Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone » The Punisher: War Zone #5

The Punisher: War Zone #5

The Punisher: War Zone #5

"Feeding Frenzy"

Postacie
Cytat

Frank: " Where's Julius Carbone?"
Pierwszy zbir: " I dunno... unnh..."
Drugi zbir: "We can't tell you... that..."
Frank: "You're gonna tell me, sooner or later, we all know that."

Streszczenie

Frank ciągle jest unieruchomiony w samochodzie. Zegar na bombie leżącej na siedzeniu obok pokazuje, iż do wybuchu pozostało dziewiętnaście sekund. Nagle tuż obok głowy Castle'a pojawia się broń. To Shotgun. Celuje bronią w kolumnę kierownicy i strzela. Następnie łapie łańcuch, którym związany jest Punisher i wyrywa go. Frank jest wolny. Mężczyzna łapie go pod ramię i obaj uciekają jak najdalej od samochodu, który chwilę później eksploduje.

 

Frank osłabiony siada. Pyta się mężczyzny, czy wyciągnął go tylko po to, żeby zabić go samemu. Ten odpowiada, że jeszcze się nie zdecydował. Pyta się Castle'a, czy ten go poznaje. Frank przygląda mu się i potwierdza. Mówi na niego Walker. Dodaje, że nigdy by nie pomyślał, że ten będzie pracował jako cyngiel do wynajęcia. Shotgun odpowiada, że pracuje dla agencji rządowej. Domyśla się także, że Frank nie jest mafiozem. Wie, że jest Punisherem. Czytał akta federalnych na jego temat. Mówi, iż zawsze lubił jego styl. Castle odpowiada, że ten wybuch na pewno zauważono i lepiej, jeśli znikną z okolicy.

 

Odrzutowiec Carbone'a. Julius jest wściekły. Mówi, że gdyby Europejczycy wiedzieli, jakie miał kłopoty przez Castle'a i Mickey'a, dawno zrobiliby z nim porządek. Rosalie pyta się ojca, dlaczego ona też leci na spotkanie. Julius odpowiada, że będzie tam jej narzeczony, więc będą mieli okazję lepiej się poznać.

 

Sal porusza się po mieście, wciąż zastanawiając się, kim jest. Ale wie, gdzie chce dotrzeć. Zaczepia kierowcę ciężarówki i prosi o podwiezienie do miasta. Jako zapłatę daje mu złoty zegarek, który zdobył chwilę wcześniej mordując przypadkowego przechodnia. Jadąc ciężarówką, kierowca pyta się go o imię. Sal odczytuje jeden z bilboardów i mówi mu, że ma na imię Thorn.

 

W mieszkaniu zbiry Carbone brutalnie przesłuchują Mickey'a. Przerywa im nagłe pojawienie się uzbrojonych mężczyzn - Shotguna i Punishera. Gangsterzy zostają obezwładnieni. Frank chce wiedzieć, gdzie jest Julius.

 

Chwilę później trójka mężczyzn jedzie samochodem. Frank dowiedział się, że Julius jest na Long Island, ale mógł już odlecieć. Castle wie tylko tyle, że Carbone poleci za południową granicę.

 

Pyta się Walkera, jak go znalazł. Kiedy go ostatnio widział, było to w Sajgonie i mężczyzna był chudzielcem. Shotgun odpowiada, że popytał, narobił trochę szumu. Frank mówi, że zbyt dużego. Przez to omal nie zginął. Na tylnym siedzeniu Mickey dochodzi do siebie po biciu, jakie zainkasował.

 

Sal rozmawia z kierowcą taksówki. Chce, żeby ten zawiózł go na Long Island. Ten, widząc jego stan, odmawia. Zirytowany Carbone pozbawia mężczyznę życia i zabiera mu samochód.

 

Gangsterzy pilnują bramy. Niespodziewanie pojawia się samochód i rozlegają się strzały. Ochroniarze padają martwi. To samochód Shotguna wyposażony idealnie na przejażdżki w strefie wojny. Walker wjeżdża na teren rezydencji taranując bramę. Budynek wydaje się być opuszczony. Shotgun wystrzeliwuje ładunek wybuchowy i drzwi stają otworem. Wraz z Frankiem uzbrojeni po zęby wbiegają do środka. Na ich spotkanie biegnie już gromada zbirów. Wszyscy padają martwi po salwie Punishera. Walker dzięki swoim termowizyjnym okularom widzi za ścianą więcej wrogów. Nie daje im żadnej szansy i wystrzeliwuje w ich kierunku. Wszyscy padają i nie widzieli nawet, co ich zabiło. Wśród ciał znajdują osobę, która żyje. Mężczyzna pod przymusem zdradza im, gdzie jest Carbone. Julius jest na Isla de Tiburon - Wyspie Rekinów. Punisher i Walker odjeżdżają. Shotgun obiecuje zorganizować transport na wyspę.

 

Tuż po ich odjeździe do budynku wchodzi Sal. Wie, że kiedyś tu mieszkał. Znajduje rannego mężczyznę. Ten rozpoznaje go i zwraca się do niego po imieniu. Carbone wyjmuje broń i strzela do mężczyzny. Mówi, że nie nazywa się Sal, tylko Thorn.

 

Wyspa Rekinów. Na wyspę przybywają wszyscy uczestnicy spotkania. Julius pokazuje najważniejszemu z Europejczyków - Marko - swoją dumę. Jest to basen pełen rekinów. Mówi, że pełna nazwa wyspy to „Wyspa Śpiących Rekinów”. Tutejsze wody są tak bogate w tlen, że rekiny nie muszą pływać, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę tlenu.

 

Samolot. Punisher, Shotgun i Mickey lecą w kierunku wyspy. Samolotem pasażerskim leci także Thorn.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.