Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #14

Ghost Rider vol. 5 #14

Ghost Rider vol. 5 #14

"Revelations" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Finałowy pojedynek pomiędzy Ghost Riderem i Lucyferem rozpocznie sie tutaj! Ghost Rider odzyskał kontrole (po tym jak Johnny ponownie udowodnił że nie jest w tym dośc dobry) i rozpoczął swój ostatni marsz ku ostatecznemu unicestwieniu Lucyfera. Jednak czy los świata śmiertelnych (i tych nieśmiertelnych pewnie też) można zawierzyć mściwemu duchowi złączonemu z duszą cyrkowego artysty? Niebo uważa że nie.

Streszczenie

Motel gdzieś w stanie Missouri. Johnny Blaze próbuje wyjść z pokoju. Zatrzymuje go Dixie. Jest pewna, że chce on uciec bez słowa po ich upojnej nocy. Gdy mężczyzna zapewnia, że po prostu chciał kupić coś do picia, kobieta prosi, by został na chwilę, by mogli porozmawiać i pyta, co u niego słychać. Ten więc stwierdza, że jakiś czas temu wpadł na pewien pomysł, musiał się jednak postarać, żeby Duch Zemsty współpracował. Zajęło mu to trochę czasu i jeszcze więcej awatarów Lucifera, ale w końcu znalazł to, czego chciał, gdy staranował ciężarówkę prowadzoną przez jedno z wcieleń diabła swoim motocyklem.

Gdzieś w Niebie. Anioł, Emmael, stwierdza, że plan jego kompana jest koszmarny, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że Zadkiel dowie się o ich działaniach. Drugi Anioł, Vraniel, zauważa jednak, że wtedy będą już poza jego zasięgiem. Emmael dodaje, że po wszystkim, co zrobili, nie zostaną wpuszczeni z powrotem, a gdy Vraniel próbuje go przekonać, że nie zrobili nic złego, ten przypomina, że przyłączyli się do Zadkiela. Stwierdza więc, że to będzie ich szansa na zadośćuczynienie – zwłaszcza, że jeśli nic nie zrobią, całe Niebo ogarnie chaos.

Gdzieś na Ziemi. Młoda kobieta, Darlene, rozmawia przez telefon ze znajomym, komentując najnowszy odcinek "Bohaterów". Do jej drzwi zaczyna dobijać się jej siostra, która chce zadzwonić do swojego chłopaka, a gdy rodzi się z tego kłótnia, ich matka każe Darlene przekazać słuchawkę siostrze. Smutna, dziewczyna rozłącza się, gdy jednak rozpacza nad swoim życiem, jej pokój zostaje wypełniony oślepiającym blaskiem, a zstępujący z Niebios Anioł oznajmia jej, że została wybrana, by spełnić ważne zadanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14 Ghost Rider vol. 5 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.