Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #29

Captain America vol. 5 #29

Captain America vol. 5 #29

"Death of a Dream" - Part 5 (Initiative)

Postacie
Zapowiedź

Seria nominowana do nagrody Eisnera w kategorii "Najlepsza seria kontynuowana"!Poddani Red Skulla wychodzą z cienia aby oddać kolejny cios w stronę Ameryki któa nadal cierpi po śmierci Captaina America. Lecz teraz mają Winter Soldiera. Bardzo zdenerwowanego Winter Soldiera, który pała rządzą zemsty. Wszystko to plus Sharon i Falcon walczący o swoje życie!

Cytat

Bucky Barnes, widząc w co się wpakował: "Aw, $#*@..."

Streszczenie

"Jeden Krok Za"

Tony Stark wraz z jedną z agentek obserwuje na monitorach przebieg natarcia Serpent Squadu na jedną z placówek agencji, tą, która była odpowiedzialna za przekazanie Crossbonesa do więzienia docelowego. Napad był świetnie przygotowany: kostiumy, karty dostępu, a nawet projektory holograficzne, które wyświetlały inne twarze w miejsce rzeczywistych. Jedno zwraca uwagę Tony'ego, co potwierdza agentka - ktoś wpuścił ich do środka. Tym kimś był agent Patrick Stansfield. Dyrektor nakazuje pełną mobilizację i nadaje sprawie najwyższy priorytet. Co więcej wszystko wskazuje na to, iż mają szpiega we własnych szeregach - tym także trzeba się zająć. Agentka wychodzi w pośpiechu, a Tony chciałby nie mieć w końcu na głowie kilkunastu rzeczy na raz.

"Szpieg kontra Szpieg" [nawiązanie do tytułu klasycznej gry - Spence]

Przeskakując po dachach budynków Natalia zastanawia się co zrobić dalej - żaden z tropów, mających ją doprowadzić do Winter Soldiera nie przyniósł żadnego rezultatu. Nie widział go żaden najemnik, żaden dostawca broni. Jedyne co wie o tym człowieku to, że obwinia Tony'ego za śmierć Capa i będzie wyczekiwał momentu słabości, by zaatakować. Stara się przewidzieć, jaki będzie jego następny ruch, skoro wie, iż Stark nie pojawi się zbyt szybko w jego zasięgu. Agentka Romanova uśmiecha się.

"Syn Marnotrawny"

Bucky przeskakując z dachu na dach nie może uwierzyć w to co się stało z Crossbonem, lecz to wszystko idealnie pasuje i tłumaczy dlaczego A.I.M. sondowało S.H.I.E.L.D. - wszystko miało na celu przygotowanie ataku Serpent Squadu. Wie, że nie został mu żaden ślad, poza jednym, który wymaga wizyty w miejscu, do którego obiecał sobie nigdy nie wrócić. Widział to w Londynie i do dzisiaj nie może w to uwierzyć - morderczy robot Red Skulla został wybudowany w tunelach, które należą do korporacji Lukina, lecz mimo to zaatakował budynek Kronas na samym początku. Do Civil War nie miało to sensu, lecz najwyraźniej Lukinowi chodziło o dolanie oliwy do ognia. Nadszedł czas, by się upewnić. Zsuwając się po fladze amerykańskiej, Bucky rozbija okno i wpada do budynku Kronas.

"Poróżnione osobowości"

W umyśle Lukina [Red Skull obecnie zamieszkuje ciało Lukina - Spence], w kamienistej scenerii zapełnionej czołgami, pomnikami komunistów i budynkiem Kremla, Aleksander oznajmia Redowi, że nie tak się umawiali. Johann odpowiada, że ich umowa nie ma teraz nic do rzeczy. Lukin mocą umysłu sprawia, że jeden z posągów porusza się i przygniata ręką Schmidta do ziemi. Rosjanin nie ma zamiaru odpuścić na swojej ziemi. Skull przypomina o wszystkich, nawet najbardziej ukrytych w umyśle tajemnicach, które poznał będąc tutaj. Lukin odpuszcza, posąg wraca na swoje miejsce. Skull uśmiecha się.

"Aktywni"

Carter i Wilson starają się trwale unieruchomić jedną z placówek A.I.M. i jednocześnie wydobyć z niej potrzebne im informacje. Sam przez przypadek wpada w strumień płomieni z miotacza jednego z przeciwników i jego kostium zajmuje się ogniem. Rozkazuje kobiecie, by nie przejmowała się nim. Ta dobiega do końca korytarza i strzela do dwóch żołnierzy A.I.M. Jeden ginie, lecz ten pozostały przy życiu błaga o litość. Mierząc z pistoletu w jego głowę Sharon przypomina sobie moment, gdy wśród wszechobecnej paniki udało jej się dotrzeć do leżącego Steve'a i strzelić mu w brzuch. Zaczyna się zataczać, macha ręką starając się znaleźć ścianę, by móc się oprzeć. W końcu trafia na nią, pochyla się i zaczyna wymiotować. Żołnierz podnosi się, lecz kopniak w twarz od Falcona szybko sprowadza go na ziemię. Kobieta zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Później. Black Widow zauważa Sama Wilsona odlatującego z dachu budynku, z Sharon trzymającą się jego pleców. Natasha dochodzi do wniosku, że ich obecność tutaj, świadczy najpewniej o tym, iż są na tym samym tropie co ona. Tony Stark z radością się o tym dowie.

"Reakcyjny"

W końcu Bucky doczekuje się swojej chwili - Lukin, nie zauważywszy nieobecności strażników, mówiąc do siebie wchodzi do biura. Chłopak nie czeka dłużej - podchodzi i przypiera Aleksandra do ściany. Jest nim zniesmaczony, pyta, jak może współpracować z kimś takim jak Red Skull. Chce wiedzieć gdzie znajdzie Skulla i to teraz. Lukin uśmiecha się - Barnes nie ma pojęcia co robi. Zza winkla wychodzą Crossbones i Sin, mierząc do Winter Soldiera z pistoletów. Dopiero teraz uświadamia sobie co zrobił. Przeklina pod nosem.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #29 Captain America vol. 5 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.