Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #100

Daredevil vol. 2 #100

Postacie
Zapowiedź

Daredevil walczy o swoje życie, stawiając czoła swoim urzeczywistnionym koszmarom! W tym przepełnionym gwiazdami, potrójnym, setnym wydaniu, Michael Lark przy gościnnym współudziale innych artystów wprowadzi w życie historie Matta Murdocka jako człowieka bez strachu. W czasie gdy DD walczy z tymi, których obawiał się najbardziej. Gościnnie John Romita Jr., Gene Colan, Lee Bermejo, ALex Maleev, Marko Djurdevic i inni!

Cytat

Jack Murdock: "Can't be the MAN WITHOUT FEAR if you let people in, Matt...but you can't be a man at all, if you don't."

Streszczenie

Na ulicy, przed wejściem do stacji metra, stoi policyjny radiowóz i ambulans. Policjanci schodzą na peron, aby zatrzymać Millę, która przed chwilą zabiła niewinnego człowieka wpychając go pod nadjeżdżające metro.

Daredevil w tym czasie gani się w myślach, że nie potrafił zapewnić bezpieczeństwa swojej dzielnicy, która teraz jest pogrążona jest w chaosie. On sam trzymany przez Oxa, oszołomiony, stoi przed jednym ze swoich dawnych przeciwników, Larrym Cranstonem alias Mr. Fear. Ten uderza go raz po raz, mówiąc o arogancji Matta. O tym, jak jego podwójna tożsamość została ujawniona, po czym trafił za kratki i w końcu udało mu się uciec przy okazji oczyszczając z zarzutów i odcinając od faktu, że Daredevil i Matthew Murdock to ta sama osoba. Dzięki temu jakby nigdy nic, wrócił do swojego dawnego życia. Cranston natomiast musiał harować jako wykładowca na Empire State University i nawet nie mógł posługiwać się swoim prawdziwym nazwiskiem, w przeciwieństwie do Matta, który odzyskał wszystko, łącznie ze swoją żoną.

Policjanci wyprowadzając skutą kajdankami Millę ze stacji metra. Foggy przedstawia się jako jej obrońca i każe jej nie odpowiadać na żadne pytania. Lilly mówi mu, że Milla próbowała ją zabić, na co Nelson każe jej się zamknąć, gdyż nie może się przy niej skupić. Dzwoni do Matta, ale ten nie odbiera.

Cranston mówi zatrzymanemu Daredevilowi, iż ku jego zdziwieniu nie był jedynym niedocenianym na uniwersytecie Empire State, więc lata tam spędzone nie poszły na marne. Nie zamierza jednak udzielać w tej chwili żadnych odpowiedzi. Wystrzeliwuje w stronę Matta porcję swojego ulepszonego gazu strachu, po czym poleca Oxowi pozbyć się intruza. Osiłek wyrzuca Daredevila przez okno. Spadając DD próbuje się skupić, lecz cały czas myśli o swojej żonie. Nagle wpada w panikę myśląc, że Cranston zabił Millę. Uświadamia sobie, że jest pod wpływem gazu. Udaje mu się wyhamować swój upadek i wylądować na ulicy między jeżdżącymi samochodami. Jeden z nich nie wyhamowuje i uderza w Murdocka. Całe zdarzenie zauważa dwóch policjantów, którzy postanawiają zatrzymać Devila.

Matt zamiast celujących do niego policjantów widzi wojowników ninja z the Hand. Zaczyna z nimi walczyć. Odpiera ataki coraz liczniejszej grupy, gdy nagle zostaje zaatakowany przez Kingpina i Bullseye'a. Daredevil rzuca się do pojedynku z szaleńcem i gdy zdobywa nad nim przewagę, zostaje zaatakowany od tyłu przez Kingpina. Odpiera jego atak i powala go na ziemię, okładają pięściami, aż twarz Fiska staje się purpurowa.

Nagle Matt odzyskuje świadomość, a pod nim zamiast Fiska znajduje się pobity policjant. Daredevil jest przerażony tym, co zrobił, krzyczy do wszystkich, aby trzymali się od niego z daleka i ucieka w ciemną alejkę. Po nieudanym skoku przez płot, ląduje w stercie śmieci. Słyszy głos oferujący mu pomoc.

Matt leży na kanapie swojego biura w stroju Daredevila bez maski. Ku jego zaskoczeniu do środka wchodzi Karen Page. Kobieta radzi mu zdjąć swój kostium, zanim przyjdzie Foggy i pozna jego sekret. Murdock w mgnieniu oka zamienia kostium na cywilne ubranie i bierze Karen w swoje objęcia. Chce ponownie poczuć jej zapach, prosi ją, aby go pocałowała. Dziewczyna odpycha go mówiąc aby przestał, gdyż nigdy nie układało się miedzy nimi. Matt próbuje się tłumaczyć, a Karen zaczyna płakać. Mówi, że zawsze go kochała, ale on nie był w stanie w pełni odwzajemnić tego uczucia, gdyż był człowiekiem bez strachu, a miłość to strach.

Daredevil dalej znajdując się w ciemnej alejce prosi, aby przestała tak mówić. Po chwili orientuje się, gdzie się znajduje i spostrzega przestraszoną jego zachowaniem bezdomną kobietę. Po chwili zza rogu wybiega grupka mężczyzn uzbrojona w kije i łańcuchy, chcąca pojmać Daredevila. Ten używając swojej laski ucieka.

