Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #1

Ultimate Fantastic Four #1

Ultimate Fantastic Four #1

"The Fantastic" - part 1

Postacie
Cytat

Lumpkin: "This is it, Reed. The Baxter Building. Welcome home."

Streszczenie

21 lat temu... Państwu Richards rodzi się syn. Niemowlę tuż po urodzeniu wykazuje olbrzymią ciekawość świata: kiedy matka trzyma je na ręku, ono łapie jej włosy i z zaciekawieniem się im przygląda.

 

11 lat temu... Reed Richards spędza bardzo nieprzyjemne chwile, kiedy grupa chłopców topi go w sedesie. Na szczęście dla niego, z pomocą przychodzi mu Ben Grimm, który przypomina chuliganom, że kazał zostawić im Reeda w spokoju i przepędza ich. W domu mama Reeda pyta się, co się stało, ale chłopiec mówi, że nic. Ojciec Reeda, Gary, pyta się Bena, czy znowu uratował jego syna, zaprasza go na obiad i zaczynają rozmawiać o ostatnich meczach. Mężczyzna jest bardziej zainteresowany Benem niż swoim synem, i Reed doskonale o tym wie. Później, pani Richards zanosi synowi posiłek do jego pokoju i mówi mu, że jeżeli chce porozmawiać o kłopotach w szkole, to ona zawsze jest do dyspozycji. Do pokoju wpada również Gary, który jest wściekły, że Reed znów rozebrał na części jakieś urządzenie domowe (tym razem był to mikser). Każe mu je złożyć z powrotem i więcej tego nie robić.

 

Jakiś czas później Reed pokazuje Benowi urządzenie, które zbudował w garażu. Mówi mu, że odnalazł inny wymiar. Istnieje wiele wymiarów egzystencji zajmujących tą samą przestrzeń, a Reed znalazł ten, który jest najbliższy. Twierdzi, że wkrótce ma zamiar zacząć wysyłać tam przedmioty, np. zabawki. Ben pyta się go, czy zamierza też wysłać tam siebie samego. Reed odpowiada, że tak, ale na razie jest na to za wcześnie. Ben stwierdza, że i tak nie wie, o czym rozmawiają i prosi o pomoc w trygonometrii.

 

W nocy z pokoju Reeda dochodzi ogromny wybuch. Gary jest wściekły. Reed chce mu powiedzieć, że przełamał barierę międzywymiarową, ale ojciec nie chce tego słuchać. Mówi mu, że ma tego dość i że chłopak jest uziemiony.

 

Pół roku później w szkole Reeda odbywa się konkurs naukowy. Na tle innych dzieci, młody Richards oczywiście się wyróżnia, demonstrując teleporter. Mówi, że jednym ze sposobów przemieszczania przedmiotów na odległość jest przesyłanie przez inny wymiar. Na razie udaje mu się jedynie przesyłać małe przedmioty w jedną stronę, ale uważa, że wkrótce pójdzie o krok dalej. Na oczach zebranych, wśród których jest mężczyzna o nazwisku Lumpkin, samochód-zabawka znika. Lumpkin dzwoni gdzieś i mówi, że znalazł kolejnego.

 

Później Lumpkin odwiedza Richardsów i przekonuje rodziców Reeda, że chłopak jest zbyt inteligentny, żeby marnować czas ucząc się w trybie normalnym i oferuje mu miejsce w szkole dla młodzieży wybitnie uzdolnionej, mieszczącej się w budynku Baxtera. Kiedy Lumpkin wspomina, że to oni będą płacić rodzicom Reeda za jego pobyt tam, państwo Richards się zgadzają.

 

Lumpkin zabiera Reeda do budynku Baxtera. Przedstawia mu doktora Franklina Storma, którego chłopak bardzo podziwia. Storm również jest zaszczycony poznaniem Reeda, ponieważ słyszał o jego dokonaniach. Przedstawia mu jego córkę, Sue i syna, Johnny’ego. Franklin mówi Reedowi, że zaczną współpracę od jutra, ale dzisiaj chce mu coś pokazać. Mówi mu, że zajmują się odkrywaniem innych wymiarów i jest pełen podziwu, że Reedowi samemu udało się znaleźć drogę do Strefy N, jak nazywają wymiar najbliższy naszemu. Storm mówi, że nie udało się nic tam jeszcze wysłać. Mogą tylko patrzeć na Strefę N, więc byli bardzo zaskoczeni, kiedy zaczęły się w niej pojawiać zabawki. Reed jest wniebowzięty widokiem innego wymiaru.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.