Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #13

Heroes For Hire vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

Heroes for Hire są w samym centrum World War Hulk, kiedy po misji na statku Hulka znajdują się na czarnej liście gwardii zielonego olbrzyma. To jak ‘dziel i rządź’, gdy każdy z bohaterów z osobna, ścigany jest przez członka bandy kosmicznych żołnierzy.

Cytat

Misty: “We have no business fighting space-aliens. We’re the Heroes “for Hire” . What are w doing trying to save the planet? What the @#%& are we doing on a spaceship?”

Streszczenie

Korg pyta Mieka, czy powiedział Hulkowi o intruzach. Ten zaprzecza, twierdząc, że to sprawa jego roju i sam wymierzy im sprawiedliwość.

Tymczasem robaki torturują bohaterów biczami wodnymi. Obserwująca to z podwyższenia Brood nakłania Humbuga, aby jeszcze się trochę poznęcał nad swoimi przyjaciółmi. Ku jej zadowoleniu każe on ponowić tortury. Obserwując, jak łatwo przejmuje kontrolę nad kosmitami, Brood cieszy się, że nie ma zamiaru zrobić tego z nią. Niedługo przedstawi go Miekowi, jak tylko ten skończy z intruzami.

Bohaterowie zostają rozdzieleni i wtrąceni do dwuosobowych cel, a robaki obiecują niedługo ukarać ich czymś, co nazywają „skórą bólu”. Uwięziona z Felicią, Misty próbuje przebić się przez ścianę, ale nie daje rady. Jest wściekła na siebie, że zrobiła, co chciał Humbug i teraz wszyscy mogą przez to zginąć. Tymczasem w innej celi Maria pyta Shanga, czemu wciąż ryzykuje życie. W końcu Chi wyjaśnia, że trzy lata temu był ślepo zakochany w dziewczynie, a jego uczucia wpływały na jego zdolności w walce. Zaczął zabijać przeciwników. Ale gdy uczucie wygasło, zdał sobie sprawę, że stał się mordercą. Przeszedł na taoizm, został mnichem i przysiągł skończyć z cielesnymi pokusami. Ale wtedy poznał ją. Im bardziej rośnie w nim uczucie do Marii, tym większa jest jego agresja. Boi się, że ona znów uwolni uwięzionego w nim mordercę. W ostatniej celi Collen uspokaja Moon Boya. Wie, że Humbug jest wciąż wolny, a on nie pozwoli, by coś się jej stało. Wie dobrze, co on do niej czuje.

Obserwujący wszystkie rozmowy na monitorach Humbug pyta, co będzie z jego przyjaciółmi. Brood wyjaśnia, że Miek zabierze ich do katakumb pod Madison Square Garden i poszczuje czerwiami nerwów, które podessą się do nich i sprawią, że poczują ból i utracą poczucie czasu, przez co będzie on dla nich ciągnął się w nieskończoność. Humbug ma wątpliwości, ale Brood przypomina mu, że ludzie nigdy nie zaakceptują insektów jako równych sobie i dlatego muszą zostać zniszczeni. A on może być kluczem do nowego świata. Nagle pojawia się Miek, który atakuje Humbuga. Brood powstrzymuje go przed zabiciem intruza. Twierdzi, że może im pomóc skolonizować tę planetę, ale Miek odpiera, że Przymierze nie przybyło na Ziemię dla kolonizacji., a dla zemsty, a Humbug musi podzielić los swych towarzyszy. Ten jednak mówi, że tylko jedna osoba, działająca bez zgody reszty, odpowiada za śmierć członka roju. Obiecuje wskazać, która.

Chwilę później bohaterowie zostają przyprowadzeni w jedno miejsce, a Humbug wskazuje osobę, która dopuściła się morderstwa - Tarantulę. Jednak gdy Miek rozkazuje ją zabrać i wypuścić resztę, Collen wyrywa się do przodu i krzyczy, że to ona zabiła jego potomka. Spodziewa się, że Humbug przyzna, że to jego robota, ten jednak z najwyższym trudem każe zabrać je obie. On, Miek i Brood odchodzą, a Misty i jej grupa nie mogą zrozumieć, co stało się z ich przyjacielem.

„Killer Instincts” Part 3

Scenariusz: Fred van Lente

Rysunki: John Bosco

Postacie:

* Scorpion [Carmilla Black], Paladin
* Agenci Shareva i Nagayoshi

Miała szesnaście lat i myślała, że jest normalną nastolatką, aż do chwili, kiedy jej zabójcza dłoń nie aktywowała się, zabijając jej chłopaka. Wkrótce potem S.H.I.E.L.D. zrobiło z niej swojego agenta i nauczyło kontrolować te moce. Udało jej się nawet kiedyś przetworzyć promieniowanie Gamma w toksyny i powalić nimi Hulka. Ale do czasu wypadku, Scorpion nigdy nikogo nie zabiła. Dlatego, że to odróżnia bohaterów od przestępców. Teraz zaś Paladin celuje jej w głowę z pistoletu, a agenci z S.H.I.E.L.D. wrzeszczą jej do ucha, żeby go zabiła. W końcu, z najwyższym trudem przełamuje się i powala go swym morderczym dotykiem. Wciąż roztrzęsiona zabiera to, po co tu przyszła - Thallium, zabójczą toksynę wynalezioną dawno temu przez faceta zwanego Khandruvitch. Po dodaniu do gamma toksyn w jej rękawicy stworzy mieszankę, która prawdopodobnie może zabić Hulka. Potem odchodzi, wściekła, że jej przełożeni zrobili z niej potwora, aby zabić innego.

Gdy odchodzi, Paladin wstaje i kontaktuje się z agentami Sareva i Nagayoshi, tymi samymi, którzy sterowali akcją Scorpion. Cieszy się, że mieli rację i jego zwiększona siła wystarczyła, aby przeżył jej dotyk i ma nadzieję, że pieniądze już płyną na jego konto na Kajmanach. Gdy się rozłącza, agentka Shareva stwierdza, że tym razem naprawdę stworzyli potwora. Nagayoshi przypomina, że mieli tylko za zadanie sprawdzić, czy Scorpion będzie zdolna zabić Hulka, gdy przyjdzie właściwa chwila. To, że tak jest, nie czyni z niej potwora. Shareva odpowiada, że to nie o Scorpion jej chodziło.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #13 Heroes For Hire vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.