Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #22

New Excalibur #22

New Excalibur #22

"Turn back the clock"

Postacie
Zapowiedź

Zespół Albiona niszczy technologię w Anglii. Jego poczynania przynoszą mu sławę, a jego moc rośnie. Excalibur zdają sobie sprawę jak trudno będzie pokonać wrogów.

Cytat

Beast: "I don't want to die."

Streszczenie

Londyn. Sage stoi z uniesioną głową Cyclopsa. U jej stóp leży jego krwawiące ciało. Albion przyciąga ją do siebie i przedstawia tłumowi jako swojego nowego mistrza, Britannię. Ludzie zaczynają się organizować, nie zamierzają jednak podejmować próby oporu, zdając sobie sprawę z nikłych szans na powodzenie. Do podobnych wniosków dochodzi również Albion, stwierdzając, że ludzie mogą tylko podążyć za nim lub zginąć. Następnie wysyła Sage, by pomogła jego oddziałom złapać Angela i Wisdoma. Gdy kobieta odlatuje, Albion wygłasza kolejną płomienną mowę, po której jego ludzie lądują na ziemi z kontenerami pełnymi żywności i innych potrzebnych artykułów. Na niektórych twarzach w tłumie pojawiają się uśmiechy.

Obserwująca pozbawione energii miasto Dazzler zostaje zaskoczona przez wygłupiającego się Beasta z Dark X-men. Dziewczyna szybko oślepia go swoim blaskiem. W tym czasie do ataku za jej plecami szykuje się Iceman, powstrzymany natychmiast przez Juggernauta.

Zbliżający się w ich kierunku Angel i Wisdom w trakcie ataku żołnierzy Albiona rozdzielają się. Pete radzi sobie ze swoim przeciwnikiem, jednak Warren nie ma większych szans z kilkoma Kapitanami. Po chwili pada na ziemię. W tym momencie pojawiają się pozostali członkowie Excalibur i Dark X-Men. Jeden z ludzi Albiona przecina Icemana wpół, nie czyniąc mu tym jednak większej krzywdy. W międzyczasie kolejny bliski jest pokonania Juggernauta. W ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez Alison, która przy pomocy świetlnych ostrzy podejmuje walkę z przeciwnikiem, którego następnie nokautuje ciosem w szczękę.

Nagle Wisdom rzuca się na Dazzler, ratując ją tym samym przed nadlatującą Sage, która z ogromną prędkością uderza w Juggernauta. Zdezorientowani Excalibur przyglądają się jej walce z Beastem. Starcie kończy się przebitą klatką piersiową McCoya. Alison i Cain atakują swoją niedawną towarzyszkę, która najwyraźniej nie pamięta kim jest. Dzięki pomocy dwóch członków zespołu Albiona kobiecie udaje się uciec.

Tymczasem tracący siły Beast wpada w ramiona Dazzler. Ma jeszcze nadzieję, że uda mu się wyjść z tego cało. Angel nie zamierza go okłamywać i mówi, że to już koniec. Hank nie zamierza się poddać, jednak ostatecznie umiera. Wyprowadzona z równowagi Alison zapowiada koniec wojny z Albionem.

Autor: dexx

Galeria numeru

New Excalibur #22 New Excalibur #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.