Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #12

Pulse #12

Pulse #12

"Fear" - part 2

Postacie
Cytat

Jessica: "Where are sou taking me?"
Captain America: "To the best doctor in town."

Streszczenie

Carol leci nad zatłoczonymi ulicami Manhattanu, trzymając na rękach Jessikę, która coraz częściej ma skurcze i wydziera się na nią, żeby zwolniła. Stosunkowo szybko docierają do szpitala, gdzie Carol robi więcej zamieszania niż Jessica by sobie życzyła. Kiedy zjawia się lekarz, Jess prosi, żeby wpuścili Cage'a jak tylko się zjawi i mówi, ze boi się o dziecko, bo to dopiero szósty miesiąc ciąży.

W tym czasie, Luke biega przed salonem Janet, bezskutecznie próbując zatrzymać taksówkę i przeklinając korki. Nie widząc innego wyjścia, Janet dzwoni do Jarvisa i przedstawiając mu sytuację, każe natychmiast zebrać grupę.

Ben przedstawia Jamesonowi historię, nad którą pracuje. Już same zdjęcia D-Mana i jego skrócona historia wystarczają, aby Jonah zatoczył się ze śmiechu i stwierdził, że to doskonała satyra na super bohaterów. To jednak nie wszystko, bo ostatnio pojawia się coraz więcej doniesień o D-Manie, chociaż ludzie często mylą go z Daredevilem. Jameson przerywa mu, pytając czy to jakaś próba odwrócenia uwagi od Daredevila i uprzedzając, że nic z tego nie będzie, bo federalni już się do niego dobrali. Ben mówi, że nie o to chodzi i wyjaśnia, że za każdym razem kiedy D-Man pojawiał się ostatnio, aby udaremnić jakiś napad, po fakcie właściciele sklepów odkrywali, że coś im znikło. Wszystko wskazuje, że nie są to przypadki, ani jednorazowe wybryki. Jonah już wyobraża sobie nagłówek ogłaszający, ze były członek Avengers jest złodziejem. Wpada na pomysł, że Jessica może im pomóc dotrzeć do niego, skoro prawie jest w grupie i każe Urichowi natychmiast ją sprowadzić.

Lekarze przenoszą Jessikę na stół, zadając mnóstwo pytań na temat jej nadludzkich zdolności, a tymczasem jedna z pielęgniarek wyprasza Carol z sali twierdząc, że jej emisja energii może być szkodliwa dla dziecka i innych pacjentów. Doktor próbuje złagodzić bóle Jessiki i poznać nazwisko jej lekarza prowadzącego, podczas gdy inna pielęgniarka wykorzystuje zamieszanie by zadzwonić do mediów i sprzedać informację o porodzie.

Cage próbuje dostać się do szpitala pieszo, ale kiedy biegnie między uliczkami, trafia na drobnego dilera i jego klienta, więc musi zatrzymać się, aby wypełnić swoje obowiązki.

Ben udaje się na pobliski posterunek policji, aby sprawdzić, czy mają tam coś na temat D-Mana. Detektyw Davis śmieje się na sam dźwięk tego imienia, ale sprawdza kartoteki i znajduje dane o jego aresztowaniu za włóczęgostwo sprzed miesiąca. Fakt, że facet jest bohaterem i nie potrafi zadbać o siebie jest dodatkowym powodem do kpin, ale Ben prosi o odrobinę szacunku przez fakt, że należał do Avengers. Niektórym policjantom nie podoba się obecność reportera, więc Urich szybko się zbiera. Na pożegnanie, Davis stwierdza, że D-Man to raczej marny temat na artykuł, ale Ben odpowiada, że każda historia jest ważna.

Poród Jessiki wciąż nie przebiega właściwie, chociaż lekarz robi co może. W drogę wciąż wchodzą mu pielęgniarki z jakimiś formularzami, więc powoli traci cierpliwość i zaczyna rozstawiać je po kątach. Jessica prosi go, żeby uratował jej dziecko. Doktor uspokaja ją, ale musi powiedzieć, że jej lekarz prowadzący nie dotrze na czas, bo odbiera inny poród i pyta, czy zna kogoś, kto mógłby go zastąpić. W tej chwili zjawia się administratorka szpitala i każe odłączyć Jessikę od aparatury. Lekarz protestuje, ale ona twierdzi, że nie mogą przyjąć porodu, bo nie wiadomo, co się urodzi i jak bardzo niebezpieczne to będzie. Każe pielęgniarkom wystawić Jessikę na parking i zadzwonić do Fantastic Four albo S.H.I.E.L.D. W tym momencie, do sali wkraczają New Avengers, a Captain America ogłasza, że przejmują pacjentkę. Pod opieką lekarza przewożą ją do Quinjeta, który czeka na parkingu i obiecują zabrać do najlepszego specjalisty. Dokładnie w chwili, kiedy startują, zjawia się Cage i z wyskoku chwyta się włazu pojazdu. Wolverine i Spidey wciągają go do środka i wreszcie może być ze swoją narzeczoną. Pozostaje tylko pytanie, dokąd u diabła ją zabierają.

Kilka minut później, Wong zastaje pod drzwiami Stephena Strange niecodzienny widok.

Ben wraca do dzielnicy, skąd przychodzą doniesienia na temat D-Mana, aby porozmawiać z właścicielem innego sklepu. Najpierw musi mu wyjaśnić, że D-Man i Daredevil to nie ta sama osoba, ale gdy już się to udaje, facet staje się bardziej rozmowny i opowiada, że ten cały D-Man wyłazi z kanału na środku ulicy każdego wieczora, a po tym jak raz mu pomógł, chyba zwinął bransoletkę z jego lombardu. Nie widząc innego wyjścia, Ben postanawia zejść do kanału, a gdy tylko to robi, ktoś zachodzi go od tyłu.

Stephen Strange przedstawia się Jessice i wyjaśnia, że ma doświadczenie w porodach dzieci bohaterów. Spider-Man przypomina, że przy okazji Scarlet Witch nie wyszło mu zbyt dobrze, przez co wszyscy obserwatorzy zostają wyproszeni z pokoju. Doktor uspokaja Jessikę, że wszystko będzie dobrze i proponuje zaklęcie relaksujące, aby poród przebiegł łatwiej, jednak ona stwierdza, że da radę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.