co chodzi mu chodzi, więc ten mówi wprost: on jest zamknięty w celi za wymuszenia, a Baldwin pomimo zabicia wielu dzieci - nie. Mówi też, że słyszał, że Penance nawet nie może teraz używać swojej mocy, kiedy nie zabija dzieci. Robbie zabiera doktorowi długopis i kaleczy się nim. Hellrazor pyta się, co to daje, na co Baldwin odpowiada, że w ten sposób uruchamia swoją moc. Potężnym wystrzałem niszczy drzwi i ściany celi przestępcy i zaczyna go bić. Ciosy wzmocnione energię kinetyczną robią miazgę z Hellrazora. Doktor wzywa strażników na pomoc, ale Penance powala ich na podłogę kolejnym wyładowaniem. W tym momencie na korytarz wbiegają Moonstone i Osborn. Karla strzela do Robbiego i wbija go w ścianę. Norman podnosi jeden z karabinów. Ma zamiar zabić Baldwina, bo nie ma zamiaru czekać, aż podczas któregoś ze swoich napadów pozabija wszystkich. Porównuje go do Hulka, ale Moonstone zauważa, że jeżeli nawet, to Penance jest jego Hulkiem. Każe mu popatrzeć dookoła i zobaczyć, co Robbie jest w stanie zrobić. Szkoda by było stracić kogoś takiego. Wystarczy jedynie doprowadzić do tego, że Baldwin będzie pod ścisłą kontrolą Osborna. Karla też jest psychologiem, więc może w tym pomóc. Norman jeszcze chwilę się zastanawia, po czym odkłada broń i rozkazuję przydzielić więcej strażników do tego piętra.

Gdzie indziej, Songbird, Swordsman, Venom i Radioactive Man aresztują Caprice. Melissa proponuje, żeby kobieta nie stawiała oporu, ponieważ Venom jeszcze nie był dzisiaj karmiony. Caprice mówi, że ma zamiar się spokojnie poddać. Songbird przyznaje, że to było aż za łatwe. Chen Lu stwierdza, że może po prostu trafili na rozsądną kobietę. Melissa pyta się, czy kiedykolwiek spotkał rozsądną kobietę w kostiumie super-bohatera. Chwilę później mówi, żeby nie odpowiadał.

Na statku Thunderbolts, Venom uważa, że Songbird nie musiała mówić, że nie był dzisiaj jeszcze karmiony. Melissa mówi, że wszyscy wiedzą o tym, że zjadł rękę Steel Spiderowi. Gdyby to ona wtedy dowodziła drużyną, nie pozwoliłaby na to, ale tak nie było. Teraz może przynajmniej wykorzystać to, ponieważ wszyscy boją się Venoma, a ich praca jest łatwiejsza. Mac mówi, że nie jest taki. Venom to tylko imię, którego używa, ale jest sobą, symbiont go nie kontroluje.

Las Vegas. Do komisariatu wchodzi mężczyzna w kostiumie i przedstawia się jako Mindwave. Chciałby zawiadomić władze, że nie zgadza się z Aktem Rejestracji Super-ludzi. Policjant pyta się, czy przybysz jest jednym z nich, na co ten odpowiada twierdząco. W tym momencie biurko, przy którym siedzi policjant eksploduje. Mężczyzna wyciąga pistolet, ale ten zostaje rozebrany na kawałki. Mindwave mówi, że jest telekinetykiem i chętnie pokaże, co jeszcze potrafi. Używając swojej mocy, niszczy ściany budynku. Policjanci, którzy przybyli koledze na pomoc wyciągają broń, ale zanim zdążą wystrzelić, część z nich jest brutalnie rzucona w pozostałości murów. Reszta strzela, ale Mindwave zatrzymuje pociski w locie, dzieli je na pół i rzuca na ziemię. Następnie wytwarza falę uderzeniową, która powala pozostałych policjantów. Skończywszy walkę, klęka i zakłada ręce na głowę. Mówi do jednego z jeszcze przytomnych policjantów, że nie jest zarejestrowany i przewiduje, że będzie chciał wezwać w tej sprawie Thunderbolts.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #116 Thunderbolts #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.