Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #3

Friendly Neighborhood Spider-Man #3

Friendly Neighborhood Spider-Man #3

"The Other: Evolve or Die" part 7: "Bowing to Inevitable"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "I'll always be there for you, MJ. Even if I'm standing on the edge of hell itself, if I know you need me, I'll come for you. I swear it. I swear it."

Streszczenie

Morlun stoi nad skatowanym Spider-Manem. Ma świadomość, że wygrał, że wreszcie pokonał swego przeciwnika. Wie, iż dusza Parkera, esencja wewnątrz zmasakrowanego ciała należy teraz do niego. Wie, że to czas, by się pożywić. Tę chwilę zakłóca mu przybycie policji. Morlun z łatwością zabija dwóch atakujących go stróżów prawa i opuszcza miejsce zbrodni. Wygrał i tylko to się liczy. Tymczasem policjanci podchodzą do leżącego bezwładnie Spider-Mana. Jeden z nich, chcąc ułatwić mu oddychanie, zdejmuje jego maskę. Nie zdradza to jednak tożsamości bohatera, którego twarz jest tak zmasakrowana, że nie można nawet rozpoznać jej rysów. Człowiek, który skrywał się pod maską Spider-Mana, jego tożsamość - wszystko przepadło. Karetka zabiera nieprzytomnego bohatera do szpitala, gdzie od razu trafia on na stół operacyjny.

Imię przepadło. Człowiek przepadł. Pozostał jedynie Pająk.

Do szpitala przybywają Captain America, Luke Cage i Iron Man. Zmierza tam także Mary Jane, wieziona przez Jessicę Drew. Na miejscu jest już też Morlun. Bohaterowie próbują zabrać Spider-Mana ze szpitala, jednak według prawa może to zrobić jedynie najbliższa rodzina. Dowiadują się od lekarki, że stan Parkera nie pozwala na wiele nadziei. Tymczasem Mary Jane błądzi po salach w poszukiwaniu tej, w której leży jej mąż. Zostaje uprzedzona przez Morluna, który stoi już nad łóżkiem Petera i szykuje się do pochłonięcia jego esencji życiowej. W tym momencie kobieta wpada do sali i atakuje złoczyńcę. Ten bez problemu rzuca ją na ścianę, a gdy zostaje zaatakowany skalpelem, łamie jej rękę. Kobieta przypomina sobie obietnicę, jaką kiedyś złożył jej Peter. [Patrz cytat numeru - przyp. Jaro]

Człowiek przepadł. Pozostał jedynie Pająk. Pająk jednak pamięta. W obliczu śmierci, pająki wiedzą, kiedy zapaść w letarg. Kiedy zachować swe siły na ten ostatni ruch. Kiedy spożytkować swój ostatni oddech. Kiedy... nadchodzi ten czas. Został pobłogosławiony i obciążony pajęczym dziedzictwem, darami, które chciałby rozpoznać i zaakceptować. A także darami, których zaakceptowania odmówił. Pająki nie tylko skaczą i wspinają się z wielką siłą. Zapędzone w róg, w obliczu śmierci, kąsają i żądlą. Teraz nadeszła ta chwila. Teraz pora na spełnienie obietnicy. Teraz. Teraz. Teraz.


Ocalałe oko Spider-Mana otwiera się i jarzy czerwonym blaskiem, a on sam zrywa się z łóżka i atakuje zaskoczonego Morluna. Powala go na ziemię.

Teraz Pająk wreszcie się odnalazł.


Spod każdej dłoni Spider-Mana wychodzą długie ostrza, przypominające żądła. Bohater wbija je najpierw w jedną rękę Morluna, potem w drugą, przyszpilając go do podłogi.

Żądli. Uderza z furią wcielonej zemsty, pierwszy raz w pełni uwolnioną potęgą Pająka. Żądli po raz drugi. A gdy Pająk kąsa... Kiedy Pająk się pożywia... Zawsze zaczyna od głowy.

Zupełnie odmieniony Spider-Man pokazuje rząd ostrych jak brzytwa kłów. Ku przerażeniu obezwładnionego Morluna, wgryza mu się w głowę. Na widok tego, zszokowana Mary Jane głośno krzyczy ze strachu.

Na dole, w recepcji, Iron Man słysząc krzyk chwyta Capa oraz Cage'a i razem lecą do pokoju, w którym leży Peter.

Tymczasem pośród dziwnej fioletowej mgły ukąszony przez Spider-Mana Morlun zaczyna się obracać w proch, a po chwili rozwiewać. Wkrótce zostaje po nim tylko kupka pyłu. Peter upada na podłogę. Mary Jane w jednej chwili jest przy nim. Próbuje mu powiedzieć, że wszystko będzie dobrze, on jednak jej przerywa. Tłumaczy, iż czuje, że nie ma dla niego już nadziei. Mimo jej protestów mówi, że musi ostatni raz powiedzieć jej, że ją kocha i każe jej wieść szczęśliwe życie. Zapłakana kobieta nie przyjmuje tego do wiadomości, Peter jednak żegna się z nią. Umiera.

Sanitariusz wywozi zwłoki Spider-Mana ze szpitalnego pokoju. Iron Man, nie chcąc dopuścić, by ktoś odkrył tożsamość ich zabitego przyjaciela i wykorzystał to przeciwko MJ czy May, postanawia zabrać ciało. Wybija szybę i odprowadzany przez zrozpaczone spojrzenia Capa i Mary Jane odlatuje ze zwłokami Spider-Mana.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.