Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #106

Ultimate Spider-Man #106

Ultimate Spider-Man #106

"Ultimate Knights" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Chyba nie sądziliście, że Spider-Man będzie miał czas na odpoczynek po zakończeniu "Clone Saga"? Ultimate Daredevil potrzebuje jego pomocy w krucjacie przeciwko Kingpinowi, ale Peter ma na głowie zły stan swojej ukochanej cioci i problemy z byłą i obecną dziewczyną.

Cytat

Matthew Murdock: "I called you a "baby who has no excues for being in a costume and you should get your immature butt home before you get yourself, or more importantly me, killed?""
Peter: "Daredevil."

Streszczenie

Peter stojąc przed swoim zniszczonym domem w Queens, próbuje dogadać się z członkami grupy remontowej Damage Control, aby pozwolili mu wejść do domu i zabrać kilka niezbędnych rzeczy. W końcu udaje mu się przekonać robotników. Okazuje się że pokój Petera został nietknięty. Chłopak zabiera z kufra kostium i wyrzutnie pajęczyn. Łapie również za telefon, który jednak jest odłączony, co oznacza, że znowu nie może zadzwonić do Kitty i powiedzieć jej, że nie są już razem.

Peter wraz z MJ odwiedzają ciotkę May wracającą do zdrowia w szpitalnym łóżku. Gdy chłopak zajada się szpitalnym jedzeniem, kobiety rozmawiają na temat tego jak długo ukrywał swoje alter ego przed ciotką. W telewizji nadają wiadomości, w których podane zostały najnowsze wyniki badania opinii społecznej, które wskazują, iż Captain America nie jest już ulubionym bohaterem Nowego Jorku. Na pierwszym miejscu znalazł się Spider-Man.

Te same wiadomości ogląda Wilson Fisk. Zostaje poinformowany przez współpracownika, że jest właścicielem Hercules Wrestling, która posiada prawa i licencje do imienia i znaku Spider-Mana. Prognozy rynku wskazują, iż fala szaleństwa na punkcie pająka może trwać nawet dziewięć miesięcy co przyniosłoby dla Fiska ogromne zyski. Po chwili milczenia Wilson każe swemu doradcy przyjąć każda ofertę pośrednictwa licencji i każda ofertę mediów. Ma zalać rynek Spider-Manem, aby jak najszybciej zakończyć modę na pająka.

Na przystanku autobusowym Mary Jane próbuje nakłonić Petera na zrezygnowanie z miejskiego transportu i skorzystanie z "innego" środka. Chłopak po namowach zgadza się i w przebraniu Spider-Mana przemieszcza się z MJ za pomocą sieci.

Budynek Baxtera. Szczęśliwa para zostaje ciepło powitana przez Fantastyczną Czwórkę. Sue mówi Peterowi, iż cała sprawa z popularnością to sprawka Fury'ego, który chce w ten sposób wynagordzić mu sposób w jaki go potraktował. Reed prosi MJ o poddanie się kilku testom aby sprawdzić czy nie ma żadnych efektów ubocznych po cofnięciu działania Oz [patrz Ultimate Clone Saga - Foxdie]. Peter w tym czasie postanawia udać się do Daily Bugle.

W redakcji Parker znajduje na ekranie monitora informacje o niezwłocznym udaniu się do Jamesona. Ten akurat rozmawia z Urichem. Jest zaskoczony widokiem Petera i oznajmia mu że juz tu nie pracuje. Kiedy chłopakowi w końcu udaje się dojść do głosu wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności czyli zniszczenie domu i atak serca ciotki. Jamesonowi mięknie serce i postanawia nie zwalniać chłopaka. Peter jednak prosi o więcej godzin pracy i podwyżke. Urich podłapuje temat zniszczeń w Queens pytając Petera czy był tam w trakcie walki. Ten zaczyna zmyślać, że był naocznym świadkiem jak Norman Osborn po przemianie w Green Goblina zaczął niszczyć całą ulice do czasu aż zjawiły się roboty i Spider-Man aby go powstrzymać. Ben postanawia udać się na miejsce i zrobić zdjęcia zniszczonego domu obiecując Jamesonowi artykuł na pierwszą stronę z wyłącznością dla Bugle'a. Dodatkowo JJ pozwala Parkerowi pracować w weekendy. Szczęśliwy Peter dziękuje szefowi.

