Avalon » Serie komiksowe » Omega Flight » Omega Flight #5

Omega Flight #5

Omega Flight #5

"Alpha to Omega" - Part 5 of 5

Postacie
Zapowiedź

Ostatni numer! I ktoś z naszych bohaterów NIE wróci do domu...

Cytat

Beta Ray Bill: "As my brother-in-arms would put it, demons -- I SAY THEE NAY!"

Streszczenie

Talisman podnosi się i widzi Sasquatcha duszącego Guardiana. Krzyczy do Waltera, by tego nie robił, co, o dziwo, przynosi skutek – opętany przestaje skupiać się na Michaelu i spogląda na kobietę. Od tyłu zachodzi ją jednak Wrecker i unieruchamia ją żelaznym chwytem. Sam zostaje jednak oślepiony przez wracającą do akcji Arachne. Julia, powołując się na akta S.H.I.E.L.D. zgaduje, że ciałem Langkowskiego zawładnęła Wielka Bestia. Atakuje Tanaraqa, który wypuszcza Pointera, sama jednak dostaje się w jego łapy. Na pomoc przychodzi jej Beta Ray Bill, który taranuje giganta i wbija go w samochód. To jednak za mało, by powalić Sasquatcha, który szybko przechodzi do kontrataku i tnie pazurami klatkę piersiową kosmity. Guardian podnosi się i obserwując całą walkę, dochodzi do wniosku, że opętanego czy nie, nie pozwoli zabić Waltera. Gdy Bill wymierza potężny cios młotem w podbródek, Michael podlatuje i staje między nimi, ostrzegając, że jeśli nieznajomy jeszcze raz tknie Waltera, to nie będzie się mógł powstrzymać przed spaleniem go żywcem.

W tym samym czasie Arachne i USAgent wdają się w walkę z Wrecking Crew. Walker uskakuje przed próbującym go staranować Bulldozerem, podczas gdy Julia, wykorzystując swoją zwinność, sprawia, że Thunderball swą kulą na łańcuchu uderza Piledrivera.

Do stojącego nad półprzytomnym Sasquatchem Guardianem podchodzi Talisman i przypomina, że Langkowski został opętany przez Tanaraqa i jeśli odzyska siły, znajdą się w niebezpieczeństwie. Dlatego muszą pomóc mu tu i teraz. Zbliża się do leżącego przyjaciela i przemawia do niego. Wie, że znajduje się gdzieś w głębi tego ciała i że ją słyszy. Mówi o tym, że ostatnimi czasy straciła wiele bliskich jej sercu rzeczy, a wszyscy jej przyjaciele – poza nim – zginęli. Ze łzami w oczach prosi Waltera, by walczył z opętaniem, walczył dla nich wszystkich.

Bulldozer w końcu łapie USAgenta. Brutalnie powalając go na ziemię, stwierdza, że niedługo będzie taki, jak jego idol, Captain America – martwy. Na Arachne natomiast napierają Thunderball i Wrecker. Obaj stwierdzają, że kobieta niedługo nie będzie miała jak uniknąć ich ciosów, jednak nie przewidzieli jej kolejnego ruchu – ze swojej pajęczyny Julia utworzyła gigantyczny kokon.

Talisman stwierdza, że nie jest już tak silna jak niegdyś i dlatego mówi Walterowi, że to on musi być silny za nią. Prosi, by jej przyjaciel przejrzał przez iluzje Tanaraqa. Iluzje, które przedstawiają ją w demonicznej formie obiecującą, że zabije Sasquatcha tak, jak zabiła swojego ojca i resztę Alpha Flight. Mówi też, że nie jest sama – ma przy sobie tego, który zamordował jego poprzednią drużynę – Collective’a.

Langkowski odskakuje, krzycząc, że kobieta chce go zabić. Liz próbuje przekonać go, że prędzej sama zginęłaby za niego. Walter krzykiem prosi Indiankę o pomoc, ta zaś wyciąga starą torbę jej ojca [która jest czymś w rodzaju kieszonkowego uniwersum – przyp. S_O] i wyjaśniając jej istotę, zachęca przyjaciela do walki z Tanaraqiem. Bestia zostaje wypędzona z ciała Sasquatcha, który wraca do ludzkiej formy, a torba Shamana wchłania jej astralną formę. Talisman wielkim nakładem mocy pieczętuje artefakt, a w tej samej chwili siła, którą zostali obdarzeni członkowie Wrecking Crew, znika z ich ciał. Dezorientację łotrów wykorzystuje USAgent, który odbiera Wreckerowi jego łom i powala całą czwórkę.

