Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #13

Pulse #13

Pulse #13

"Fear" - part 3

Postacie
Cytat

Jessica do Jamesona: "You're a Nazi!! A Nazi man with a Nazi moustache. You hear that?!! You take your stupid newspaper and your Nazi moustache and you shove them both right up your Nazi... !!!"

Streszczenie

Poród właśnie wchodzi w decydującą fazę. Doktor Strange zajmuje się dzieckiem, podczas gdy Iron Man robi za aparat diagnostyczny, a Carol i Cage próbują uspokoić Jessikę, która wrzeszczy i wyrzuca z siebie serie przekleństw. Ktoś dobija się do drzwi, więc Wong idzie zobaczyć kto to i odkrywa, że dom został otoczony przez dziennikarzy. Gdy wraca, aby spytać, co powinien powiedzieć prasie, Cage mówi, że mogą się odpieprzyć, ale Steve proponuje, że się tym zajmie.

Tymczasem, w kanale, Ben staje oko w oko z D-Manem, który okazuje się być jego wielkim fanem i pod niebiosa wychwala jego teksty o Daredevilu. Pyta, czy podoba mu się jego kostium, a gdy Urich mówi, że przypomina oryginał, zaczyna rozwodzić się nad tym, jak chciał złożyć hołd swojemu bohaterowi. Kiedy Ben mówi, że przyszedł z nim porozmawiać, D-Man najpierw upewnia się, że nie ma do czynienia z halucynacją, a potem zaprasza do swojej siedziby, po drodze zaś lamentuje nad tym jak FBI. uwzięło się na Daredevila a prasa żeruje na nim.

Captain wychodzi przed dom i dziękuje zgromadzonym za zainteresowanie, jednak twierdzi, że nie ma tu nic do oglądania, bo narodziny dziecka są najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Kat Farrel wychodzi przed tłum i mówi, że jest koleżanką z pracy Jessiki i ze podpisała kontrakt na wyłączność z Daily Bugle. Steve zastanawia się chwilę i stwierdza, że musi się skonsultować w tej sprawie. Wraca więc do środka, gdzie Jessica wciąż walczy z bólami i pyta, co ma zrobić z Kat. Jess prosi o telefon i dzwoni bezpośrednio do Jamesona, aby go wyzywać od nazistów i powiedzieć dokładnie, gdzie może sobie wsadzić swoją gazetę.

Siedziba D-Mana okazuje się być obskurnym zakątkiem kanału, oblepionym plakatami z Daredevilem i obstawionym świecami. Ben nie może zrozumieć, co chodzi po głowie temu człowiekowi, więc pyta go, co robi z rzeczami, które kradnie. Ten początkowo udaje, że nie wie, o czym mowa, ale gdy Urich wymienia dokładnie, co zostało skradzione, zaskoczony D-Man pyta, skąd o tym wie.

Carol wciąż powtarza, że Jessica świetnie sobie radzi, więc ta w końcu każe jej się zamknąć. Gdy skurcz mija, pyta, czy przechodziła przez to samo, czym wywołuje zaskoczenie wszystkich, bo niewiele osób wiedziało, że Carol była w ciąży. Jessica każe jej o tym opowiedzieć, bo ta historia ciągle kołacze jej się po głowie, wiec Carol mówi, że to właściwie nie była zwykła ciąża, bo jeden książę z innego wymiaru wykorzystał jej ciało, żeby dostać się do tego świata, a potem ją zahipnotyzował i porwał, jest jednak pewna, że Jessice to nie grozi. Za to przy kolejnym skurczu, Jess wrzeszczy tak głośno, że słyszą to reporterzy przed budynkiem.

Ben próbuje dowiedzieć się, dlaczego D-Man kradnie biżuterię, skoro nie po to, aby ja później sprzedać. Ten wyraźnie czai się, zanim cokolwiek powie, a w końcu mówi, że to jego misja. Wyciąga z ukrycia zawiniątko i twierdzi, że Gamesmaster przyszedł do niego, aby zebrał dla niego Infinity Gems, a potem pokazuje błyskotki, które nazywa klejnotami. Urich próbuje mu wyjaśnić ze to zwykła biżuteria, ale ponieważ to nie przynosi rezultatu uznaje, ze jego rozmówca ma poważny problem psychiczny. Proponuje, że może zabrać go do Daredevila, ale wtedy D-Man krzyczy, że to "oni" go przysłali i zaczyna uciekać.

Jessica w końcu przestaje krzyczeć. Zgromadzeni przed drzwiami Avengers czekają w napięciu na jakąkolwiek wiadomość, a po chwili w drzwiach staje Luke i oświadcza, że to dziewczynka.

Jeszcze tego wieczoru, na pierwszej stronie Daily Globe ukazuje się o dziecku dwójki bohaterów, podczas gdy na pierwszej stronie Bugle tradycyjnie gości Spider-Man. Jameson prawie płacze z wściekłości i odgraża się, że zaskarży kontrakt, ale Robbie ostrzega, że odejdzie z pracy jeśli to zrobi. Mówi też, że mógł napisać o dziecku nawet bez wyłączności, ale on twierdzi, że już woli puścić tekst o D-Manie.

D-Man wciąż ukrywa się w kanałach, kiedy w jego kryjówce pojawia się Daredevil. Na jego widok natychmiast zrywa się na nogi i z podnieceniem zaczyna opowiadać o swojej misji, ale Matt mówi, że chciałby prosić go o coś. D-Man oczywiście zgadza się z góry, więc Daredevil prosi go, żeby poszedł z nim w pewne miejsce. Ben Urich obserwuje, jak Murdock wyprowadza upadłego bohatera z kanału.

Jessica i Luke patrzą na swoje nowonarodzone dziecko i jednocześnie stwierdzają, że są przerażeni. Wkrótce zrobią odpowiednie testy, które wykażą czy mała jest mutantem i czy będzie miała jakieś nadludzkie zdolności, a tymczasem mogą się zastanowić nad imieniem. Luke ma jeszcze jedno pytanie: czy teraz Jessica zgodzi się zostać jego żoną.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.