Na parkingu Fisk obstawiony swoją świtą spotyka się z zamaskowanym osobnikiem chcącym pracować jako jego najemnik. Kingpin w ramach testu wskazuje na jednego ze swoich podwładnych wydając rozkaz zabicia. Najemnik wacha się przez co Fisk nabiera podejrzeń i każe swoim ochroniarzom zająć się intruzem. Goryle nie maja z nim szans, ale dopada go sam Kingpin powalając na ziemie i zdejmując jego maske. Okazuje się iż to Shang-Chi. Wilson postanawia permanentnie pozbyć się problemu i rozkazuje ochroniarzom zastrzelić go. Pada seria strzałów, jednak Shang-Chi znika. Goryle Fiska ruszają na jego poszukiwania. Jeden z nich odnajduje uciekiniera na dachu. Gdy celuje z pistoletu w jego głowe zostaje nagle ogłuszony czerwoną pałką. Daredevil uznał, że Shang-Chi świetnie nadaje się do jego małego planu.

Peter odbiera MJ z badań w budynku Baxtera. Wszystko wskazuje, że dziewczyna jest w pełni zdrowa. Peter wspomina jednak o jej koszmarach do których nie chciała się wcale przyznawać. Dr. Storm stwierdza u niej PTSD [post traumatic stress disorder- psycholog Foxdie], co jest częste u osób, które były poddane sytuacją silnie stresującym. Sue stwierdza, że najlepszym wyjściem byłoby udanie się do specjalisty na terapie, aby stopniowo pozbyć się złych wspomnień, aby nie dręczyły jej przez całe życie.

W drodze do szkoły MJ nie kryje swojego podekscytowania utrzymywaniem kontaktów z Fantastyczną Czwórką. Ich rozmowę przerywa pojawienie się rudego mężczyzny, który przedstawia się jako adwokat Matthew Murdock. Peter poleca dziewczynie iść do szkoły mówiąc, że niedługo przyjdzie. Następnie pyta się mężczyzny kim jest, ten jest zdziwiony że jeszcze nie poznał go po głosie. Parker chociaż rozpoznaje głos nie jest do końca przekonany, z kim ma do czynienia. Murdock cytuje pewną swoją kwestie, która chłopak miał okazje już kiedyś słyszeć jako Spider-Man. Peter wie już, że stoi przed nim Daredevil, co tylko go zdenerwowało. Upomina Matta, że nie może nachodzić go w cywilu i to na dodatek w szkole gdyż to zbyt niebezpieczne dla jego ukrytej tożsamości. Murdock proponuje spotkanie na dachu budynku naprzeciwko katedry Świętego Patryka o ósmej wieczorem, w kostiumie. Peter chce wiedzieć po co? Odchodząc Matt mówi tylko, że zamierzają zabić Kingpina.

W klasie, Jessica Jones informuje o poszukiwaniach woluntariuszy do prowadzenia szkolnej telewizji. MJ i Peter prowadzą "zeszytową" konwersacje. Najpierw Mary wypytuje się o spotkanie z Mattem, następnie pyta się czy zerwał już z Kitty. Jego mina wskazuje, że jeszcze nie, na co MJ stwierdza, że tylko pogarsza sytuacje. Peter zdaje sobie z tego sprawę. Ich "konwersacje" przerywa wejście dyrektora szkoła, który zamierza przedstawić im nową niezwykłą uczennicę. W drzwiach pojawia się Kitty Pryde. Peter jest w szoku, a z oczu dziewczyny ciekną łzy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.