Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Daredevil & Elektra » Ultimate Daredevil & Elektra #2

Ultimate Daredevil & Elektra #2

Postacie
Cytat

Phoebe do przybyłego Calvina: "Trey, Don`t you have somwhere to be? Riker's Island maybe?"

Streszczenie

Styczeń. Nowy York. Szpital św. Łukasza. Mel właśnie opowiada funkcjonariuszom policji o zdarzeniach, które miały miejsce tej nocy. Spytana o sprawcę, wskazuje Calvina Langstroma III. Policjanci wychodzą na korytarz, twierdzą że dziewczyna pod wpływem szoku może kłamać. Podchodzi do nich Elektra, która słysząc rozmowę detektywów, stara się ich przekonać, że jej koleżanka mówi prawdę. Policjanci twierdzą, że Mel powinna to przemyśleć, przemilczenie tego czasem jest najlepszym sposobem, biorąc pod uwagę wysoką pozycję ojca Trey`a. Natchios czuje się winna, sądzi że gdyby nie wyszła tego wieczora z Mattem, nic takiego by się nie stało. Phoebe przekonuje ją, że jedynym winnym jest Calvin i zapłaci za to.

 

Luty. Centrum studenckie. Matt, Elektra, Foggy i Phoebe rozmawiają o powrocie Mel. Dziewczyna nie powiedziała rodzicom o tym, co się stało i wcale nie ma zamiaru o tym mówić. Nelson zauważa, że podczas procesu nie ma szans, żeby jej osoba była anonimowa. O ile dojdzie do tego procesu. Minął już tydzień, a policja wciąż nie aresztowała Langstroma. Rozmowę przerywa zjawienie się Trey`a wraz z kolegami. Widać, że jest w świetnym nastroju, zaczyna wymachiwać laską Matta. Elektra każe mu odłożyć laskę i odejść. Calvin mówi, żeby się uspokoiła i zaprasza wszystkich na imprezę. Dziewczyna odpowiada, że jak na razie jedynym powodem, dla którego on będzie mogła świętować to chwila, w której on wyląduje za kratkami. Trey z zadowoleniem odpowiada, że to nigdy nie nastąpi, gdyż policja właśnie umorzyła śledztwo.

 

Phoebe w jednej z kabin toalety pisze nazwisko Oprawcy Mel.

 

Na komisariacie wściekła Natchios pyta się, czemu śledztwo zostało umorzone. Policjantka mówi, że taki rozkaz otrzymała z samej góry i w tej sprawie ma związane ręce.

 

Elektra w drodze na trening zachodzi do ojca, który właśnie zamyka sklep. Pan Natchios ma nadzieję, że na jutrzejszej kolacji będzie miał okazję poznać chłopaka, o którym tyle mu opowiadała. W drodze na trening zauważa on, że coś nie daje spokoju jego córce. Ona natomiast zaskakuje go pytaniem, czy ufa prawu? Ojciec dziewczyny jest zdziwiony tym pytaniem, odpowiada, że jako Amerykanin wierzy w prawo. Dziewczyna ucina dalszą rozmowę. W dojo są już Phoebe i Mel, która zawzięcie ćwiczy pod okiem Stone. Mówi, że czuje się już lepiej.

 

Noc. Elektra po cichu opuszcza pokój i pod osłoną nocy udaje się przekazać ,,wiadomość”. Nie wie, że cały czas jest śledzona przez postać w czerni. Dziewczyna wchodzi przez świetlik do pokoju swojej ofiary, Calvin śpi. Zaczyna ściskać jego szyję i doradza, żeby nie stawiał oporu, bo inaczej zaciśnie mocniej swą dłoń. Mówi, że powinna go skrzywdzić tak, jak on skrzywdził jej przyjaciółkę, ale wtedy stała by się taka sama jak on. Ostrzega go, żeby trzymał się z dala od jej przyjaciół, bo następnym razem zostawi go z czymś więcej niż tylko ostrzeżeniem. W drodze powrotnej dziewczyna ma wyrzuty sumienia za to, co zrobiła. W pewnym momencie czuje dotyk dłoni na ramieniu. Odwraca się i widzi tajemniczą postać z chustą zakrywającą oczy, zaczyna się cofać do tyłu, lecz potyka się i upada. Nieznajomy chce się wytłumaczyć, jednak panna Nachos nie zamierza go słuchać i przechodzi do ataku. Przerzuca go przez ramię i ucieka. Mężczyzna wstaje i odsłania swa twarz. Okazuje się, że tajemniczym osobnikiem jest niewidomy Matt Murdock.

 

Rano. Pukanie do drzwi budzi Foggy’ego. U progu zastaje rozdrażnioną Elektrę, która przyszła zobaczyć się z Mattem. Zwierza się Murdockowi, że zrobiła coś złego, ale nie widziała innego wyjścia. Zakochani padają sobie w ramiona.

 

Matt odprowadza dziewczynę do pokoju. Elektra zastaje swoje koleżanki w pokoju, zdziwiona, że nie są one na zajęciach. Dziewczyny oznajmiają, że wszystkie trzy mają problem. Rano dostały wezwanie do sądu studenckiego. Trey oskarża je o zniesławienie jego osoby. W tym momencie dzwoni telefon. Elektra ma się szybko udać do Queens, chodzi o jej ojca. Po dotarciu na miejsce zastaje swojego ojca całego i zdrowego. Okazuje się, że ktoś podpalił sklep i mieszkanie rodziny Natchios.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.