Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #44

Cable & Deadpool #44

Cable & Deadpool #44

"Head Games"

Postacie
Zapowiedź

Współpraca nie zawsze układa się gładko. Co się stanie, gdy jeden wspólnik pragnie zmieść nowy sektor Hydry z powierzchni ziemi za pomocą adamantowych pazurów, a drugi preferuje cichą akcję i sporo wybuchowego materiału. Czy takie różne wersje można pogodzić? Najprawdopodobniej nie...

Cytat

Deadpool (po tym, jak głowa na powrót przyrosła mu do reszty ciała): "Throat feels sore. Strange, dry sensation in my mouth. Oh, yeah, I haven't been talking for almost ten minutes. Weird. Hopefully, haven't suffered too much drain bamage."

Streszczenie

Pakistan, placówka Hydry. Bob wciąż nie może uwierzyć, że Wolverine odciął Deadpoolowi głowę. Logan twierdzi, że dzięki czynnikowi gojącemu, Wilson ma około dwunastu minut, zanim brak dopływu tlenu zniszczy mu mózg, więc Bob powinien się pospieszyć i założyć jego głowę z powrotem na kark. Mutantowi chodziło tylko o to, żeby mieć Wade’a z głowy na parę minut, a mógł się w spokoju zająć Penetraitorem. Wolverine atakuje Weasela, ale nie może go trafić ponieważ ten wciąż się teleportuje. Podczas gdy Bob próbuje pochwycić kopaną po podłodze głowę Deadpoola, Penetraitor, unikając pazurów Logana, próbuje wytłumaczyć, że gdyby wymówił jego nowy pseudonim poprawnie, to zrozumiałby, że jest po jego stronie. Bob wreszcie łapie głowę Wilsona. Wolverine, za pomocą swojego węchu, zgaduje, gdzie następnie pojawi się Weasel i pazurami uszkadza jego kombinezon. Wtedy do Sali wpada gromada agentów Hydry, którzy po drodze wytrącają Bobowi z rąk jego zdobycz. W zamieszaniu Weasel znika, a Wolverine zaczyna wybijać przeciwników. Wśród kotłujących się ciał Bob wciąż próbuje złapać głowę Wade’a. Winiąc za całą sytuację swoją żonę, Bob próbuje wyciągnąć z pola walki ciało Deadpoola, ale zostaje potrącony i przewraca się. Na szczęście upada tuż obok głowy Wilsona. Zakłada ją na kark, i czuje, że zaczyna się łączyć z resztą ciała. Nagle orientuje się, że założył ją tyłem na przód, więc szybko musi ją obrócić o 180 stopni.

Tymczasem Weasel przygotowuje urządzenia do teleportacji dla pozostałych agentów i potrzebuje na to jeszcze kilku minut, ale nie mają tyle czasu: Wolverine jest już blisko laboratorium podążając za zapachem Penetraitora. Agenci stwierdzają, że tylko cud może ich uratować. Wtedy do akcji wkracza, będący już w jednym kawałku, Deadpool i atakuje Logana mieczami krzycząc, że drugi raz nie da się zaskoczyć. Podczas gdy obaj tną się nawzajem ostrzami, Wade mówi, że wie o tym, że Wolverine nienawidzi Hydry, ale nie pozwoli mu zabić Weasela. Logan każe mu się zamknąć i twierdzi, że widział raporty S.H.I.E.L.D. według których, Weasel planował całą akcję od paru tygodni, a nad planami kombinezonu Penetratora jeszcze dłużej. Wilson odpowiada, że Weasel nie jest agentem Hydry, lecz został schwytany podczas jego poprzedniego ataku na tą bazę, więc na pewno został zmuszony do współpracy. Wtedy pojawia się Weasel na czele oddziału agentów noszących kombinezony i mówi, że jest mu przykro, ale Wolverine ma rację. Penetraitor każe im zaatakować dwa największe zagrożenia dla organizacji. Agenci uruchamiają teleportery… i znikają. Weasel z uśmiechem mówi, że walka jest skończona i razem z Deadpoolem przybijają piątki. Wolverine jest bardzo zdziwiony tym, co się przed chwilą stało, więc Weasel zaczyna mu tłumaczyć. Mówi, że jego plan od początku polegał na tym, aby dostarczyć kombinezony agentom Hydry na całym świecie. Kiedy by ich uruchomili, zostaliby wysłani pod wprowadzone przez niego współrzędne, tak samo jak ci z tej bazy. Odpowiadając na pytanie Logana mówi, że agenci trafili do więzienia w Guantanamo. Dodaje, że gdyby słuchał uważnie, jak wymawia swój pseudonim, to zrozumiałby, że zamierza zdradzić Hydrę. Śmieje się, że nawet Deadpool zrozumiał, o co chodziło. Do grupy podchodzi Bob, który oczywiście przeżył całą masakrę agentów Hydry. Wade pyta się Wolverine’a, czy między nimi wszystko gra. Logan odpowiada, że dalej mu się nie podoba, że zostawił Weasela samego na terytorium wroga. Uważa też, że pojawienie się Wilsona akurat wtedy, kiedy on miał zamiar zaatakować tą bazę jest dla niego trochę podejrzane. Wade stwierdza, że nawet tacy jak on mają przyjaciół, którzy mają na nich oko.

Kilka godzin później, Deadpool spotyka się z Cyclopsem pod pomnikiem Cable’a w Rumekistanie. Scott dziękuje Wade’owi, że ten powstrzymał Wolverine’a przed zabiciem Weasela, ponieważ Loganowi na pewny byłoby przykro jakby się później dowiedział, że on był niewinny. Deadpool uważa, że Summers mógł sam powstrzymać partnera, ale ten chciał po prostu pomóc Wilsonowi naprawić błąd, który zrobił zostawiając Weasela w Pakistanie. Cable na pewno chciałby, aby tak postąpił. Po odejściu Cyclopsa, Deadpool mówi, że ma teraz dużo nowych przyjaciół i może teraz znaleźć sobie nowy cel w życiu. Będzie mu brakowało Nate’a, ale czas iść naprzód. Podchodzi do Weasela i Boba i mówi im, że czas wracać do domu. Zauważa, że kombinezon tego pierwszego wciąż iskrzy i pyta się, czy to nic groźnego. Weasel stwierdza, że to tylko białe cząsteczki i nic nie powinno im się stać, ale za nim kończy zdanie następuje wyładowanie energii. Deadpool i Bob znikają, a Weasel pozostaje sam.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.