Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #11

Amazing Spider-Girl #11

Postacie
Zapowiedź

Jakby było mało, że Carnage porwał jej ojca i braciszka, Spider-Girl odkrywa, iż nowym nosicielem symbiota jest ktoś, kogo ona zna! Gościnny występ Kaine'a i Darkdevila!

Cytat

Pater Parker: “I swear, Carnage! If anything happens to my son…”
Carnage: “I know… yada yada… eternal vengeance and never-ending pain… got it!”

Streszczenie

Carnage z rozkoszą wsłuchuje się w płacz Bena. Związany i skatowany Peter błaga go, by wypuścił malca. Szaleniec jednak śmieje się i pyta, gdzie znajdzie siostrę chłopczyka. Jednym głosem mówi, że potrzebuje jej pomocy, a drugim, że chce ją zabić. Peter pyta, o co tu chodzi, na co potwór odpowiada, że jego nosiciel to mięczak. Odsłania na chwilę jego twarz, a Parker odkrywa, że zna tę osobę. Wróciwszy do normalnej postaci, Carnage pyta, gdzie znajdzie jego córkę. Jeśli się tego nie dowie, ma zamiar zabić małego Bena.

 

Mary Jane wie, że w takich chwilach wyobraźnia jest jej największym wrogiem, dlatego z największym wysiłkiem skupia się na zmyciu krwawego napisu. Musi wierzyć, że May uratuje Petera i Bena. Alternatywa jest nie do przyjęcia.

 

Spider-Girl przemierza miasto jak szalona. Nie ma żadnego punktu zaczepienia, więc desperacko próbuje zlokalizować jakieś zagrożenie, licząc, że może to być Carnage. Zamiast niego natyka się jednak na Abnormala, Killerwatta oraz Earthshakera, którzy chcą ją aresztować. Dziewczyna nie ma jednak na nich czasu i ucieka. Zauważa ją Maria Hill, która wysyła w pościg swoich ludzi w latających samochodach. Spider-Girl nie może uwierzyć, że to ją ścigają.

 

Carnage robi płyciutkie nacięcie na gardle Petera, tak aby tylko lekko i powoli się wykrwawiał. Potem odchodzi i zabiera ze sobą Bena, niewiele sobie robiąc z miotającego za nim groźby Parkera. Gdy tylko zostaje sam, były Spider-Man napręża się ze wszystkich sił, próbując zerwać więzy.

 

Zgubiwszy pościg, May ląduje na jakimś dachu i próbuje się domyślić, czemu Carnage porwał jej rodzinę. Nie mogąc znaleźć powodu, ze wściekłości rozbija pięścia najbliższy komin, zrywa sobie maskę z twarzy i zaczyna płakać. Próbuje się skupić. Przypomina sobie, jak Carnage wpadł do Cafe Indigo i jak nosiciel nie pozwolił mu skrzywdzić Courtney. Nagle doznaje olśnienia i już wie, kto siedzi wewnątrz Carnage’a. I gdzie go szukać.

 

Naprężając się z całych sił, Peter Parker słyszy w głowie głos wujka Bena. Wujek Ben powiedział mu kiedyś, że nie ma nic ważniejszego niż rodzina. To niesamowita odpowiedzialność, ale i źródło niemal nieskończonej siły. Nawet teraz te słowa dodają Peterowi otuchy.

 

May znajduje Carnage’a i atakuje go. Ten próbuje zdekoncentrować ją, najpierw rzucając Benem, a potem strasząc ją, że zabił jej ojca. Sam jednak łapie dziecko, wobec którego ma pewne plany, a jego nosiciel demaskuje kłamstwo o Parkerze. May woła do niego, żeby walczył z symbiontem. Z wielkim wysiłkiem udaje mu się tylko zmusić kosmitę, aby odsłonił na chwilę jego twarz. Tak jak myślała May, w środku Carnage’a uwieziony jest Moose. Zanim kosmita znów przejmuje kontrolę, chłopak ma chwilę, aby powiedzieć, że jego ojciec umiera i tylko Carnage może go ocalić.

 

Peter szarpie jeszcze raz z całych sił i w końcu zrywa więzy.

 

Walka Spider-Girl i Carnage’a przenosi się do szpitala, gdzie przebywa ojciec Moose’a. Kiedy dwójka walczących wpada do jego pokoju, Carnage zaczyna grozić, że wyrzuci Bena przez okno. Ale jeżeli Spider-Girl za nim skoczy, skaże dwóch pracowników szpitala na śmierć z jego ręki. Gdy wyrzuca dziecko, Spider-Girl natychmiast wyskakuje za nim, ciągnąc obu ludzi za sobą. W locie puszcza ich, trafia Bena siecią i wyrzuca wysoko w górę. Szybko chwyta dwoje spadających ludzi, odstawia na ziemię i używając sieci jako wielkiej procy, wystrzeliwuje się w górę. Łapie Bena w locie i ląduje z nim na dachu budynku. Nagle zauważa, że jej pajęczy zmysł zaczyna reagować na chłopca. Carnage dogania ją na dachu i zadowolony z siebie przypomina, że miał plany co do dzieciaka. Na oczach przerażonej May jej mały braciszek zmienia się w obrzydliwą, groteskową miniaturkę Carnage'a.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #11 Amazing Spider-Girl #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.