Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #9

Immortal Iron Fist #9

Immortal Iron Fist #9

"The Seven Capital Cities of Heaven" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Daniel Rand jest nieśmiertelną bronią z mistycznego miasta K'un-Lun... legendarnym Iron Fistem. Po zaskakującym finale histori "The Last Iron Fist Story", Danny znalazł się na mistrzostwach kung fu, w których bierze udział siedem, naprawdę, siedem nieśmiertelnych broni jak on sam, które musza walczyć między sobą. Nagrodą jest sława, ale dla Danny'ego przegrana będzie śmiercią. Kto ma najlepsze kung fu? Znajdź odpowiedź w drugiej części "The Seven Capital Cities of Heaven". Przygotowane przez Eda "Ja zabiłem Captaina America" Brubakera, Matta "Znam Eda Brubakera" Fractiona i Davida "Kto zastrzelił J.R.?" Aje.

Cytat

Fat Cobra: "Yield! Yield!"
Iron Fist: "No...?"

Streszczenie

Wiele lat temu w K'un-Lun. Wendell Rand trenuje właśnie z Davosem i obaj nie oszczedzają sobie brutalnych ciosów. Rand przypomina sobie trening z Orsonem Randallem i błędy jakie popełniał. Niestety tym razem popełnił je po raz kolejny i seria uderzeń szybko sprowadziła go do parteru. Stojący nad poturbowanym Wendellem, Davos każe mu się poddać co też przeciwnik czyni. Później w stołówce, odosobniony Wendell, z racji tego, że pochodzi z innego świata, jest zmuszony spożyć posiłek w samotności. Dosiada się do niego Davos, tłumacząc, że słyszał już wszystkie historie miejscowych i Rand bardziej go interesuje. Każe po raz kolejny opowiedzieć mu o Nowym Jorku.

Czasy obecne. Danny dalej studiuje księgę Iron Fistów, dzięki której jego moc wyraźnie wzrosła przez naukę nowych technik jej użycia. Nagle ćwiczenia przerywa mu niebieskooka służąca, na którą zwrocił uwagę podczas rozpoczęcia turnieju. Danny nie daje się zaskoczyć i odpiera niespodziewany atak dziewczyny. Kilkoma ciosami blokuje jej ruchy i pyta się kto ją nauczył tak walczyć, kto złamał zasady miasta. Dziewczyna odpowiada, że zachowa imię swojego mistrza w sekrecie, aż do śmierci, ale zwraca uwagę na sekrety nauczyciela Daniela, Orsona Randalla. Zdziwiony Rand daje się jej zaskoczyć i potężnym kopniakiem zostaje posłany na ziemię. Dziewczyna odchodząc tłumaczy, że tutaj chodzi o większe rzeczy, a ona została wysłana żeby dać mu odpowiedzi. Jedynym warunkiem ich otrzymania jest porażka z Fat Cobrą, ponieważ musi udać się znów do świata ludzi, a może to zrobić tylko jeśli przegra, ponieważ wtedy nikt nie zuważy jego zniknięcia. Przynajmniej do tzw. Królewskiej Walki, gdzie wszyscy przegrani zmierzą się równocześnie o możliwość awansu. Daniel stwierdza, że dziewczyna musi być szalona, chociaż sam już nie wie co ma zrobić.

Nadeszła pierwsza runda turnieju. Wyjaśniona została zasada, iż walka wyłoni Niepokonanego Kandydata, a przegrany będzie walczył jeszcze raz by wyłonić tzw. Pokonanego Kandydata, który przejdzie do dalszych walk w turnieju. Rozpoczyna się walka, a na trybunach, Prince of Orphans zakłada się z Davosem o to, że zwycięzcą pojedynku będzie Danny. Fat Cobra zaskakuje Fista, ciskając w niego energia elektryczną, co całkowicie niszczy taktyke przygotowaną przez Randa, który spodziewał się, że tak jak popszednio, Cobra będzie walczył z użyciem siły fizycznej. Po chwili na zamroczonego Iron Fista spada kolejny piorun, który wyrzuca go poza okna sali. Serce Nieba okazuje się jednak dziwnym miejscem i Danny spada wprost na zatłoczoną ulice, która przypomina Hong Kong. Za nim wpada Fat Cobra, ale tym razem Danny wykorzystuje moment zaskoczenia i potężnym kopniakiem kładzie przeciwnika na ziemię. Korzystając z chwili, próbuje przeskoczyć przez szybe w wystawie sklepowej, aby wrocić na arene w Sercu Nieba, ale zostaje złapany w lasso wykonane z pioruna. Obaj wymieniaja się kolejnymi potężnymi ciosami i w chwili gdy Danny próbuje uderzyć naładowana chi pięścią, wprost na jego twarz spada niesamowicie mocny cios, po którym nie może się podnieść. Stojący nad nim Fat Cobra mówi, że teraz sprawdzi jego mądrość. Karze mu się poddać i uderza go po twarzy, aż jego pięści czerwienią się od krwi. W końcu Iron Fist sie poddaje. Fat Cobra zwycięża.