W powietrzu dopada go kolejna wizja. Zmysły węchu i smaku sugerują mu, że znów znalazł się w San Francisco. Wyczuwa również, że za chwilę zderzy się z kimś. Tą osobą okazuje się Black Widow. Aby na nią nie wpaść, Murdock zmienia tor swojego lotu i wpada na gołębnik stojący na pobliskim dachu. Dołącza do niego Romanova, zdziwiona jego zachowaniem, po czym ma do niego pretensje, że nie udało im się ułożyć wspólnego życia. Zawsze traktował ją jako dziewczynę, która pocieszała go, kiedy tego potrzebował. Chociaż wykazywał zawsze odwagę w walce, okazywał się tchórzem, kiedy ktoś próbował się do niego naprawdę zbliżyć. Zawiedziona Natasha odchodzi. Matt na próżno woła, aby została, po czym sam zaczyna spadać z dachu. Udaje mu się złapać wystającej niżej maszkary i wciągnąć na dach. Nagle pojawia się Elektra, która mówi, że zjawiła się po to, aby go torturować, tak jak zawsze, kiedy ich drogi się schodzą. Murdock myślał, że zjawiła się dlatego, iż go kocha. E mówi, że może właśnie dlatego sprawia mu ból. Pyta się go, czy zastanawiał się kiedyś, dlaczego nigdy jej sobie nie odpuścił, czego tak bardzo się boi? Daredevil mówi, że niczego się nie lęka, a w ripoście Elektra pyta się go, dlaczego w takim razie tak bardzo trzyma się przeszłości, po czym znika.

Matthew powraca do wspomnień z dzieciństwa, przezwisk wymyślanych przez rówieśników i dnia, w którym uratował mężczyznę spod kół pędzącej ciężarówki. W momencie, gdy rzuca mu się na ratunek, zamiast chłopca pojawia się Daredevil, a niewidomego starca zastępuje Milla Donovan. Kobieta pyta się go, dlaczego to zrobił, skoro i tak później zamierza ją zostawić. Matt zapewnia ją, że tym razem będzie inaczej, w końcu ożenił się z nią. Milla mówi mu, aby się nie bał i przyznał, że to nie może się udać, gdyż Daredevil zawsze będzie na pierwszym miejscu. Milla znika, a Murdocka zaczynają atakować otaczający go ludzie.

Daredevil nieświadomy rzeczywistości leży na ziemi, bity przez mężczyzn, którzy chcieli dopaść go wcześniej w zaułku. Udaje mu się uderzyć jednego z nich majacząc, aby ratowali chłopca, po czym przyjmuje kolejne ciosy.

Tym razem Murdock w stroju Daredevila znajduje się na ringu, tocząc pojedynek z własnym ojcem. Jack zaczyna go atakować mówiąc, aby nie bał się bronić i walczył, gdyż on sam jest niezniszczalny. Mówi Mattowi, że jeszcze całe życie przed nim, tylko musi przestać się przed nim chować, tak jak w dzieciństwie ukrywał przed nim połowę swojego życia. Podpierający się o linę Daredevil mówi ojcu, że nie chciał go po prostu zawieść. Ten odpowiada, że nigdy tak się nie stało i nie może teraz się poddać. Mówi mu że wie, czego boi się najbardziej. W tym momencie za jego plecami pojawia się mężczyzna celujący z broni w tył głowy Jacka. Po strzale, pada na ziemię i mówi synowi, aby się nie bał, gdyż ta sytuacja miała już miejsce i udało mu się to przetrwać. Teraz niech napawa go dumą i przetrwa raz jeszcze.

Daredevil ponownie odzyskuje świadomość, ku swojemu zdziwieniu znajdując dookoła siebie nieprzytomnych oprychów. Jego zmysły wróciły do normy, udało mu się przezwyciężyć działanie gazu. Rusza na poszukiwanie Cranstona. Przez cały czas starał się trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas sprawdzał poczynania Larry’ego, ale jak widać nie dość często. Przynajmniej wie, gdzie mieszka. Stojąc na dachu na przeciwko mieszkania Cranstona jego radar wyczuwa jedną osobę wewnątrz. DD dostaje się przed jego okna od strony schodów przeciwpożarowych, lecz wydaje mu się podejrzane, iż Larry mógłby być tak po prostu w swoim mieszkaniu. Z pomieszczenia dobiega głos Mr. Feara, oprócz tego słyszy lodówkę, wentylator, komputer i bardzo szybko bijące serce.

Przed komputerem siedzi mężczyzna w okularach, zakneblowany i przywiązany do krzesła. Ma na sobie kamizelkę wypełnioną materiałami wybuchowymi, a głos Cranstona jest odtwarzany z komputera.

Murdock w porę usłyszał uruchomienie detonatora, aby uciec, ale nie dość szybko, aby uratować osobę, która znajdowała się w środku. Całe mieszkanie staje w płomieniach, a Matt zastanawia się, kogo pozbył się właśnie Mr. Fear. Przy okazji zatarł za sobą wszelkie ślady, które mogłyby do niego doprowadzić. Matt póki co porzuca poszukiwanie przeciwnika i udaje się do domu.

Schodząc po schodach do salonu Matt nawołuje Millę, chociaż wie, że jej tu nie ma. W salonie czeka na niego Foggy, opowiadając o zajściu w metrze, jak Milla straciła panowanie nad sobą, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Melvina Pottera. Informuje Matta, że jego żona jest właśnie w więzieniu i zostanie sądzona za morderstwo.

Uwagi:
- W numerze znalazły się również przedruki Daredevil #90 i #91 (pierwsze pojawienie się Mr. Feara), szkice rysunków do setnego wydania i strona scenariusza autorstwa Brubakera.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #100 Daredevil vol. 2 #100 Daredevil vol. 2 #100 Daredevil vol. 2 #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.