Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #3

Ultimate Fantastic Four #3

Ultimate Fantastic Four #3

"The Fantastic" - part 3

Postacie
Cytat

Franklin Storm: "My children are out there."

Streszczenie

Chwilę po eksplozji, która nastąpiła podczas próby teleportacji jabłka przez Strefę N, Reed Richards budzi się na pustyni. Jego ciało jest dziwnie rozciągnięte. Wokół panuje chaos. Generał Ross pomaga wstać doktorowi Stormowi, który zauważa, że jego dzieci nie ma tam, gdzie były chwilę temu. Po chwili dobiega ich wołanie Reeda o pomoc. Wszyscy patrzą w jego stronę i widzą Richardsa, którego tułów i ręce są rozciągnięte. Ross, przekonany, że to jakiś stwór przedostał się ze Strefy N na Ziemię, każe otworzyć ogień, ale kule odbijają się od ciała Reeda niczym od gumy. Storm rozpoznaje swojego ucznia. Reed pyta się o Sue, ale doktor odpowiada mu, że ona nie żyje.

 

Ben Grimm budzi się w miasteczku w Meksyku. Nie wygląda jak człowiek, lecz jak pomarańczowy stwór zrobiony ze skały. Na początku tego nie zauważa i jest zaskoczony, dlaczego dwóch chłopców ucieka na jego widok z przerażeniem. Dopiero, kiedy ciężarówka uderza go w plecy, odbija się od niego i po obrocie w powietrzu ląduje przed nim, orientuje się, że coś się zmieniło.

 

Na pustyni Nevada, Reed próbuje odkryć, co spowodowało niepowodzenie teleportacji. Zauważa, że wprowadzone współrzędne są inne niż te, które miały być użyte. Jest pewny, że się nie pomylił, więc ktoś je musiał zmienić przed samą próbą. Po chwili przypomina sobie kłótnię z Victorem na temat nowych obliczeń i dochodzi do wniosku, że Van Damme zmienił współrzędne w ostatniej chwili i w ten sposób zabił siebie i pozostałych. Do namiotu wchodzi generał Ross i oznajmia, że chyba odnaleziono Bena Grimma w Meksyku. Doktor Storm stwierdza, że jego dzieci też żyją, tylko trzeba je znaleźć.

 

Johnny Storm budzi się w szpitalnym łóżku. Do pokoju wchodzi pielęgniarka, mówi po francusku, że zaraz zawoła lekarza i wychodzi. Johnny woła, żeby zaczekała. Kiedy próbuje wstać z łóżka, zaczyna płonąć. Włączają się zraszacze, dwaj woźni pomagają gasić pożar gaśnicami. Kiedy dym się rozchodzi, zaskoczeni ludzie widzą, że młodemu Stormowi nic nie jest. Johnny prosi o pożyczenie telefonu.

 

W Budynku Baxtera doktor Storm odbiera telefon i cieszy się, że jego syn żyje. Mówi mu, że natychmiast wyśle po niego samolot. Doktor mówi Reedowi, że Johnny znalazł się we Francji, ale lekarz mówił coś o spontanicznym zapaleniu się. Storm mówi, że nie miał odwagi powiedzieć Johnny’emu, że jeszcze nie znaleźli Sue. Reed mówi, że na pewno im się uda.

 

Sue Storm budzi się na materacu gdzieś w podziemiach. Zauważa, że jej ręka jest niewidzialna. Słyszy głos mówiący, że jej stan jest zadziwiający. Dziewczyna odwraca się i widzi doktora Arthura Molekevica w otoczeniu gromady stworów, który mówi, że cieszy się, że ją widzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.