Po torbę Shamana nadlatują wciąż krążące nad miastem demony. Beta Ray Bill ma jednak pomysł, jak temu zaradzić – łapie artefakt i leci w stronę wrót, przez które przedostały się potwory, tym samym stając się celem monstrów. Guardian stwierdza, że kosmita sam nie poradzi sobie ze znacznie większymi siłami wroga i leci mu na ratunek. Bill zabrania mu jednak się zbliżać i każe zniszczyć portal po tym, jak przejdzie i pociągnie za sobą demony. Michael mówi, że kosmita zostanie uwięziony razem z potworami, ale ten odpiera, że przeżywał już gorsze rzeczy. Przechodzi przez portal, pociągając za sobą maszkary. Pointer może tylko spełnić jego prośbę. Wrota międzywymiarowe eksplodują.

Sasquatch, z powrotem w swojej „potwornej” postaci, podchodzi do Thunderballa. Wypomina mu, że łotrzy próbowali zabić jego i jego przyjaciół. Oplata szyję Franklina łańcuchem jego własnej kuli i krzyczy, że więzili go i torturowali go jak dzikie zwierze. Gdy Thunderball odpiera, że jest zwierzęciem, Sasquatch zaciska mocniej łańcuch, a nie mogący złapać oddechu łotr zaczyna się dusić, ku przerażeniu członków Omega Flight i zadowoleniu USAgenta. Po chwili jednak Walter puszcza go, stwierdzając, że oprych nie jest tego wart.

Na miejsce tymczasem docierają siły CSIS, które przetrzymają więźniów do czasu przybycia S.H.I.E.L.D. Talisman obejmuje Sasquatcha, pytając, czy to na pewno on. Ten potwierdza i dodaje, że świetnie sobie poradziła i jej ojciec byłby z niej dumny. Lądujący niedaleko Guardian informuje, że Beta Ray Bill poświęcił się dla nich, jednak Liz stwierdza, że Michael też był na to gotowy. Do Amerykanina podchodzi także Walter, który mówi, że zdaje sobie sprawę z tego, że Michael został zmuszony do noszenia stroju Guardiana tak samo, jak on sam został zmuszony do wręczenia mu go, jednak dzisiejszego dnia udowodnił, że na niego zasługuje. Dodaje, że teraz rozumie, co Pointer czuł, będąc opętanym przez Collective’a. Prosi Guardiana, by korzystał z uniformu, by przynieść chlubę Kanadzie. Guardian obiecuje, że zrobi wszystko, co w jego mocy.

Niedługo później, baza Omega Flight w Ottawie. Julia ucina pogawędkę z córką. Obserwując trenującego Michaela, zgaduje, że to ona go wypuściła, na co Rachel stwierdza, że nigdzie nie zauważyła tabliczki zakazującej wypuszczania super-gościa. Pyta, czy są teraz członkami tej samej grupy, jednak Arachne odpiera, że nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Talisman wróciła do rezerwatu Sarcee, gdzie mieszkają ludzie, którzy jej potrzebują. USAgent, który nie lubi, gdy oczernia się imię Stanów Zjednoczonych, walczy z najazdem super-łotrów ciężej niż ktokolwiek inny. Julia dodaje, że ma też pewne niedokończone interesy związane ze swoją tarczą.

I rzeczywiście, w tej chwili Walker przebija się przez zastępy ninji do czającego się w kącie Purple Mana [który ukradł USAgentowi tarczę i zbiegł do Kanady w Civil War: Choosing Sides – przyp. S_O].

Julia dodaje, że po naprawieniu zniszczeń w Toronto Sasquatch także zniknął z jej pola widzenia. Sądzi, że Walter obwinia się za zaistniałą sytuację, chociaż Rachel zauważa, że to nie była jego wina. Jej matka zgadza się, jednak stwierdza, że bycie bohaterem oznacza branie na siebie odpowiedzialności...

A tymczasem, w zupełnie innym wymiarze, cytując swego brata krwi [patrz cytat numeru – przyp. S_O], Beta Ray Bill staje do walki z zastępami demonów.

[Dalszy ciąg przygód Omega Flight można śledzić w Marvel Comics Presents vol. 2]

Autor: S_O

Galeria numeru

Omega Flight #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.