Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Daredevil & Elektra » Ultimate Daredevil & Elektra #1

Ultimate Daredevil & Elektra #1

Postacie
Cytat

Elektra: "Just give it back."

Calvin: "Make me."

Elektra: "All right. But remember it was your idea."

Streszczenie

Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku. Elektra Nachos właśnie zaczyna studia. Wprowadza się do pokoju w akademiku, gdzie poznaje swoją przyszłą współlokatorkę, Phoebe McAlister. Ojciec Elektry pomaga córce wnieść bagaże, po czym odchodzi.

 

Trochę później. Elektra właśnie kończy się rozpakowywać. Wiesza na ścianie plakat swojego idola, Bruce`a Lee. Phoebe śmieje się z koleżanki, którą podnieca mistrz kung-fu, jednak szybko zmienia zdanie, kiedy Elektra przeskakuje z jednego łóżka na drugie, wykonując efektowne salto. Dziewczyny zaczynają lepiej się poznawać. Elektra mówi, jak straciła matkę, która zmarła na raka piersi, a Phoebe opowiada o swojej rodzinie i zainteresowaniach.

 

Październik. Dziewczyny idą właśnie na zajęcia, kiedy zauważają grupę chłopaków dokuczających dziewczynie. Głównym opryszkiem jest Calvin Langstrom III. Elektra nie ma zamiaru przejść obojętnie. Podchodzi do chłopaka i karze mu oddać książkę i zostawić Mel w spokoju. Tyler pyta się Elektry czy wie, z kim ma do czynienia, ta odpowiada, że w tej chwili jest kimś, kogo bardzo nie lubi. Calvin naśmiewa się z postawy dziewczyny i chce, żeby go do tego zmusiła. Na odpowiedź nie musi długo czekać. Elektra wykręca mu rękę i nalega, żeby zwrócił książkę, chłopak natychmiast ją oddaje.

 

Listopad. Elektra chce, aby dziewczyny nauczyły się paru chwytów do samoobrony, więc zabiera je do swojej sensei. Sensei okazuje się być kobieta w podeszłym wieku o imieniu Stone. Stone, aby pokazać dziewczynom, jak powinno wyglądać dobrze wykonane ćwiczenie, przeprowadza sparing z Elektrą. Dziewczyny stają w osłupieniu, kiedy widzą ruchy sensei i ich koleżanki.

 

Styczeń. Elektra i Mel idą poćwiczyć na salę gimnastyczną, po drodze spotykają Calvina nabijającego się z Phoebe. Na sali oprócz dziewczyn jest jeszcze pewien chłopak wykonujący podniebne ewolucje ćwicząc na drążku. Koleżanki są pod wrażeniem umiejętności chłopaka, zwłaszcza Elektra. Jeszcze większym zaskoczeniem jest dla nich, że ten wysportowany przystojniak jest niewidomy.

 

W pokoju koleżanki dokuczają Elektrze, twierdząc, że zakochała się ona od pierwszego wejrzenia. Phoebe mówi, że zna tego chłopaka, bo chodzi z nim na zajęcia. Elektra rzuca się na koleżankę, chce koniecznie dowiedzieć się, jak on ma na imię. Phoebe pyta się, ile jest warta ta informacja dla zakochanej dziewczyny? Elektra mówi, że będzie robić jej pranie przez cały miesiąc. Po deklaracji Elektry Phoebe wypowiada imię chłopaka. Murdock, Matthew Murdock.

 

Matt wraz ze swoim przyjacielem Foggym Nelsonem wychodzi z uczelni. Matt wyczuwa zapach ładnych perfum. Ten zapach pochodzi od Elektry czekającej za pomnikiem. Po przedstawieniu się dziewczyna wręcza mu bukiet róż. Matt zbywa Foggy’ego i zostaje sam z Elektrą. Pyta się, czy nie chciałaby czasami pójść z nim na kawę. Dziewczyna odpowiada pytająco, czy nie mogliby by zrobić tego teraz i otrzymuje pozytywną odpowiedź od zadowolonego Matta.

 

Wieczorem Phoebe i Elektra wracają do domu. Elektra opowiada, jak była z Murdockiem na kawie, potem na kolacji i w kinie. Mówi koleżance, jak podczas filmu szeptała mu do ucha, co się dzieje w danym momencie filmu. Dziewczyny zauważają uchylone drzwi od ich pokoju. Gdy wchodzą do środka, widzą przerażoną, pobitą i zgwałconą Mel siedzącą na łóżku.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.