Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #3

New Warriors vol. 4 #3

New Warriors vol. 4 #3

"Defiant" - part 3

Zapowiedź

Sofia stawia czoła Wondrze, gdy New Warriors odpowiadają na ofertę amnestii złożoną przez Starka. Przyjmą ja czy odrzucą? W międzyczasie detektywi Sykes i Givens odkrywają szokującą tajemnicę odnośnie śmierci jednego z oryginalnych NW, a kluczem do zagadki może okazać się obecny ich członek. Pojawia się również Wolverine i nie jest zadowolony.

Cytat

Napis na Stark Tower: "Stark's Hopeless Inintiative Empowers Losers & Dorks"

Streszczenie

Harry i Bev oglądają to, co pozostało z ciał Microbe'a i Night Thrashera, oraz fotografie pozostałości po Namoricie, które zabrano do Atlantydy. Patolog Ed zapewnia, że wszyscy troje nie żyją. Nie jest tylko pewien, co dokładnie stało się z ciałem Night Thrashera. Niewiele z niego zostało, nieporównywalnie mniej niż z kogokolwiek w Stamford, jakby był poddany znacznie silniejszej eksplozji. Może wynika to z tego, jak blisko stał epicentrum wybuchu, albo z reakcji vibranium w jego kostiumie. Dodatkowo jego DNA jest niekompletne i porozrywane, co utrudnia identyfikację. Bev pyta wprost, czy Taylor jest martwy, czy nie. Ed odpowiada, że tak, ale bez większych dowodów nie daje za to głowy.

New Warriors toczą symulowana walkę z Nimrodem, która nie idzie im najlepiej i Wondra przerywa ją po tym, jak Decibel atakiem dźwiękowym przyprawia wszystkich o migrenę. Wściekła Jubilee urządza towarzyszom awanturę i wychodzi, informując ich o nocnej akcji, którą zaplanowała. Udaje się do pomieszczenia kontrolnego, gdzie każe Grace znaleść informacje o widzianych ostatnio super przestępcach. Kaz tymczasem zwraca jej uwagę, że muszą bardziej dbać o sprzęt. Przerobienie Murderworldu na salę ćwiczeń przez Tharshera było genialnym pomysłem, ale on nie nadąża z reperowaniem ich akcesoriów bojowych. Grace zaczyna prawić kurduplowi docinki, ale Jubes szybko gasi kłótnie i każe obojgu wracać do pracy.

Tony Stark i Carol Darvens z przerażeniem patrzą na sposób, w jaki New Warriors odpowiedzieli na propozycję amnestii - wypisaną na ścianie Stark Tower nową interpretację skrótu S.H.I.E.L.D. [patrz cytat numeru- przypisał Demo].

Murderworld. Jubilee stara się przekonać Sofię, że te wszystkie totalitarne wizje przyszłości jakie X-Men mieli okazje poznać zaczynały się właśnie od takich rzeczy jak Akt Rejestracji. Jej przyjaciółka przypomina, że tutaj to sami super bohaterowie zainicjowali rejestrację i ten system działa bardzo dobrze. Lee mówi, że nie ma zamiaru żyć pod butem Starka. Kiedy Thrash przyszedł do niej i zapytał, co będzie robić przez resztę życia, nie wiedziała co odpowiedzieć. Teraz znów może być wolna, żyć szybko i umrzeć, kiedy będzie trzeba. Sofia zaczyna się śmiać. Już prawie dała się przekonać, ale nagle dostrzegła gniew i paranoję trawiące Jubilee. Jubilation ma obsesję na punkcie odzyskania mocy i nie widzi jak Night Thrasher nią manipuluje.