Przeszłość. Wendell i Davos walczą używając swoich najlepszych ciosów. Davos przyjmuje coraz mocniejsze uderzenia, a Rand krzyczy żeby sie w końcu poddał. W końcu wściekły nokautuje przeciwnika. Wie już, że nie potrzebuje przy sobie Orsona, ponieważ w końcu zrozumiał, że ma w sobie serce zwycięzcy. Po wszystkim, w czasie posiłku, potrzaskany Davos pyta się Wendella czy może się do niego dosiąść. Rand z racji tego, że pochodzi z Ziemi, nie ma w mieście żadnych przyjaciół, więc pozwala synowi Lei-Kunga z nim siąść. Pyta się czy Davos oddał mu tą walkę. Ten zaprzecza, odpowiadając, że nigdy tego nie zrobi, ponieważ chce dawać z siebie wszystko i oczekuje tego samego od Randa. W tej chwili wszyscy w mieście już wiedzieli. Syn Lei-Kunga i pozaświatowiec stali sie przyjaciółmi.

Danny leczy rany po walce i próbuje sobie wmówić, że wcale sie nie podłożył. W tym momencie pojawia się córka Orsona, która oznajmnia, że jeśli chce poznać sekrety jej ojca, musi natychmiast opuścić Serce Nieba. Daje mu ciepłe ubrania, tłumacząc, że będzie ich potrzebował. Prowadząc Randa po ciemnych korytarzach tłumaczy, iż ta sieć ukrytych przejść jest znana bardzo niewielu ludziom, a dla niej od dawna pilnowanie jej granic jest karą, ponieważ tutaj grzechy ojców przechodzą na dzieci. Pokazuje Danny'emu maszynerie, która pozwoli mu niepostrzeżenie przedostać się na Ziemię. Została wybudowana przez jej dziadka, a ona została wysłana aby jej pilnować, co było karą za przestępstwa Orsona. Rand pyta się czy Randall wiedział, że ma córkę. Dziewczyna zaprzecza, mówiąc, że urodziła sie po wojnie, po wojnie Orsona, ale teraz to nie ma znaczenia. Każe mu zapamiętać nazwisko człowieka, który był znany jako Lucky Pierre, ale naprawde nazywał się Ernst Erskine i był biografem Orsona, a obecnie żyje we Francji.  Wie wszystko o jej ojcu, tak samo jak o przeciwnikach z którymi się zmierzy i o sekretach Yu-Ti. Niestety, po śmierci Randalla, jego przyjaciel tez niedługo zniknie z tego świata, ponieważ to Orson za pomoca mocy przedłużał jego życie. Przegrana w turnieju usprawiedliwi nieobecność Randa, ale i tak czas jest nadal jego największym wrogiem. Danny przechodzi przez portal i znajduje się na ośnieżonym szczycie. Przez chwile zastanawia się jak powróci, ale widząc starego mężczyznę, który pokazuje mu na ręce znak Shao-Lu, zaczyna rozumiec, że jest tylko trybem w starej maszynie. W tym samym mieście pojawiają się Luke, Misty i Colleen. Cage cały czas wybrzydza, na panujące zimno. Colleen tłumaczy, że Xao i Hydra porwali Jeryna, żeby robić jakąś linię kolejową, a to miejsce jest jednym z przypuszcalnych miejsc gdzie ma być wybudowana. Nagle za ich plecami pojawia sie zdziwony Danny, komentując w myślach to jak niektorzy są dobrzy w tym co robią, niepostrzeżenie mija przyjaciół, przepraszając pod nosem, ponieważ ma do uratowania dwa światy i musi odnaleźć starego człowieka, jeśli tylko nie jest spóźniony.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #9 Immortal Iron Fist #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.