Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #3

The Punisher vol. 3 #3

The Punisher vol. 3 #3

"The Devil by the Horns"

Postacie
Cytat

Castle o ludziach, którzy właśnie zginęli w zastawionej przez niego pułapce: "Helpful. Cooperative. Stupid. That's my boys."

Streszczenie

Frank jedzie furgonetką. Gonią go ochroniarze mamuśki Gnucci. Castle wcześniej ich do tego sprowokował. Chce trochę przerzedzić otoczenie szefowej rodu zanim dobierze się do niej. Po chwili furgonetka Punishera staje. Zbiry wysiadają ze swoich wozów i biegną w jej kierunku. Nagle otwierają się tylne drzwi i Frank zabija większość z nich ogniem z miotacza płomieni. Następnie korzystając z zamieszania ucieka do budynku. Rozzłoszczone bandziory biegną za nim. Gdy widzą zjeżdżającą windę otwierają ogień. W środku był tylko miotacz płomieni z niemal pełnymi zbiornikami. Budynkiem wstrząsa eksplozja. Zadowolony Castle wraca do siebie.

Komisariat. Soap czyta napisany przez Pluga portret psychologiczny. Nie jest zadowolony. Cały tekst jest nieprzydatny, bo od dawna wiedzą, jakimi motywami kieruje się Castle. Wolałby dostać coś, co pozwoli im go złapać. Na przykład znaleźć miejsce, które stanie się jego następnym celem ataku. Karze Buddy'emu zabierać się do pracy. Na odchodne nazywa go poczciwiną.

Kościół. Ojciec Redondo wynosi zwłoki z konfesjonału. Zaskakuje go przy tym starsza kobieta, która przychodzi pomóc w sprzątaniu kościoła. Na szczęście ledwo widzi i bierze krew na ścianie konfesjonału za wino mszalne, a ofiarę upchniętą w worek za indyka.

Castle wraca do mieszkania. Przed blokiem wita się z Dave'm, który ma tyle kolczyków na twarzy, że przyczepia sobie do niej magnes. Na korytarzu hydraulicy wynoszą pękniętą muszlę klozetową pana Bumpo wstawili też nową - stalową. Joan uchyla lekko drzwi pytając się Franka, czy smakowały mu ciasteczka. Ten potwierdza.

W mieszkaniu Frank rozmyśla nad swoim najnowszym celem - kolejnym z braci Gnucci - Dino. Właśnie inne rodziny i prokurator próbują wrobić go w morderstwo, którego akurat nie popełnił. Dlatego jego rodzina wynajęła najlepszego adwokata w mieście. Matta Murdocka. To stanowi dla Castle'a problem, bo za Murdockiem chodzi jego anioł stróż.

Soap wraca do biura. Zastaje tam wiszące na krawacie, martwe ciało Pluga.

Dach budynku. Pierwszy dzień procesu Dino. Castle stoi z karabinem snajperskim. Nagle tuż obok niego spada kij Daredevila. Po chwili pojawia się on osobiście każąc rzucić Frankowi broń. Próbuje z nim porozmawiać. Stara się przekonać Castle'a, że zabijanie nie jest dobrą metodą. Ten ma to gdzieś. Karze mu zaczynać. Daredevil kieruje w jego stronę kopniak. Frank uchyla się przed nim, ale nie przed kolejnym. Wie, że nie ma szans z Daredevilem, ale tę rundę oddaje specjalnie. Wie, że dzień dla jego przeciwnika skończy się źle. Murdock wbija jego twarz w dach. Punisher podnosi się i uruchamia urządzenie, które zainstalował wcześniej. Przejmująca kakofonia ultradźwięków ogłusza Daredevila, pięści Franka pozbawiają go przytomności.

Chwilę później. Oszołomiony Murdock przychodzi do siebie. Jest przywiązany do słupa i ma przylepiony do dłoni rewolwer. Frank wyjaśnia mu regułę gry. Ma jeden nabój, jedną szansę, aby go powstrzymać. Będzie musiał go tylko zabić. Mówi mu, że nie zdoła się uwolnić, ani nie może go postrzelić nigdzie indziej niż w głowę, bo ma na sobie kuloodporny stój. Odwraca się do niego plecami i ustawia karabin snajperski. Daredevil został z wyborem. Albo stanie się mordercą, albo pozwoli na śmierć człowieka, mimo, iż mógł jej zapobiec. Castle wyjaśnia skołowanemu Murdockowi, że jest to decyzja, jaką on podejmuje za każdym razem, kiedy naciska na spust. Matt próbuje przekonać Castle'a. Mówi, że nie musi zabijać. Punisher pozostaje niewzruszony. Przymierza się do strzału. Przerażony swoim zachowaniem Daredevil odbezpiecza broń. Frank mówi mu, iż Dino właśnie odjeżdża. Zaraz pociągnie za spust. Murdock krzyczy, że nie może mu na to pozwolić. Celuje w Franka i pociąga za spust. Broń jednak nie wypala. Za to Castle bez przeszkód likwiduje swój cel. Następnie podchodzi do Murdocka i tłumaczy mu, iż wyjął spłonkę. Każe zostawić zabijanie sobie. Po czym obiecuje, że kiedy Matt odzyska przytomność będzie wolny. Prawy sierpowy Franka znów pozbawia zamaskowanego bohatera przytomności.

Kościół. Ojciec Redondo modli się o wybaczenie za zabicie tylu ludzi i pychę, bowiem nazywa siebie teraz Świętym. Modlitwę przerywa pojawienie się kolejnego, chcącego wyspowiadać się, gangstera. Twarz duchownego wykrzywia grymas wściekłości.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #3 The Punisher vol. 3 #3 The Punisher vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.