Harry i Bev przesłuchują właśnie byłego członka New Warriors, znanego jako Bandit. Brat Night Thrashera zapewnia, że nie jest super bohaterem, od kiedy stracił nogi w wypadku samochodowym. Od tego czasu pomaga ludziom. Odnowił Taylor Fundation, a dzięki znajomościom ojca, pieniądze napływają do niej z całego świata. Bev pyta, czy zna jakiś innych dawnych członków grupy, którzy mogliby chcieć ją odnowić, ale Tylor uważa, że nikt nie zrobiłby czegoś takiego. Wszyscy szanowali to, jak bardzo Dwayne był związany z grupą. Bez niego nazwa "New Warriors" nic dla nich nie znaczy. Bev wyjawia mu, że nie są pewni, czy jego brat jest martwy. Nie znaleziono dostatecznie dużo z jego ciała, aby to potwierdzić, a w tym miesięcy dwunastu kryminalistów zostało pobitych tępym przedmiotem przez napastnika w czarno-czerwonym stroju. Harry dodaje, że to się może odbić negatywnie na opinii jego fundacji. Taylor odpowiada, że ktoś dzwonił do niego parę miesięcy temu i elektronicznym głosem prosił o przekazanie mu szalonej sumy pieniędzy. Odmówił, ale pieniądze i tak wypłynęły. To nie był atak hakera, ktoś użył kodów dostępu, które znali tylko on i Dwayne.

Wondra i Blackwing spawają jedno z wejść do Murderworldu. Jubilee zastanawia się, czemu Thrash nigdy nie pokazał im swojej twarzy, Barry uważa, że pewnie po Stamford wygląda jak Dr. Doom. Uważa, ze to nie ma znaczenia, kto jest pod maską, to dalej jest gość, który stworzył tę drużynę. Nagle, nie wiadomo skąd, w kanałach pojawia się Wolverine, który chce porozmawiać z Jubilee. Ta jednak wścieka się a niego, że ostatni raz widziała go, kiedy zostawił ją umierającą, na pastwę losu. Logan wyjaśnia, że nie mógł jej pomóc, więc oddał się w ręce S.H.I.E.L.D. w zamian za uratowanie jej życia [Wolverine: Origins #10 - Demo]. Przechodząc do sedna sprawy, Wolverine stwierdza, że uważa usilne próby odzyskania swojego daru za niebezpieczne. Pamięta, że kiedy Magneto wyrwał z niego adamantium, myślał, że nigdy go nie odzyska. Ale Storm, która też kiedyś straciła swoje moce, powiedziała mu, że może nie być już nigdy tym samym Wolverinem, ale niech go diabli, jeśli przestanie być sobą. I teraz on przyszedł przypomnieć to swojej podopiecznej. Chce, żeby Jubilee obiecała mu, że cokolwiek zrobi, będzie wiedziała, co robi i pamiętała, kim jest. Gdy odchodzi, Jubilee mówi, że oboje są dobrzy. Logan pyta, czy ktoś twierdzi inaczej i oddala się.

Karen tłumaczy przyjaciołom, że usunęła elektroniczny filtr z nagrania telefonu do Taylora i porównała z głosem Night Thrashera z nagrania show New Warriors. Podobieństwo wynosi dziewięćdziesiąt pięć procent. Problem w tym, że takie badania są mało wiarygodne. Harry i Bev dziękują i wychodzą. W windzie Bev wspomina swojego ojca. Też był policjantem. Gdy któregoś dnia odbierał ją ze szkoły, byli świadkami, jak ktoś obrabia sklep monopolowy. Bandzior postrzelił jej tatę w ramię i chciał wziąć za zakładnika, kiedy nagle pojawił się Spider-Man i go znokautował. Zawsze martwiła się, co by było gdyby tego nie zrobił. Gdyby ominął tego dnia tę część miasta i bandzior wpakował kulkę w głowę jej ojca. A gdyby ci New Warriors... Harry każe jej przestać wysuwać takie zbędne hipotezy. Para detektywów wysiada na podziemnym parkingu. Mają zamiar pójść za śladem pieniędzy, które taka grupa musi wydawać. Nagle ktoś pojawia się w garażu i mówi, że interesują się martwymi ludźmi. Traktuje ich dziwnym gazem, który pomniejsza oboje do niewielkich rozmiarów. Night Thrasher łapie ich i radzi wrócić do łapania przestępców na ulicach. To bezpieczniejsze zajęcie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.